Има ли мами след секцио скоро да искат бебе пак?

  • 2 400
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 164
Само мога да изкажа огромното си възхищениеот желанието ти!Браво!   bouquet

# 16
  • Мнения: 81
Трабва да мине време, поне 2 години. Имам позната, която забременя така, въпреки предупрежденията на доктори, и когато и започнали контракциите, тъй като роди доста преди термина, а имаше планирано секцио, операцията започва да се отваря. И незнам точно какво става, но лекарят, който я изражда и казва че скоро не иска да я вижда Grinning

# 17
  • Мнения: 2 616
Мддааа. Ей ме на! И ако пак са близнаци ще умра от кеф! Но ще е след година-две.

Ако ще са близнаци поне да са мъже този път, че ще побъркате татито толкова жени в къщата иначе   love001

# 18
  • Мнения: 601
Мддааа. Ей ме на! И ако пак са близнаци ще умра от кеф! Но ще е след година-две.

Ако ще са близнаци поне да са мъже този път, че ще побъркате татито толкова жени в къщата иначе   love001

Ужас, ужас! Гласа не му се чува вече! И котките са женски!

# 19
  • Мнения: 8 769
Втората ми бременност след първото секцио дойде леко неочаквано, но не и нежелано, когато дъщеря ми беше на 1г3м. Може би ако не бе станало тогава, щях да изчакам още.
Втората операция лесно заздравя, възстанових се лесно, но имам все още проблеми с килограмите.
Освен това, е трудничко с деца с малка разлика(през първата годин; сега е песен), това също трявба да се отчете.
Бих се замислила над написаното от azaf.

# 20
  • Мнения: 11 004
Мддааа. Ей ме на! И ако пак са близнаци ще умра от кеф! Но ще е след година-две.

Ако ще са близнаци поне да са мъже този път, че ще побъркате татито толкова жени в къщата иначе   love001

Ужас, ужас! Гласа не му се чува вече! И котките са женски!

У нас е същото  Peace hahaha

По въпроса - искаме, но няма да бързаме. Съгласна съм, че е хубаво да минат поне 2 години.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами повечето ми приятелки искат. Някои даже си направиха вече... Ама дайте си мъничко време да им се порадвате на първите, докато са мънички... Simple Smile

# 22
  • Мнения: 305
Желание не липсва, но все пак трябва да минат поне 2 години след първото раждане, за да може организмът да се възстанови напълно.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 554
Добре е да изчакате малко:
1. матката е мускул и й трябва време да зарастне, за да може нормално да износи ново бебе;
2. става въпрос за операция и тъканите също трябва да зарастнат, защото повторното рязане може да доведе до проблеми.
Моя позната роди 2-то си дете 1,5 г. след първото. След второто секцио се оказа, че раната й не може да заздравее нормално, гноеше, ходеше с дренаж, пиеше антибиотици, не можеше да изхвърли конците и 6 месеца по-късно я срязаха за 3-ти път, за да изчистят раната - забраниха й да ражда повече.
С мен също роди една жена - 1 г. след първото секцио - със сходни проблеми (буквално й се изливаше гной от раната).
Мисля, че е опасно да се бърза. Неслучайно лекарите съветват да минат поне 1-2 г. преди нови опити за бебе (не преди ново раждане, а преди самите опити).
Консултирай се задължително с лекар.
Казвам го и от опит, защото 4 месеца преди да забременея с близначките имах нормално раждане (в 6-тия месец) и имах много проблеми с бременността след това - натоварването на матката и на организма е невероятно.


  202uu Абсолютно съм съгласна с azaf ! Моята лекарка също ме предупреди минимум 2 години, още повече, че моят син се роди 4,4 кг и вероятността второто да е още по-тежко е голяма.
Макар че, честно казано аз и не напирам за второ hahaha

# 24
  • Мнения: 983
Ха, на мен пък ми казаха, че трябва да чакам 4 години  newsm78

# 25
  • Мнения: 2 751
Ха, на мен пък ми казаха, че трябва да чакам 4 години  newsm78
Освен ако ти самата нямаш някакви показатели да е така, няма смисъл  Peace
98% съм сигурна, че трябва да минат 2 години до следващата бременност, за да не се разкъса шева от първото секцио и още куп усложнения, но не съм д-р  Peace

# 26
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ех,аз веднага след като излязох от родилното бях готова пак да раждам-колкото повече време минава толкова повече страх пак ме хваща (не обичам болниците,лекарите и т.н).
На мнение съм обаче чеорганизма трябва да си почине от самата бременност,а и от операцията.Освен изложените вече рискове мога да добавя и малокръвието.Не съм доктор,но знам че количеството и качеството кръв в организма се наваксва след година-а едно ново бебе има голяма нужда от пълноценна и свежа кръв.
А и риска от отваряне на операцията от тежестта в последните месеци е оляма,което е риск и за живота на бебето.
Аз даже мисля да изчакам около 6 години,за да хвана живот и здраве първокласничката и да помагам,че сама си я гледам щото мъжо все в командировки smile3521

# 27
  • Мнения: 3 216
Мдааа и мен ме пишете в списька. В деня ,в който ни изписаха заявих,че сьм готова за второ и трето бебе. Бих искал вече да започне с бебеправенето,но сьм студентка и ще изчакам да завьрша,че иначе ще е голяма лудница с унивреситет и 2 деца. Crazy

# 28
  • Мнения: 2 126
Охх направо се стресирах от повечето мнения Sad Cry Confused
Аз съм в подобно положение Blush

# 29
  • Мнения: 167
Ох,нямам търпение да мине поне 1г. и 6 м. и да започнем здраво да работим!Спомням си как мрънках последните месеци,а и раждането ми не беше от най-леките,но въпреки това - искам! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт