Колко време ви издържа сиренето в хладилник?

  • 4 703
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Слагам сиренето в затворена кутия само с вода. Издържа докато го изядем  Wink

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Съхранявам сиренето в затворена пластмасова кутия, без вода. Не ми се е разваляло, но вкъщи ядем сирене на всяко хранене и не се задържа...

# 17
Задължително го държа във вода и сол. Така няма проблем със престоя, но наистина и при нас свършва бързо.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 339
И при нас рядко се задържа дълго. Понякога го държа в саламура, понякога само във вода, понякога в чиния без похлупак. Не ми се е разваляло сирене  Naughty

# 19
  • Мнения: 8 769
У нас не се застоява дълго време сиренето. Известно количество изкисвам за децата. Държа го в кутия с вода. Бързо свършва.
Останалото си го държа в найлоновата торбичка,в която са ми го сложили в магазина. И то не се застоява дълго.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
Съхранявам сиренето в пластмасова кутия с капак, с вода и малко сол.  Peace

# 21
  • Мнения: X
Ние купуваме около 200-300 грама. Държим го в чиния - издържа  5-6 дни. Задържи ли се по - дълго има тежка миризма, но ако не е в напреднал стадий изчезва щом сиренето  се накисне за няколко часа в мляко.

# 22
  • Мнения: 2 197
Не повече от 4 дни. Затова започнах да купувам сирене в кутия, което си е със саламура. Специално това на Дядо Либен много ни харесва, защото е доста твърдо и солено (такова обичаме). За дъщеря ми изкисвам отделно.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
Издържа ми докато го изядем. обикновено в хладилника има около 1 кг. Държа го в саламура - вода + сол. Солта за саламурата трябва да е такова количество, че като пуснеш сурово яйце да се задържи на повърхността. Аз обаче не я правя толкова солена. Сиренето винаги е много вкусно - нито изсъхва, нито се разкашква.... Екстра е!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 381
Ще пробвам да го държа в тенджерката във вода, пък да видим колко време ще изкара.  newsm78 За да не се задължа много време, ще трябва да взимам по-малко количество.  Rolling Eyes

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Съхранявам сиренето в пластмасова кутия с капак, с вода и малко сол.  Peace
И аз така.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз го съхранявам в кутия.С по застоляло обикновено  приготвям баница,питки или бухтички.

# 27
  • Мнения: 6 958
Става на петна, защото си го затворила херметически и го държиш без вода... Варианта е или в открита чиния или в тенджерата, но с вода вътре  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 2 381
Спряла съм се на варианта в тенджерка с вода, защото в чиния мисля, че ще изсъхва.

# 29
  • Мнения: 3 647
издържа докато не го изям  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт