Въпроси за банки и банкови такси - 3

  • 4 351
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 525
Няма проблем с приложенията. Искат лицево разпознаване. Револют одобри много бързо, с ТБИ се забавих повече.
Аз директно прехвърлих всичко от единия на другия телефон, после при влизане искат селфи.
Друго попитах Grinning
Обмислям да мина на предплатена карта личния си номер, с който съм регистрирана навсякъде. А това предполага смяна на оператора.

Нали съм написал, че моето е при смяна на оператор?
Какво неясно има?
И едната от банките ми също е ДСК.

# 31
  • Мнения: 6 987
Някои от банките все още питат на кой оператор е номера. Защо? Нямам идея.

# 32
  • Мнения: 64 931
Не са ме питали. Номера ми е без промяна откакто имам мобилен телефон. Оператор съм сменила 3 пъти.

# 33
  • Мнения: 111
За ДСК има значение смяната на оператора. През приложението можеш да направиш промените. Иначе няма да получаваш смс им.
За ЦКБ няма значение оператора, но ако си смениш телефона трябва да минеш през офис и да го регистрират в системата си, явно като защита при банкиране през приложението.
За Алианц банк нямаше значение смяната на оператора и телефона.
Това от опит с трите банки.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 16 695
Моля, предложете банка с относително ниски месечни такси, ако си разкриеш разплащателна и спестовна сметки – може и за някакъв пакет да иде реч. С превод на заплата. Важно е електронното банкиране да е на ниво – т.е. лесно да се оправяш с него.
Без "UniCredit", "ОББ" и "Пощенска" (не защото не стават; в случая – други са причините).
Аз за "Първа инвестиционна" си мислих. Но за последно съм ги ползвала доста отдавна и не знам дали към момента са OK.

# 35
  • Мнения: 25
Моля, предложете банка с относително ниски месечни такси, ако си разкриеш разплащателна и спестовна сметки – може и за някакъв пакет да иде реч. С превод на заплата. Важно е електронното банкиране да е на ниво – т.е. лесно да се оправяш с него.
Без "UniCredit", "ОББ" и "Пощенска" (не защото не стават; в случая – други са причините).
Аз за "Първа инвестиционна" си мислих. Но за последно съм ги ползвала доста отдавна и не знам дали към момента са OK.

Аз съм на Първа инвестиционна от 12 години и съм доволна, досега не съм имала никакви проблеми. Имам и разплащателна, и спестовна сметка. А електронното банкиране е супер лесно, с него няма да имате никакви грижи.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 16 695
Благодаря много! Flowers Hibiscus Simple Smile

# 37
  • Мнения: 3 505
Grinning

Последна редакция: пт, 17 апр 2026, 19:28 от cool_witch

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 16 695
Аз питах за разплащателна + спестовна. Като ще има и превод на заплата. Simple Smile От депозити не се интересувам.

Иначе, преди малко мъжът ми ми сподели, че в "ОББ" не плаща никакви месечни такси на двете си сметки, защото там му превеждат и заплатата. Междубанковите преводи също са му безплатни. Електронното банкиране, обаче, им е слаба страна на "ОББ".
Само че това – с липсата на месечна такса при мъжа ми – може да е резултат от някакви стари условия, които не се предлагат вече, де. Нямам представа.

Някой знае ли друга банка, предлагаща подобни параметри?

# 39
  • Мнения: 2 777
Аз също от години съм на ПИБ след като смених няколко банки. Това с мобилното приложение е вярно - супер лесно и удобно е за боравене и непрекъснато го обновяват. От него си плащам всичко, включително винетки и паркинг в зоните.

Едит: аз плащам 6.95 ЛВ на месец за поддръжка на сметка като имам известия за всичко в мобилното банкиране и блинк преводите до, не помня колко пари, са безплатни. Имам депозитна сметка, която ми е ''скрита'', не е вързана към пластика и там си спестявам каквото преценя. За нея не плащам нищо.

# 40
  • Мнения: 64 931
Всички тези неща ги предлага ТБИ, без такси.

# 41
  • Мнения: 2 777
В ТБИ, ако ми се наложи да тегля кредит, лихвите им са много високи....

# 42
  • Мнения: 64 931
Да, за кредит не стават.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 16 695
Всички тези неща ги предлага ТБИ, без такси.

Там нали приложението беше доста кофти или са го оправили?

# 44
  • Мнения: 64 931
Нормално си е.

Общи условия

Активация на акаунт