Въпроси за банки и банкови такси - 3

  • 4 350
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 460
Аз съм с ПИБ и ОББ. В ПИБ плащам 2.50 лв/месец или колкото е там в евро. Депозитите са ми там. В ОББ нямам такси, но депозитните лихви са нулеви и ще местя пари и в TBI по тази причина.

Последна редакция: пт, 17 апр 2026, 19:08 от Adalind

# 46
  • Мнения: 6 987
Всички тези неща ги предлага ТБИ, без такси.

Там нали приложението беше доста кофти или са го оправили?
Добре е.

Поне може да им ползваш "касичката" като спестовня сметка с 1% лихва, като може да теглиш/внасяш по всвко време. Тегленето от там и преводите са безплатни и мигновени. Вече не проблем, че едно ти е в една банка, а друго в друга.

# 47
  • Мнения: 1 501
Имам 2 сметки в ОББ, кредит и разплащателна с превод на заплата и карта към нея. Плащам такса само за едната, беше 5 лв.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 16 695
Поне може да им ползваш "касичката" като спестовня сметка с 1% лихва, като може да теглиш/внасяш по всвко време.

Мерси! А тази лихва как си я получаваш? На годишен принцип ли? Вижда ми се доста височка.

# 49
  • Мнения: 3 505
Аз питах за разплащателна + спестовна. Като ще има и превод на заплата. Simple Smile От депозити не се интересувам.
Ами отвори тарифите на банките и ще разбереш от първа ръка дали има такава, която предлага това, от което се интересуваш. Не е трудно

# 50
  • Мнения: 6 987
Поне може да им ползваш "касичката" като спестовня сметка с 1% лихва, като може да теглиш/внасяш по всвко време.

Мерси! А тази лихва как си я получаваш? На годишен принцип ли? Вижда ми се доста височка.
Това е годишна лихва. Получава се всеки месец.
https://tbibank.bg/lichno-bankirane/spestjavanija/kasichka/

# 51
  • Мнения: 25 911
Поне може да им ползваш "касичката" като спестовня сметка с 1% лихва, като може да теглиш/внасяш по всвко време.

Мерси! А тази лихва как си я получаваш? На годишен принцип ли? Вижда ми се доста височка.
Този 1% е годишна лихва, те всички банки за година ги обявяват. Олихвяват в края на всеки месец колкото се полага за този период, спрямо кога колко е била наличността по сметката. Удобно е, понеже са ти под ръка по всяко време да ги прехвърлиш в основната сметка ако ти потрябват, но си ти стоят в сметка с лихва все пак.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 16 695
От "Българо-американска кредитна банка" някой има ли впечатления? Peace

# 53
  • Мнения: 733
Моля за помощ, който има сметка в Булбанк. Как може да се изтегли на pdf каква сума имаш по сметката? На сина ми му трябва да покаже каква сума има в банковата си сметка

# 54
  • Мнения: 64 926
На кого ще показва? Много странно. Я кажи, че много ме заинтригува.
Иначе за pdf по принцип горе вдясно би трябвало да има опция.

# 55
  • Мнения: 733
На кого ще показва? Много странно. Я кажи, че много ме заинтригува.
Иначе за pdf по принцип горе вдясно би трябвало да има опция.
Работи в Нидерландия, не искаше да си отваря сметка там и си получава заплатата в сметката си в Булбанк. Студенти са и заплатите не са достатъчни да ги изберат за надеждни наематели. Явно си е спестил добра сума и искат да им покажат,че имат спестявания, когато кандидатстват за жилище. В Нидерландия е доста трудно да си наемеш квартира. Днес ще ходя до офис. Каза,че е звънял на съпорта и са му казали,че не може.

# 56
  • Мнения: 6 987
Моля за помощ, който има сметка в Булбанк. Как може да се изтегли на pdf каква сума имаш по сметката? На сина ми му трябва да покаже каква сума има в банковата си сметка
Ако няма интегрирана такава опция, скрийншот от онлайн банкирането, където се виждат IBAN, имената и наличност. Не би трябвало да откажат.
На място в офис ще могат да му издадат такава справка, но само лично.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 16 695
Каза,че е звънял на съпорта и са му казали,че не може.

Да, не може онлайн. Вадила съм си такъв документ за наличност на суми по сметки – издава се за 3 работни дни. По спомен – струва около 30-40 лв. (значи, към 20 €). По-добре отиди в по-голям офис, защото в малките обекти на UniCredit служителките често са неадекватни.

На място в офис ще могат да му издадат такава справка, но само лично.

Може би майка му разполага с пълномощно.

# 58
  • Мнения: 2 154
В онлайн банкирането има Баланси по сметки и там може да се експортира в PDF. Има и Движения по сметки, което също може да се експортира.
За PDF извлечения - пак може през онлайн банкирането да се генерира безплатно, но трябва първо в техен клон да се заяви тази опция като се попълни едно заявление за активиране на тези извлечения /поне като им бях клиент преди няколко години беше такава процедурата/.

# 59
  • Мнения: 733
В банкирането не може, днес ходих до офис и с пълномощно ми го издадоха веднага, дори на английски език. Не съм плащала, но може да са му удържали нещо от сметката. Не ми каза,че струва нещо.

Общи условия

Активация на акаунт