Време за зимнина :-) - сушени зеленчуци и плодове

  • 17 405
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 375
Валя, благодаря за метода за сушене на плодове.

# 16
  • Мнения: 375
А някой знае ли как се сушат чушки. Моите опити в това отношение се провалиха - чушките мухлясаха.

# 17
  • Мнения: 3 537
Точно за непредвидени случаи суша гъби, а и много ястия стават по-вкусни с тях - и пилешка супа, и дробчета, и гювеч...
Мерси много, ще започна и аз да си суша гъбки, не ми е идвало до сега на акъла  Grinning

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
А някой знае ли как се сушат чушки. Моите опити в това отношение се провалиха - чушките мухлясаха.

Не е хубаво зелении да се сушат на слънце - много бързо ги изгаря. По-добре по-бавно на сянка.
За чушките - има си няколко подходящи сорта за сушени - по-тънки са. Сигурно си сушила от месестите капии и затова са мухлясали /особено ако си случила хладно и влажно време.../.

# 19
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
А някой знае ли как се сушат чушки. Моите опити в това отношение се провалиха - чушките мухлясаха.
За сушене се използват по тънки сортове пипер. Сушат се на проветриво място. Аз определено купувам едни тънки широки чушки с три върха. Нанизвам ги на конец и ги закачвам на проветриво.Може и на остъклена тераса.Прибирам ги есен преди да са започнали мъглите и да е застудяло.Задължително купувам червени чушки за сушене.

# 20
  • Мнения: 375
Благодаря - явно съм сушила по-месести чушки.

# 21
  • Мнения: 375
Явно сортът е бил неподходящ - вече ще знам.

# 22
  • Мнения: 1 271
Идеята със сушенето на гъбите много ми допадна. Ще пробвам и аз.   bouquet
Чушки свеки суши и ми дава смляни на пипер - наистина няма общо с купешкия.

Общи условия

Активация на акаунт