Как режете зелето?

  • 10 163
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 647
Нарязвам зелката на четири парчета .След това всяко парче нарязвам на ситно.Така нарязвам за готвене.А за салатка ,имам ренде ,с което зелето става много ситно.
и аз така
но има зеле из цялата кухня после  Rolling Eyes

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 199
Преди не можех да понасям да режа зеле ,но откакто ми подариха нож за зеле  много лесно става и ситно .

# 17
  • Мнения: 3 537
И аз не мога да понасям да режа зеле,режа както си се реже всичко останало със ножа, и със ренде даже нямам нерви да го рендосвам... Tired, затова и рядко купувам цели зелки.Много рядко се случва да правя зеле със свинско в тенджерата под налягане,ама защото режа на по-едро, но за салата....няма кой да си играе, като ни се дояде си купувам  от магазина направо тънко нарязана зеле и моркови, много си я хубава,пестя и време за рязане ,не е и скъпа Crazy

# 18
  • Мнения: 11 607
Мами, светне ме ме как да сготвя прясно зеле(без месо), ама да стане вкусно......Зеле така и не се научих да готвя като хората, особено пък прясно..... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 19
  • Мнения: 4 546
Мами, светне ме ме как да сготвя прясно зеле(без месо), ама да стане вкусно......Зеле така и не се научих да готвя като хората, особено пък прясно..... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
ами сваряваш зелето с малко вода, домати, червен пипер, олио, сол. ако искаш може да запечеш на фурна накрая

# 20
  • Мнения: 1 975
Ами зелето го режаааа....както го подхвана. Mr. Green
С две думи ...както му дойде Laughing
Къде едро ,къде на ситно...става ,моите го ядат Whistling...рекламации не приемам Crossing Arms


И аз така  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 271
Режа го с комбайн и винаги го мачкам със сол и малко лимонтозу - става ми по-вкусно.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 580
с бьорнер рендето от 15 г. ми е пръв помощник!
            Peace И аз немога без него. Пък и го режеш както си искаш, ако искаш на лентички, ако искаш на дребни парченца.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 496
Прясното зеле се готви с много малко вода.Трябва по-скоро да се задуши ,отколкото да се свари.

# 24
  • Мнения: 3 537
Мами, светне ме ме как да сготвя прясно зеле(без месо), ама да стане вкусно......Зеле така и не се научих да готвя като хората, особено пък прясно..... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Винаги го правя в тенджерата под налягане, с месо или без всякак става ми много по-вкусно ,става и бързо. WinkСлагам всичко накуп,зелето, домати,дафинов лист,олио,сол,чер пипер на зърна и водичка колкото да го покрие,че мъжа ми обича с повече сок.Това е.

# 25
  • Мнения: 8 769
Мами, светне ме ме как да сготвя прясно зеле(без месо), ама да стане вкусно......Зеле така и не се научих да готвя като хората, особено пък прясно..... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Ние сме големи почитатели на зелето,колкото и да не обичам да го режа...
Често го готвя постно-в нормална тенджера, но слагам повече вода, защото децата го ядат с хляб.
Не готвя нищо с домати, така че моята рецепта е малко по-различна.
Задушавам малко лук в олио/зехтин и вода, мятам зелето, моркови и подправки:червен пипер, чер пипер на зърна, бахар,дафинов лист, куркума и къри. А, да, и сол слагам.
У дома тази рецепта се харесва. Grinning

# 26
  • Мнения: 7 914
режа си го с Бьорнер-а  Rolling Eyes за салата , за готвене....не ми цапа много и става супер  Peace

# 27
  • Мнения: 5 475
режа си го с Бьорнер-а  Rolling Eyes за салата , за готвене....не ми цапа много и става супер  Peace

и аз така и после в тенджерата под налягане. Wink

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 704
На комбайна-и за салати, и за манджи.
Но с най-едрото ренде,а не с ножа-така после не ми се налага да го мачкам.

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Как режа зелето? - Със замах Mr. Green После задължително минавам с прахосмукачка.
Пробвах с комбайн, но не ми хареса - мачка го. И действам с ножа, много съм добра - салатата ми почти винаги и "на конци".

Общи условия

Активация на акаунт