Органик козметика?

  • 8 316
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И аз малко съм ползвала, с неособен успех. От Whole Foods и Trader Joe, най-вече лосиони за тяло, крем за ръце и т.н. Много ми е "трудна" кожата на лицето и иска много продукти.  Confused

# 16
  • Мнения: 545
WELEDA и Douce Nature за Йо и DR.Theiss и Melvita за мен...не знам дали спадат към органичните, тук се водят биологични продукти..

# 17
  • Мнения: 720
ot nяколко години ве4е ядем органик храна/по4ти вси4ко/а от година ре6их да поробвам и козметиката.....JASON,LAVERA,ORGANIG AID,SPIEZIA ORGANIG,AVALON ORGANICS,FAITH IN NATURE.....пове4ето според дъ6теря ми мири6ели на лекарство Winkно аз ли4но предпо4итам така отколкото да ми мири6е на разни парфуми и химикали.децата съ6то мия с JASONорг.детски 6ампоан,от съ6тата марка взех и слънцеза6т.крем за децата/мири6е страхотно Simple Smile/.........от вси4ко за сега едно от не6тата което не заменям е витамин Е олиото за лице и вит.Е сапуна на ORGANIG AID,мисля 4е е американска фирма.

като цяло наистина вярвам 4е в орг.козм.се спестяват доста гадни и вредни съставки,които са на воля в другите козметики Peace

# 18
  • Мнения: 486
За козметиката не се вълнувам толкова дали е органик или не, колкото дали съдържа вредни или опасни съставки.

# 19
  • Мнения: 720
ами то най 4есто то4но органик козметиката е тази която не съдържа вредни и опасни съставки Peace

# 20
  • Мнения: 1 393
...

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 03:27 от MrsG

# 21
  • Мнения: 486
ами то най 4есто то4но органик козметиката е тази която не съдържа вредни и опасни съставки Peace

Често, но не винаги! Ето анализа на Jason Natural Cosmetics Hair Thickening Shampoo, който е органик и не съдържа Lauryl/laureth sulfates:

http://www.ewg.org/reports/skindeep2/report.php?type=PRODUCT&id=99008248

# 22
Здравейте benson10 , можете ли моля да ми кажете къде се намира салона ви за да дойда да си напазарувам продукти на Аведа? Аз лично съм ужасно доволна от тях.

# 23
  • Мнения: 2 032
Ползвала съм някои неща на Lush. Не знам дали претендират да са органик newsm78, обаче сапуните им на пипане са като сапуна, който вареше прабаба ми на село  Joy, демек има нещо автентично. Обаче миришат далеч по-добре  Mr. Green и оставят нещо като филм по кожата - след баня може и без лосион да се мине.

Те имат и Шампоан и балсам zа коса под форма на сапун  Mr. Green  Доста се у4удих, колко са добри  Peace

Не търся специално органична козметика и това не е главният критерий при избора ми.
Обаждам се тука само да похваля "пресните" маски за лице на Lush: едни такива като забъркани по домашному са, държат се в хладилника (и траят към месец), мнооого са приятни. Сетих се даже, че имам една в хладилника, барем да отида да се наклепам.

# 24
  • Мнения: 884
ето  1 линк : http://www.greenpeople.co.uk/
Бебешката им козметика е много добра,особено за новородени ,доколкото се ползвате.
AVEDA са ми любими за почистване на лице, поне виждам някакъв ефект като изляза от салона .  Laughing
За шампоани ползвам специализирани,без химии в тях,но излизат много скъпо (около 50-60$ бутилката)и ако нямах належаща нужда едва ли щях да ги ползвам.
Сапуни си купувам винаги от TK(J  USA) .Винаги имат страхотни  растителни сапуни на  .
В LUSH избягвам да влизам ,че ми става лошо от силните аромати,но ще пробвам маските ,щом така ги хвалите.
За английските мами,препоръчвам да погледнете  Ботаник серията на Boots имат много добри етерични масла.

# 25
  • Мнения: 234
Здравейте Laughing
Аз съм предтсавител на фирмата АРБОН и станах такава, защото останах много доволна от продуктите им които са абсолютно натурални.Използвани са безвредни химикали за съхраняването на продукта. За тези които се интересуват www.arbonne.com. Ako някой иска да стане консултант да ми пище на лични. Аз лично стнах консултант,защото по този начин си набавям продуктите с 35% намаление. НАдявам се да не ви прозвучи като реклама, а просто като добра информация за мамите в чужбина  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 178
наскоро попаднах на продуктите на http://www.korres.com/ , останах доволна. почистващият пилинг с маслинови костилки е невероятен. продуктите са натурални.

Общи условия

Активация на акаунт