Държите ли децата ви да са висшисти?

  • 6 251
  • 173
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 521
ДА, но не някое иzмислено, zавършено в още по_иzмислен Университет/Институт. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Не, не държаха родителите ми. За тях това се разбираше от самосебе си.  Mr. Green Никога дори не ми е хрумвало да приключа образоването си с 11 клас.  Crossing Arms

По същия начин /до някъде/ разглеждам нещата и с дъщеря ми. Ако не се окаже, че има заложби в област, в която не й е нужно точно висше образование като да стане готвачка или актриса или... каквото там.

# 17
  • Мнения: 2 022
Да. То не е просто професия, то е начин на мислене, среда.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 328
Да. И силно се надявам, когато дойде време за това, тя да мисли същото. Да е наясно какво точно иска.
На втория въпрос - пак да /по подразбиране/.
На третия въпрос - пак същото, пак в ЮФ на СУ. Бих искала и детето ми след време да учи там. Продължавам да твърдя, че наследствеността в професията има много добри страни /въпреки, че не е задължителна/.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 423
Родителите ми държаха, имаха и възможност да ме запишат в каквато специалност искам, но живота ми тръгна обратно и вместо да уча, трябваше да работя за да издържам и тях и себе си и детето си ( нека никой да не ми казва, че ако съм имала желание съм щяла и двете неща да съчетая, просто не ставаше да работиш в 90-те години собствен бизнес по 14,15 часа и да мислиш за учене).
Държа да има образование, но не на всяка цена, нека да е нещо, което я влече, нещо ,което обича, защото се нагледах на пишман лекари, на пишман специалисти , завършили само за да  имат висше.
Не смятам, че съм по- тъпа, и че не съм имала интересни контакти в живота си, само защото не съм учила - моето висше ми го е дал живота, така е трябвало да се случи сигурно и не бих променила нищо от него.
Сега като погледна тази тема, май не трябваше да пиша тук, но вече няма значение...

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 12:29 от Буболина

# 20
  • Мнения: 764
Не!
Съотношението на познатите ми- висшисти и познатите ми-невисшисти,постигнали нещо в живота си е може би 20:80 в полза на вторите.

# 21
  • Мнения: 2 677
Не, не държа.
Не държа нито за детето ми, нито за мъжа ми, нито за мен.

Мъжа ми е висшист, на крачка от доцент. Когато се запознахме, аз все още не учех. В момента се мъча да изкарам едно висше и честно казано, не ми се вярва, че ще стане. Това не ни попречи да завържем отношения. Нито пък мога да твърдя, че годините в университета са ми дали нещо, което не съм имала до момента. За момента и двамата сме еднакво успели в живота си - той с няколко дипломи, аз - все още без нито една.

От същите виждания се ръководя и относно мнението за детето ми!  Peace

# 22
  • Мнения: 227
Висшето образование не е критерий/гаранция за бъдеща професионална реализация, както и за интелект или намиране на място в обществото.  Peace
Не държа децата ми да имат висше образование, нека намерят сами пътя в живота си, без да им налагам моето мнение - както се получи при мен от страна на родителските тела #2gunfire.

# 23
  • Мнения: 595
Да,бих искала,но не бих държала.
Мисля,че има полза от ученето,та дори никога да не ти потрябва дипломата.
Самото мислене е на друго ниво,а и студентските години са незабравими....

# 24
  • в Низината
  • Мнения: 705
Моите родители държаха на висшето ми образование. Аз също. И както много преди мен са отговорили, висшето образование отваря много врати, в един или друг етап от живота.
И двамата с мъжа ми сме на мнение, че насила хубост не става - ако Дани не иска да учи, добре. По-добре ще бъде ако сам открие призванието в живота си.

# 25
  • Мнения: 14 133
Не NaughtyВажното е е да се реализира в някаква област, която да му харесва и да му подсигури приличен стандарт на живот. На мен следването ми даде много- самостоятелност, незабравими мигове с колегите, среща с бъдещия съпруг Laughing И да се върна назад пак бих кандидаствала същото. Харесвам си физиката като наука. bowuu

# 26
  • Мнения: 2 700
Да, държа.
Да, държаха.
Следването ми е дало знание, среда, самочувствие.
Ако трябва да променям нещо сигурно бих променила специалността, защото спрямо моето време има нови и инересни такива.

# 27
  • Мнения: 4 734
Държа детето ми да се изучи, да.

# 28
  • Мнения: 9 903
виСшисти, моля.
да, държа много. За мен беше естествено, надявам се и за децата ми да е така.

# 29
  • Мнения: 2 792
За мен това е естествен етап от развитието на човек, надявам се да ги убедя и тях, че иначе бой, бой   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт