За нечистоплътността

  • 11 916
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
Джейни-я се подуши душко-май от теб иде вонята ooooh! Sick

# 16
  • Мнения: 2 197
Нищо не можеш да направиш. Имала съм много такива колеги и колежки. Едната така вонеше, че се усещаше в момента, в който отвориш вратата на офиса. А тогава той беше в тристаен апартамент и тя седеше в най-вътрешната стая. Пробвахме какво ли не - намеци, разговори за козметика, директно натъртване, че някои хора миришат неприятно и т.н. Нищо не помогна. При нея определено си беше нечистоплътност. И други такива имаше, но в по-малка степен. Имах един колега, който съвсем честно си ми каза, че у тях се къпят във вторник (!). Аз естествено веднага реагирах с примера, че аз се къпя по два пъти на ден и го попитах защо, на което ми беше отговорено, че нямали нужда от повече. Говорим за мъж на 33-34 години, женен с дете. Така че няма оправия. Пръскаш си парфюм на ръката и си миришрш нея.

# 17
  • Мнения: 836
Темата наистина е деликатна, не желая никого да обиждам, затова ви моля за разумен съвет.
Не мисля, че в случая има (или поне не е сериозен) здравословен проблем, защото на въпросната госпожа й се е случвало да изглежда добре-да не мирише (на пот и някаква специфична нейна си миризма), да не е с мазна коса и да е с току що изпрани дрехи. Но, на следващия ден вече положението е трагично. Решихме (с останалите), че не се къпе всеки ден, затова веднъж умишлено се заприказвахме, уж случайно, за къпането и й дадохме да разбере, че е необходимо това да става всеки ден. Въпросната колежка беше видимо съгласна, но явно само на думи.
Аз имам непоносимост към силни миризми и ми става лошо от  тях (не се глезя), затова искам да намеря начин, да не си причиняваме взаимно неприятности.
А най-неприятно ми е, когато някой си сложи парфюм, без преди това да се е сетил за сапуна.

# 18
  • Мнения: 836
Пръскаш си парфюм на ръката и си миришрш нея.
Точно това правя за момента  ooooh!

Розе, това с кофтите парфюми също ми е болна тема..но там проблема е не толкова до нечистоплътност, а до нещо друго, което пак не си обяснявам.

Zeleno choveche, благодаря за цитатите! Проблемът при нас е, че в много случаи трябва сме представителни и тогава всички дружно се срамуваме заради нея.

Холограма, тази приказка ми е залегнала дълбоко в съзнанието Simple Smile Точно поради тези причини не съм се справила окончателно с проблема.
 Hug

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 23:02 от SilIli

# 19
  • Мнения: 335
Темата наистина е деликатна, не желая никого да обиждам...

Всъщност по-горе просто си теоретизирах.
Познавам само един човек, който имаше здравословен проблем и съответно си спомних, като видях темата. Беше учителката ми по пиано. Много пълна жена с нарушена обмяна на веществата.
Но пък интелигентна и свястна.
Почина доста млада.

Ама, да ти кажа, вече мисля, че и глупостта е здравословен проблем.
То даже го и доказаха в Щатите, опитаха се да го въведат и в правото - като смекчаващо вината обстоятелство. Нали всичко опира до генома.
Тука да сложа:  Laughing Joy rotfImao rotfImbo tooth за по-голяма яснота.

Тъй че, SilIli, както и да го кажеш, може и да не те разберат. Зависи си от генома.

# 20
  • Мнения: 836
Холограма, не ме отчайвай!  Tired

# 21
  • Мнения: 3 674
Нещо ми замирисва на намеци тук  Rolling Eyes ....пак се се влагат някои скрити замисли.Няма ли някои да се откажат вече newsm78 ..или зависи от генома  baby_neutral

# 22
  • Мнения: 836
Кой Розе?

# 23
  • Мнения: 3 674
Няма значение SilIli ...Някои дами тук...и техните намеци Grinning  Всичко е наред.Не се притеснявай....Тя си знае Peace

# 24
  • Мнения: 4 733
Идеи, колкото искаш друг е въпроса че никога няма да отидеш да кажеш нещо такова в прав текст на миризливеца. Мърлячите са си мърлячи. Аз просто отбягвам близък контакт с подобни хора.

# 25
  • Мнения: 3 674
Идеи, колкото искаш друг е въпроса че никога няма да отидеш да кажеш нещо такова в рав текст на миризливеца. Мърлячите са си мърлячи. Аз просто отбягвам близък контакт с подобни хора.

Да  Каси ..хубаво ще е ако можеше да се избягват,ама е трудно понякога да ги отбягваш,когато са ти колеги.. Grinning и влизат в стаята и омирисват всичко наоколо,после завъртат се и излизат от стаята .И после останалите ...горките трябва да дишат след нея  Sunglasses

# 26
  • Мнения: 4 733
Случва ми се ежедневно. Просто отварям за половин час вратат на терасата. Аз лично не бих могла да кажа нещо подобно на такъв човек. Бих могла да намекна, но те такива хора и от намеци не разбират така че е безмислено.

# 27
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Много е гадно. Имам такъв колега, и искам или не искам, работим в една стая. След месеци старателни намеци успях да го убедя, че човек трябва да се къпе по-често от един път седмично, и че зъбите се мият поне веднъж дневно. Все още смърди, и гледам да не говорим много, че ще ме удуши с дъха си, но поне е по-поносимо от преди. Надявам се да влезе в релси, че иначе не е лош човек, ама с тоя облак миризми около него просто е нетърпим...

# 28
  • Мнения: 836
Надявам се да влезе в релси, че иначе не е лош човек, ама с тоя облак миризми около него просто е нетърпим...
Нетърпимо е, определено. Затова търся подходящ начин, че ако реагирам под афект...

# 29
  • Мнения: 3 674
Да разбирам...работата е наистина деликатна.Е и ние си имаме една такава от която страдаме всички...не е от нечистоплътноста и ,ами от  тежка миризма на евтин парфюм.Имаше намеци,но уви ...напразно.А  и си нямаме тераса а и прозорците са много нависоко и не можа да ги отваряме,така че  тежко ни и горко ни...не ни е лесно.

Общи условия

Активация на акаунт