Свързване на вграден котлон и фурна

  • 316
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте, наскоро си купих котлон и фурна за вграждане, но след инсталирането забелязвам нещо което ме притеснява. Именно, че кабелът на котлона лежи върху тавана на вградената фурна. Причина ли е това за безпокойство?

# 1
  • Велики Преслав
  • Мнения: 5 522
Не. Тази тава предполагам е корпуса отгоре.
Вградените печки освен добра изолация имат и принудителна вентилация за охлаждане на корпуса.

# 2
  • Мнения: 55 863
По принцип изолацията на кабелите в общия случай издържа на продължително нагряване 90 градуса. Не би трябвало да е проблем, защото ако конструкторите позволяват външният кожух на фурната да се нагрее повече, то електрониката вътре ще се е изпържила.

# 3
  • Велики Преслав
  • Мнения: 5 522
Кабелите на фурните и котлоните за вътрешно окабеляване на самите тях са със силиконова или тефлонова изолация и са в най-лошия случай направени за продължителна работа на около 200°
Захранващия кабел е друго нещо.

# 4
  • Мнения: 55 863
Е той нали за него пита - за захранващия кабел.

# 5
  • Мнения: 36
По принцип изолацията на кабелите в общия случай издържа на продължително нагряване 90 градуса. Не би трябвало да е проблем, защото ако конструкторите позволяват външният кожух на фурната да се нагрее повече, то електрониката вътре ще се е изпържила.
Ами фурната е на марката Лино и отстрани където са дръжките за вдигане се вижда някаква вата така, че предполагам е изолирано и не се нагрява толкова, но понеже за първи път ще ползвам подобни уреди и не съм наясно. Ако кабела на котлона тръгваше от задната част а не от средата нямаше да има може би допир. Може и да се обадя на Лекс Груп и да ги питам тъй като после ако стане нещо може и да не мога да ползвам гаранцията.

# 6
  • Велики Преслав
  • Мнения: 5 522
Лекс груп какви са в случая? Аз ви гарантирам, че сте малко потребителите, които изобщо се сещат, този кабел може да търка по корпуса на печката.
Още повече, че Черна станция правилно е казала, че дори захранващия кабел също трябва да е такъв клас, който да не е ниска температура на топене. Най-вероятно е тип ШКПЛ. Тяхната максимално работна допустима температура е 75° на жилата

То щом ви притеснява кабела, защо не се притеснявате за плоскостите на фурната. ПДЧ плоскостите над 70° започват да се деформират.
Самия захранващ кабел излиза от корпуса на котлона, вътре в самия него отива до определено местополжение и 100% не е по-студено там от фурната отвън.

# 7
  • Мнения: 36
Лекс груп какви са в случая? Аз ви гарантирам, че сте малко потребителите, които изобщо се сещат, този кабел може да търка по корпуса на печката.
Още повече, че Черна станция правилно е казала, че дори захранващия кабел също трябва да е такъв клас, който да не е ниска температура на топене. Най-вероятно е тип ШКПЛ. Тяхната максимално работна допустима температура е 75° на жилата

То щом ви притеснява кабела, защо не се притеснявате за плоскостите на фурната. ПДЧ плоскостите над 70° започват да се деформират.
Самия захранващ кабел излиза от корпуса на котлона, вътре в самия него отива до определено местополжение и 100% не е по-студено там от фурната отвън.
Ами Лекс Груп са производителя и при проблеми с уредите и гаранция трябва да се обръщам към тях. Относно ПДЧ плоскостите, първоначално си мислех да си сложа свободно стояща печка, но от мебелния магазин, където поръчах кухнята ме разубедиха казвайки, че досега са имали рекламации за кухните единствено от клиенти, които са си сложили такива свободно стоящи печки вместо уреди за вграждане.

Общи условия

Активация на акаунт