Светът през обектива - фотографската тема 6 част

  • 19 585
  • 492
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 13 228
Ваче, а на никона успяваш ли да сложиш други обективи?

Дааа, успявам.. Имам преходник. Мой приятел ми го подари. Прехвърля байонет към резба 42 мм.

# 451
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Справих се, благодаря!

# 452
  • Мнения: 1 639
Сташнистеее , много пордуктивни , не мога да ви изчета.  Mr. Green
Аз наминавам да се похваля,  че започнах работа в студиото, в което кандидатствах.  Sunglasses   Голям кеф! 
 Шефа ми е професионален фотограф (маняк на Никон  Mr. Green ) и 5 минутен разговор с него се равнява на 3 дена ровене по книги и форуми.  Simple Smile

Онзи ден си  експериментираше с лентовия Никон, та и първият ми работен ден беше документиран.....има си хас.... Mr. Green

# 453
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Сташнистеее , много пордуктивни , не мога да ви изчета.  Mr. Green
Аз наминавам да се похваля,  че започнах работа в студиото, в което кандидатствах.  Sunglasses   Голям кеф! 
 Шефа ми е професионален фотограф (маняк на Никон  Mr. Green ) и 5 минутен разговор с него се равнява на 3 дена ровене по книги и форуми.  Simple Smile

Онзи ден си  експериментираше с лентовия Никон, та и първият ми работен ден беше документиран.....има си хас.... Mr. Green

Честито за работата! Винаги съм била на мнение, че работата трябва ПЪРВО да носи удоволствие, ПОСЛЕ пари... Желая ти успех!

# 454
  • Мнения: 6 472
Горска Фея, ти си нашата гордост  bouquet  bouquet  bouquet Голямо честито! Заслужаваш си го!

# 455
  • Мнения: 2 961
Горска Фея честито!Много се радвам за теб и благородно ти завиждам   bouquet

# 456
  • Мнения: 3 810
Честито на Горска Фея!

Ваче, да се изкоментирам...малко ми блести металното долу вляво...

и не мога да не се похваля с едно портретче от тази сутрин- необработвано:
не можах да го направя както трябва на Тhubmnails Crazy

http://mimikir.multiply.com/photos/photo/11/10

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 10:08 от мимиту с кирилизация

# 457
  • Мнения: 2 109
ваче, много ми харесва портрета и нищо не бих пипала. блясъкът пък ми допълва настроението . ?! Simple Smile

# 458
  • Мнения: 1 630
Ваче, а на никона успяваш ли да сложиш други обективи?

Дааа, успявам.. Имам преходник. Мой приятел ми го подари. Прехвърля байонет към резба 42 мм.
Ваче, а дали този преходник имаш идея как се казва?? Пише ли нещо на него.
Имам приятел, който колекционира обективи и е готов да ми преостъпи (поне за временно ползване) каквото искам, но повечето са Канонски


Горска Фея, Честито
Много професионална почна да става тази тема  Laughing

# 459
  • София
  • Мнения: 13 228
Ваче, а на никона успяваш ли да сложиш други обективи?

Дааа, успявам.. Имам преходник. Мой приятел ми го подари. Прехвърля байонет към резба 42 мм.
Ваче, а дали този преходник имаш идея как се казва?? Пише ли нещо на него.
Имам приятел, който колекционира обективи и е готов да ми преостъпи (поне за временно ползване) каквото искам, но повечето са Канонски


Горска Фея, Честито
Много професионална почна да става тази тема  Laughing

Рали.. тоз преходник не знам как се казва... нищо не пише на него, изглежда ми като руски. Подарък ми е, не знам откъде може да се намери. Сега.... попитах спецовете... канонски обективи не стават на никонски тела, байонета е различен. Канон не правели обективи с резба. Освен това разстоянието от матрицата до обектива е по-късо при тях, което прецаква работата. Обаче Никонски обективи ставали на канон  Wink Виж ако човека има от ония старите обективи Хелиос на резба 42 мм те стават, от Практика на резба също, ама с малко преправяне. Ако намериш такъв може да се видим да ти покажа преходника и да пробваме... Мога и да го снимам да го видиш.. представлява един пръстен, който се шраква на байонета и вътре е нарязана резба 42 мм. Пръстена е плосък и не се нарушава разстоянието м/у обектив и матрица...

