Стволови клетки

  • 3 668
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 857

[/quote]

Цената е 3100лв. за взимането и първите 3 години и после по 150 евро на година.
[/quote]
На мен пък не са ми казвали,че трябва да плащам след 3тата година.
А за това,че е съмнително,че парите са малко не е така, доколкото знам в америка даже било нещо от рода на 500 долара.

# 31
  • Мнения: 2 652

Цената е 3100лв. за взимането и първите 3 години и после по 150 евро на година.
[/quote]
На мен пък не са ми казвали,че трябва да плащам след 3тата година.
А за това,че е съмнително,че парите са малко не е така, доколкото знам в америка даже било нещо от рода на 500 долара.

[/quote]

За Cryo Safe ли става въпрос? При тях, доколкото знам, цената включва 20 години съхранение. А по отношение на щатите - там всичко струва в пъти по-малко. Моето сравнение е само за Бг, всички други пазари си имат своя специфика.

# 32
  • Мнения: 2 652
Гложди ме още един въпрос - до колко от всички чудеса, които стволовите клетки осигуряват, могат да се правят в България. Развита ли е у нас хирургията до такава степен, че да може да прилага стволовите клетки във всички упоменати случаи, които могат да се лекуват с тях. В нета открих, че са се правили някоко основни неща с тях, но останалото.... което никак не е малко?

Azalеa, дано не се налага изобщо на никой. А иначе - и в чужбина може да се отиде, ако тук не правят нещо.

# 33
  • Мнения: 124
Здравейте! Прегледах старите теми за стволовите клетки във форума, но няма достатъчно информация и се надявам да ми отговорят всички майки, които са съхранили или мислят да съхраняват стволови клетки на децата си. На коя клиника се доверихте и защо ? Има ли разлика в договорите, които регулират условията на вземане и съхранение на пробите и защо има такава огромна разлика в цените на предлаганите услуги ? Въобще какви са последните тенденции в България ?

Благодаря предварително на всички, които ще отговорят  Hug

# 34
  • Мнения: 207
Много хубава тема с интерес ще я следя.Ако някой знае повече моля да сподели  Praynig

# 35
  • Мнения: 124
Странно, че няма коментари по темата ? Никой ли не замразява стволови клетки ? Или съм объркала форума ?  Crazy

# 36
  • Мнения: 865
ние замразихме в св.лазар,където и раждах.дано не се налага да ги ползваме никога Praynig

# 37
  • Мнения: 2 530

Цената е 3100лв. за взимането и първите 3 години и после по 150 евро на година.
На мен пък не са ми казвали,че трябва да плащам след 3тата година.
А за това,че е съмнително,че парите са малко не е така, доколкото знам в америка даже било нещо от рода на 500 долара.

За Cryo Safe ли става въпрос? При тях, доколкото знам, цената включва 20 години съхранение. А по отношение на щатите - там всичко струва в пъти по-малко. Моето сравнение е само за Бг, всички други пазари си имат своя специфика.


Става въпрос за Малинов

# 38
  • Мнения: 2 530
Актуалното пък за Крио-Сейв България в момента е: предварително 125 Евро и после след успешно запазване още 1325 Евро, няма други такси. Хората от всички банки си дават подробна информация стига да им звъннеш по телефона.

# 39
  • Мнения: 124
Разбира се, че им звънях вече, но нали затова е форума да се споделят впечатления - проучвам едва от два дни, а други, които са го направили вече , може да споделят техния избор. Това е - всички знаем, че банките имат телефони  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 652
Странно, че няма коментари по темата ? Никой ли не замразява стволови клетки ? Или съм объркала форума ?  Crazy

Родих преди 2 седмици и след много проучване се доверихме на Св. Лазар. Наистина - най-скъпо е (дори прекалено в сравнение с останалите), но както писах и преди - имат най-дълъг опит, лицензирани са, моят гинеколог каза че лабораторията им е на много високо ниво и вземането на клетките става от професионалисти - така рискът материалът да не стигне за съхранение е минимален. При мен дори количеството стигна за 2 сака (доплаща се 800 евро) - дано никога никога не ми се наложи да ги ползвам!

# 41
  • София
  • Мнения: 672
Благодаря на всички. Аз проучих нещата и като че ли най-добри (за съжаление и най-скъпи) са в Св.Лазар. А и са първите в Бг, които се занимават с това. В чужбина някакси не ми се ще да пращам, ако реша  и аз да съхранявам.

Ам не съм съгласна - Аз бях в Свети Лазар и им четох договора...Ясно ми е че ако не им платя или закъснея с плащането им дължа неустойки, но никъде не прочетох какво става ако пробата се окаже неуспешна, или да кажем, не дай си Боже след 10 години им кажа дами дадат Стволовите клетни и тях ги няма... Знам че всички го правим и се надяваме да не се наложи, но все пак . . .

# 42
  • Мнения: 2 652
m_face, навсякъде договорите са такива - никъде не поемат отговорност.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 242
Родих на 10-ти юли. От клиника "Малинов" все още не са ми се обадили, за да ми предоставят документацията и да си платя. За мен това е несериозно. Съжалявам, че се доверих точно на тях! Самата аз се обадих 10-тина дни след раждането, за да попитам аджеба замразено ли е нещо. Отговорът беше, че процедурата е успешна и ще ми се обадят, когато са готови с оформянето на документите. Да чакам. И чакам Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 2 652
Родих на 10-ти юли. От клиника "Малинов" все още не са ми се обадили, за да ми предоставят документацията и да си платя. За мен това е несериозно. Съжалявам, че се доверих точно на тях! Самата аз се обадих 10-тина дни след раждането, за да попитам аджеба замразено ли е нещо. Отговорът беше, че процедурата е успешна и ще ми се обадят, когато са готови с оформянето на документите. Да чакам. И чакам Crossing Arms
Лекси, бъди настоятелна. И без това си дала сума пари. Става въпрос само за един протокол, нищо повече. Егати хората, ядосах се - все едно си в плод и зеленчука.

Общи условия

Активация на акаунт