Моите миникроасанчета

  • 3 085
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Габрово
  • Мнения: 366
Направих ги с 3 чаши брашно, без сол и без маргарина/сложих много малко олио/. Станаха супер, но нямам снимки, защото не успях да снимам свършиха бързо-бързо. Grinning
Благодаря за рецептата   bouquet.

# 16
  • Мнения: 27 524
Направих ги с 3 чаши брашно, без сол и без маргарина/сложих много малко олио/.

3 чаши брашно - добре, но това е все пак маслено тесто. Как маслено тесто без мазнина???  newsm78

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 366
Ами видях подобна рецепта ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=185962.0 за кашкавалки, само че намалих количеството на сиренето и кашкавала/просто снощи нямах толкова/ и сложих 2-3 лъжици олио/пак поради липси Mr. Green/, но станаха страхотни мекички и вкусни кифлички.

# 18
  • Мнения: 27 524
Е, тогава си направила просто друга рецепта  Wink

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 366
Вярно, комбинирах двете но беше добре.  Peace

# 20
  • Мнения: 814
Направих снощи кроасанчетата точно по рецептата. Станаха много добри! И понеже сме само двамата със съпруга ми и не можахме да ги хапнем всичките, тази вечер не забелязах да са се втвърдили или да са сухи. Меки са и  ги опитахме със сладко от боровинки, никак не е лошо, ако обичате комбинация между сладко и солено.
Тина-Рина, благодаря за рецептата, ще я повторя като дойдат децата!

# 21
 Тина-Рина  рецептата е страхотна поздравления   bouquet
Всички в къщи много харесаха миникроасанчетата  в момента няма как да снимам щях да пусна снимки , ноо другият път  Hug
Момичета завивате ли кроасанчетата  в фолио или нещо друуго,  ако останат за следващият ден дее newsm78

# 22
  • Мнения: 65
Спазих точно рецептата,станаха старахотни Hug,ползвах маргарин Бела,незнам дали това е от значение,на втория ден дори са още по-хубави.Само ,че разделих тестото на 4 топки и всяка на 12 триъгълничета
Благодаря за рецептата

# 23
  • Мнения: 375
Странно - от години правя тези кроасанчета и никога не е имало проблем... А що се отнася до течния шоколад, естествено няма да слагате сирене и кашкавал, а само шоколада, преди да печете, разбира се.

# 24
  • Мнения: 1 426
Някой питаше за масло - майка ми казваше с маргарин, в краен случай с мас, с масло не ставали. Аз с маргарин ги правя, прекрасни са.

# 25
  • Мнения: 375
От години правя тези кроасанчета и не съм имала проблеми. Можете да ги направите сладки, като естествено не слагате сирене и кашкавал, а течен шоколад, шипков мармалад.

# 26
  • Мнения: 375
От години правя тези кроасанчета и никога не съм имала проблеми. Могат да се направят и сладки, като естествено се пропускат кашкавалът, сиренето и солта, а преди да се навият, се слага течен шоколад,, шипков мармалад, аз съм го правила и с много гъсто сладко от вишни.

# 27
  • Мнения: 38
Страхотни са. Снощи ги направих с наполовина масло и маргарин /по 125гр/. Направих проба и няколко бройки ги потопих в кристална захар/сурови/. Станаха върха........

# 28
  • Мнения: 375
От години правя тези кроасанчета и никога не съм имала проблеми с тях. Можете да ги направите сладки (без кашкавала, сиренето и солта), като преди да ги завиете, сложите върху триъгълничетата течен шоколад, шипков мармалад или някакво гъсто сладко.

# 29
  • Мнения: 375
Странно - три пъти отговарям, а отговорът ми не излиза. Опитвам за четвърти път. Тези кроасани ги правя от години и никога не съм имала какъвто и да било проблем с тях. Правила съм ги и сладки - с много гъсто сладко от вишни - поставя се върху триъгълничето, тогава се навива и слага в тавата. Може да сложите и течен шоколад или шипков мармалад.

Общи условия

Активация на акаунт