Някой да знае чорба със сирене?

  • 2 057
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 461
Една колежка преди години ми разказваше за вкусна и лесна чорба със сирене. Май имаше и лук. Пусто, не помня какво и как.  Tired Някой да е чувал за това? Искам да пробвам  eat
Аз прибавям сирене в супа от коприва ,супа от лапад .

Супата си я приготвям както обикновено ,а сиренето го прибавям на края.


И аз така правя, сиренцето много отваря всякакви зеленчукови супички. А застройка аз правя и само от кисело мляко, без яйце. става много вкусно. просто разбиваш млякото с част от бульона, след като поизстине и добавяш в супата. много е вкусно.  Laughing

# 16
  • Мнения: 375
Продукти:
2 средно големи тиквички
маргарин/масло
3 с.л. фиде
1 яйце
1 к.ч. кисело мляко
копър
сирене - 1 ч. ч.

Тиквичките се нарязват на кубчета и се задушават в масло или маргарин, докато омекнат. Долива се 2 л. гореща вода и щом тя заври, се слага фидето и сол на вкус. След 5 мин., когато фидето се предполага, че е готово, се прибавя копърът и супата се отдръпва от котлона. След като поизстине, се застройва с яйцето и киселото мляко. Натрошеното сирене може да се сложи в тенджерата или при сервиране във всяка чиния.
 

# 17
  • Мнения: 375
Доматена супа със сирене

1 глава лук
 5-6 скилидки чесън
маргарин/масло
1 буркан домати
3 с.л. фиде
1 ч.ч. прясно мляко
1 ч.ч. сирене
1/2 ч.л. босилек

В маслото се задушават нарязяни лук и чесън. прибавят се настърганите домати, когато заврят се прибавя литър и половина топла вода, а когато и тя заври - фидето, солта и босилека. След 10-ина минути супата е готова и се отдръпва от котлона. Тогава се прибавят млякото и сиренето. Консумира се и топла и студена.
 
 
 

# 18
  • Мнения: 27 524
Много благодаря, всичко си копирах   bouquet

# 19
  • Мнения: 814
Блонди, извини ме, едва сега се включвам отново в темата и видах въпроса, който си задала за застройката на чорбата с пресен лук и сирене.
Благодаря на ira_bs, че ти е отговорила вместо мен, но и аз правя застройката по същия начин - разбивам яйцето/жълтък и белтък/ и прибавям киселото мляко, разбърквам до еднородна смес и постепенно прибавям от горещата, но не вряла чорба.
При други супи, ако не използвам кисело мляко, прибавям лимонена киселина или лимонов сок към разбитото яйце и внимавам бульонът да не  пресече яйцето.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Една колежка преди години ми разказваше за вкусна и лесна чорба със сирене. Май имаше и лук. Пусто, не помня какво и как.  Tired Някой да е чувал за това? Искам да пробвам  eat
Аз прибавям сирене в супа от коприва ,супа от лапад .

Супата си я приготвям както обикновено ,а сиренето го прибавям на края.

И аз правя така!  Peace

# 21
  • Мнения: 187
Блонди, извини ме, едва сега се включвам отново в темата и видах въпроса, който си задала за застройката на чорбата с пресен лук и сирене.
Благодаря на ira_bs, че ти е отговорила вместо мен, но и аз правя застройката по същия начин - разбивам яйцето/жълтък и белтък/ и прибавям киселото мляко, разбърквам до еднородна смес и постепенно прибавям от горещата, но не вряла чорба.
При други супи, ако не използвам кисело мляко, прибавям лимонена киселина или лимонов сок към разбитото яйце и внимавам бульонът да не  пресече яйцето.
kakvoto i da pravia vinagi buliona mi presicha iaiceto  newsm78

# 22
  • Мнения: 243
Ами, свари си яйцето и разбий само жълтъка с киселото мляко и изстиналия бульон. Така направена, застройката е добра и за детето, тъй като яйцето не е сурово Peace

Общи условия

Активация на акаунт