Горска Фея, честито ти нова работа!!!
Чакаме снимките от първия работен ден! А после пък на първа заплата да почерпиш в лимонови резенки.. ония дето и едно време ги имаше, със захар отгоре... Mr. Green

# 460
  • Мнения: 3 810
Забравих да задам поредната си питанка във връзка с кадрирането:
честно казано при малката ми е трудно да я хвана в кадър, камо ли да избера какво да влезе в кадъра...има ли някакви тънкости и там? newsm78

и друго- на мен тазсутрешното портретче ми хареса, но кажете и критики- приемам Hug

лулу, въпросната обработка е далеч от умствените ми възможности за сега Tired дай боже да науча нещо от цялото киснене тук...свалих плъгините пък да видим...

# 461
  • София
  • Мнения: 13 228
Мими, хващай по-голяма част от малката. Има настроение кадъра, ама някак нещо липсва. Аз така го чувствам. Може би ако имаше ръчички, раменца щеше да е по-добре. Тънкости... ми не знам за тънкости, ама хващай повече отколкото ще влиза в кадъра. Така ще имаш свобода после да кадрираш. Е, разбира се зависи от резолюцията ти доколко позволява това.

Лулу, май трябва да чета и съседната тема.. с фотошопа съм много на Вие... това маски как се правят, прозрачност на слоеве... бррр... ще пробвам това дето си правила на портрета на щерката да видя дали ще го вдена...

# 462
  • София
  • Мнения: 13 228
ваче, много ми харесва портрета и нищо не бих пипала. блясъкът пък ми допълва настроението . ?! Simple Smile

И аз оше на първо поглеждане това харесах.. блясъка и цветовете. Аз съм така.. не ми ли хареса на първо гледане файла хич не търся п осле нещо скрито. А може би трябва... Confused

# 463
  • Мнения: 1 630

Рали.. тоз преходник не знам как се казва... нищо не пише на него, изглежда ми като руски. Подарък ми е, не знам откъде може да се намери. Сега.... попитах спецовете... канонски обективи не стават на никонски тела, байонета е различен. Канон не правели обективи с резба. Освен това разстоянието от матрицата до обектива е по-късо при тях, което прецаква работата. Обаче Никонски обективи ставали на канон  Wink Виж ако човека има от ония старите обективи Хелиос на резба 42 мм те стават, от Практика на резба също, ама с малко преправяне. Ако намериш такъв може да се видим да ти покажа преходника и да пробваме... Мога и да го снимам да го видиш.. представлява един пръстен, който се шраква на байонета и вътре е нарязана резба 42 мм. Пръстена е плосък и не се нарушава разстоянието м/у обектив и матрица...

Горска Фея, честито ти нова работа!!!
Чакаме снимките от първия работен ден! А после пък на първа заплата да почерпиш в лимонови резенки.. ония дето и едно време ги имаше, със захар отгоре... Mr. Green


Meрси Ваче,
Ще го поразпитам какво друго има освен канонски  Grinning

За виждането, трябва да оставим за лятото, че съм ти малко далеч (в Брюксел съм )

Лулу, благодаря за разясненията за обработката, ще пробвам довечера

Мимито, за хващанато в кадър 
Ми трудна работа Mr. Green

- можеш да действаш като със спортна фотография - да пробваш да предвидиш на къде отива обекта  Mr. Green
примерно, ако се е затичала към играчка да фокусираш на играчката и да я чакаш да ти влезе в кадър
- можеш да я снимаш докато се е заиграла с нещо
- част от нещата можеш да оправиш след снимането - примерно саксията можеш да я изрежеш

# 464
  • Мнения: 6 472
Аз тези обяснение ги нахвърлях много на бързо Sad В общи линии като за доста напреднали с ФШ.  Ако наистина ви интересува този тип обработка ще ви ги напиша по- подробно (аз много си падам по такова изченчено тониране, много ме кефят очите Embarassed Embarassed Embarassed )

Всъщност влезнах в темата за да ви пусна едни линкове. Мисля че вече съм пускала линк към работите на една рускиня Любов Пименова. Страшно харесвам нейните неща Embarassed Днес се натъкнах на нейна страничка, където описва как снима и обработва натюрмортите http://www.photosight.ru/ownpage.php?authorid=120530. На мен поне ми беше страшно интересно Rolling Eyes

До колко сте на ти с руския? Аз съм леко на вие и не разбирам всичко Sad Ако някой го чатка повече ще го помоля за малко хелп Praynig

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 10:45 от лулу!

Общи условия

Активация на акаунт