Заплати и осигурителен доход

  • 1 311
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 285
Осигуряват ме на реална заплата, защото такава е политиката на работодателите ми (за което се радвам - чувствам се сигурна и защитена).
Имам право на болничен и платен годишен отпуск и т.н. - както си е по закон, имаме и някои екстри  Embarassed

Само да споделя, че ми се реве като си чета фиша за заплатата, защото 1/4 (една четвърт) от заплатата ми отива за данъци и осигуровки - монетата има две страни, момичета!

По новата система за болничните - около 2 месеца закъснение, т.е. колкото се "полага", добре, че бяха малко дни. В момента се опитваме да спестяваме с мъжа ми - да си създадем "Фонд болничен".

# 16
  • София
  • Мнения: 6 258
Гласувах с 1ва опция, въпреки че не е съвсем така. Осигуряваха ме на по-ниска заплата (2/3 от реалната); когато разбрах, че съм бременна говорих с шефката и ме осигуряват на реалната, като аз си доплащам разликата.
За болнични - доскоро политиката на шефката беше независимо кой колко е отцъствал си получава пълна заплата, болничния се носеше колкото за доказателство, в НОИ не го въвеждаха. Но отскоро - вече щяло да е както си е по закон. Crazy newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт