Гледате ли новини?

  • 1 586
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 811
Хулиган4е го е казала много добре за испанските новини  Peace.Нямам какво да добавя,освен,4е новините от света се свеждат до някоя незна4ителна слу4ка в Южна Америка,ей това е света за тях.Коне с капаци,добре казано  Wink.И аз предпо4итам радио,слушам предимно националното.

# 16
  • Мнения: 3 491
Не гледаме, нямаме телевизия. Новините научавам или избирателно от Интернет (уважавам "Ню Йорк Таймс" например), или, както най-често се случва, от националното радио. Там сутрин включват директно и BBC. Доволна съм начина на избиране и качеството на поднасяне.
Телевизия гледам средно веднъж на 6 месеца по време на визитите при зъболекаря, колкото да се убедя, че нищо не губя.

Да живей Ню Йорк Таймс! Ние сме абонирани и е голям кеф в неделя да се проснеш някъде с него (неделното издание е 5 кила и има много интересни неща) и да си четеш...  Grinning
Знам му размерите.  Grinning И докъде сварвате с четенето? Ние все електронната версия гледаме набързо, аз съм по-несериозна от съпруга. Каня се понякога да се абонираме само за неделния брой, трябва най-после да го направя, друго е книжният вестник. Отвреме-навреме го купувам, и ми се струва, че има разлика в начина на четене - по-концентриращо е, повече грабва вниманието, по-леко се запомня, а и - да ... удоволствието да се проснеш върху вестника го има.  Simple Smile Или пък, както идва лято - да се протегнеш сутрин с него на терасата.

# 17
  • Мнения: 1 436
Не гледам местните новини - такава скука няма. Не че е толкова криминална хроника, колкото е: водата в еди-кое си село с еди-какви си нива на нещо (далеч не смъртоносно), някъде имало нашествие от полски мишки примерно, ако вали сняг - три дни говорим за това колко и къде е паднало, и постоянно за Ред Сокс (бейзболния отбор), дори и когато не са в сезон. Голяма драма от всичко се прави.

 Joy Точно. А при нас ако случайно не могат да си запълнят времето, дежурно обясняват как един квартал е построен точно на разлома Сан Андреас и щял да падне при земетресение. И все едни и същи къщи дават. Сигурно 10 пъти са го давали този репортаж последните 3 години  ooooh!

Новини гледам само спортни, и то защото са пуснати като се върна от работа. Каквото ме интересува, го чета по интернет.

# 18
  • Мнения: 2 032
Телевизор не гледам (няма време), но чета вестници (интересни са ми мненията на колумнистите). Така може би по-лесно се прескачат криминалните сводки/глупостите/изваждането извън контекст. Което пък зависи от качеството на журнализма. Може би е пак тая.

# 19
  • Мнения: 2 563
Не гледаме, нямаме телевизия. Новините научавам или избирателно от Интернет (уважавам "Ню Йорк Таймс" например), или, както най-често се случва, от националното радио. Там сутрин включват директно и BBC. Доволна съм начина на избиране и качеството на поднасяне.
Телевизия гледам средно веднъж на 6 месеца по време на визитите при зъболекаря, колкото да се убедя, че нищо не губя.

Да живей Ню Йорк Таймс! Ние сме абонирани и е голям кеф в неделя да се проснеш някъде с него (неделното издание е 5 кила и има много интересни неща) и да си четеш...  Grinning
Знам му размерите.  Grinning И докъде сварвате с четенето? Ние все електронната версия гледаме набързо, аз съм по-несериозна от съпруга. Каня се понякога да се абонираме само за неделния брой, трябва най-после да го направя, друго е книжният вестник. Отвреме-навреме го купувам, и ми се струва, че има разлика в начина на четене - по-концентриращо е, повече грабва вниманието, по-леко се запомня, а и - да ... удоволствието да се проснеш върху вестника го има.  Simple Smile Или пък, както идва лято - да се протегнеш сутрин с него на терасата.

Признавам, че понякога остава неизчетен. Но аз съм му намерила цаката - ако мъжът ми готви или се къпе или т.н., аз му чета на глас, да не изпуска новините!

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Аз почти само новини (и спорт) гледам, за останалото или нямам време или нерви.

# 21
  • Мнения: 1 630
И в къщи се гледат основно новини

# 22
  • Мнения: 3 423
Гледам новини. Това, което Лени
описва, е предимно по частните
канали. Новините на ПроЗиибен
са си направо апокалиптични. Но
по АРД е друго. Имах даже преди
години реферат, в който сравнявах
новинарските емисии, излъчвани по
едно и също време. Усещането за
ужас се засилва допълнително от
нацепения монтаж на тези по Про7.
Докато новините по АРД текат плавно
и създават впечатление, че това
не се отнася до теб все пак. Мда.
Май се отплеснах. Исках да кажа,
че вкъщи гледаме новини.

# 23
  • Мнения: 3 932
Гледам само вечерната емисия, ако не съм пред компа...
Новините тук са балансирани (предимно), естествено не липсват и сензации, но определено има  значение по кой канал ги гледаш.

# 24
  • Мнения: 677
Новини не гледам и радио не слушам! Изобщо не ме интересува нов световен ред ли идва, чума по овцете, по врабчета ....
Гледаш новини и ти набиват колко важни са витамините, пиеш витамини с години когато новините вече са, че витамините ти съкращават живота, а не както предишните са обещавали че ще го удължат.
Ако открият лек за рак-а или са намерили тайната на вечният живот ще го разбера и без да гледам новини
Останалото не ме интересува, имам достатъчно близки за чието здраве и живот се тревожа и изобщо не ми се реве със ставането за поредният убит в метрото например.
По новините няма да ми кажат че днес е ден да се стреля на децата ми в училищата.
Убийства, войни, гладни, голи и боси ще има винаги. Нито война мога да спра, нито да нахраня и облека всички гладни и голи.

# 25
  • Мнения: 2 257
Не гледам местните новини - такава скука няма. Не че е толкова криминална хроника, колкото е: водата в еди-кое си село с еди-какви си нива на нещо (далеч не смъртоносно), някъде имало нашествие от полски мишки примерно, ако вали сняг - три дни говорим за това колко и къде е паднало, и постоянно за Ред Сокс (бейзболния отбор), дори и когато не са в сезон. Голяма драма от всичко се прави.
Joy Точно.

Именно. Локалните новини поне при нас изглеждат все едно ги четат двама, дето ей сега са ги изпуснали от някакво затворено място, където са стояли с години - голям ентусиазъм, голяма драма за някакви си местни, незначими глупости, които се представят все едно е последната инстанция и краят на света и други електронни медии няма в ефир. Всъщност - така се прави ТВ - с ентусиазъм и хъс, ами да! Не ги гледам, с други думи.
Ако гръмне някоя голяма новина, пускам Fox, CNN, MSNBC и т.н... Основно чета Интернет.
Мъжът ми гледа стабилно новини и анализи, аз се въртя и пускам по едно ухо край него, имаме си любим водещ и емисия, но най-вече се информирам от Нета. На вестниците им чета безумните обяви, като ми стане скучно; някои ревюта и анализи и това е....

# 26
  • Мнения: 677
Не гледаме, нямаме телевизия. Новините научавам или избирателно от Интернет (уважавам "Ню Йорк Таймс" например), или, както най-често се случва, от националното радио. Там сутрин включват директно и BBC. Доволна съм начина на избиране и качеството на поднасяне.
Телевизия гледам средно веднъж на 6 месеца по време на визитите при зъболекаря, колкото да се убедя, че нищо не губя.

Зъболекаря ще да е на основна програма  Simple Smile

# 27
  • usa
  • Мнения: 2 113
Не гледаме, нямаме телевизия. Новините научавам или избирателно от Интернет (уважавам "Ню Йорк Таймс" например), или, както най-често се случва, от националното радио. Там сутрин включват директно и BBC. Доволна съм начина на избиране и качеството на поднасяне.
Телевизия гледам средно веднъж на 6 месеца по време на визитите при зъболекаря, колкото да се убедя, че нищо не губя.

и аз така, с тази разлика, че от както не си спомням къде четох, че в статиите на ню йорк таймс много често се срещат фактически грешки, вече рядко го чета и че имаме телевизор, но аз почти не го гледам. а нпр слушам цял ден на работа.

# 28
  • Мнения: 1 147
Гледам и чета новини постоянно, винаги съм го правила, правя го и тук. Не мога да не знам какво става. Разбира се, тук новините са доста по-различни, прекаляват с локалните и националните новини, а понятието международни е доста.. ограничено.-. . но се намира цаката. В България се информирах от комбинация между новините по ТВ, радио, вестник Капитал и нета. Тук просто конфигурацията е малко по-различна.
Не мога да си представя да не зная какво се случва около мен.

# 29
  • Мнения: 98
Гледам телевизия всеки ден, защото обичам да съм информирана, и защото се интересувам от света около мен.съгласна съм ,че някой канали прекаляват, като започват да дъвчат една история 24 часа в денонощието, но човек винаги може да намери нещо интересно по ББС, АБС или KQED.

Общи условия

Активация на акаунт