Дъртото магаре се разболява от шарка, май

  • 7 608
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Туфкааа, и лИбовници ще си намерим бре... Ще търсим такива с белези от варицела, да не ни връзват кусури... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

И на нас ни прпоръчаха (не лекар) тогава изопринозин. Аз реших да не го пия, обаче, че е много силен препарат и понякога има кофти странични ефекти. Но на теб все пак лекар ти го е казал, така че прецени си...
Имаш късмета, че е по тия празници... Моят мъж я пипна варицелата (не ща да проучвам откъде.. Twisted Evil) и се тръшна по 24 май, после аз след 14 дни, после дребното на 2 месеца тогава пак след 14 дни. Та значи смятай, отиде ни лятото на кино...

Стискам ти палци, може да минеш и леко, но се пази. Като си отпаднала си почивай, недей върши работа!

Ааа, и още нещо... докат не изчезнат пъпките не е много хубаво да се печеш на слънце, макар че ние цялата варицела си я изкарахме висейки на балкона на слънчице, че ни хвана съклета с таз карантина

# 16
  • Мнения: 5 468
Единия го видях на 25-я ден и се уплаших  ooooh!
ooooh! Cry Cry Cry Стига бееее.... С дупки ли беше? Не се ли пооправи после?

# 17
  • Мнения: 8 769
Изопринозина ми го предписаха по 2 хапчета 2 пъти на ден. Ама аз нали с хомеопатия се лекувам,ако се наложи ще пия първо хомеопатични...Уф,не работи, ама шефа иска резултати... Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 2 700
Ще ги завъртя 35 след има няма месец Blush

Е, колежке, от мен добра информация няма да чуеш. Бях точно на 35, когато я карах. Нямах температура, или не съм я усетила, защото беше точно по горещниците през юли, но пък пъпки имах не на килограм, а на тон.  Mr. Green Само на лицето си си бях изброила 100 и нещо Shocked . За тези по тялото не съм си и правила труда. Помня адския сърбеж и 2-те опаковки ментолов спирт, които изхабих за един ден (тук във форума чета, че някои не го препоръчват, но на мен това ми беше единственото облекчение). Единствената надежда, която мога да ти дам е, че не ми остана нито един белег. Може да звуча като рекламен агент на Мадеказол, но започнах да го слагам веднага щом пъпките завехнеха и мазах, докато изчезнаха.
Пожелавам ти ако се шариш да си по-лек случай Praynig

# 19
  • Мнения: 5 468
Сестра ми се обади преди малко и каза, че дъщеря й е заразена със скарлатина от градината. Отиваше да си я вземе Sad. Направиха й гърлен секрет преди 2 дена и установили някаква бактерия, която била предводител на скарлатината.
Страхотия голяма ми се вижда.
Туфи, извинявай, че ти разводнявам темата, но по моите представи, една тема, ако не е разводнена и широкообхватна - не е тема като тема бе Peace Joy.

# 20
  • Мнения: 8 769
но пък пъпки имах не на килограм, а на тон.  Mr. Green Само на лицето си си бях изброила 100 и нещо Shocked .
#Crazy Shocked #Crazy Вай вай вай.... хъх...стискам си палци да съм я карала проклетата шарка, макар че ме сърби пъпката. Хубавото е,че още нямам други пъпки. Другото хубаво е,че не ми се случва посред лято наистина... Tired

# 21
  • Мнения: X
Е ,аз на 30 я изкарах заедно с малкия.Ми к`во да кажа?Той беше по-зле от мен!Аз без температура, с малко пъпки.Гадното беше, че имах и в устата и освен прясно и кисело мляко друго не можех да ям.Ама то си имаше и положителен ефект ,де-отслабнах с 4 кг. Mr. Green(после си ги върнах)Мазах се като щура с ментолов спирт и по лицето със сулфатиазол-тогава все още го продаваха.Белези не ми останаха.
Доня Туфиня,ако се шариш пожелавам ти да е като при мен.Дори не ме сърбеше.

# 22
  • Мнения: 8 769
Сестра ми се обади преди малко и каза, че дъщеря й е заразена със скарлатина от градината. Отиваше да си я вземе Sad. Направиха й гърлен секрет преди 2 дена и установили някаква бактерия, която била предводител на скарлатината.
Страхотия голяма ми се вижда.
Туфи, извинявай, че ти разводнявам темата, но по моите представи, една тема, ако не е разводнена и широкообхватна - не е тема като тема бе Peace Joy.
Не се притеснявай Ню (за темата).
За скралатината-кофти работа. Чувала съм,че това е единствената шарка, която не правела имунитет...Дано леко да я изкара племенницата ти! Hug
Доня Туфиня,ако се шариш пожелавам ти да е като при мен.Дори не ме сърбеше.
Благодаря! Особено ми хареса частта за килограмите. Поне 1 положителен ефект ще има! Grinning

# 23
  • Мнения: 3 506
Всичко е въпрос на организъм. Аз, мъж ми и двамата ми братя карахме варицела след 25. Мъж ми и единия брат бяха доста зле, аз - средно, а другият ми брат имаше всичко на всичко две пъпки. Диагнозата му я поставиха въз основа на болните около него. Ако се изриваш, пожелавам ти леко изкарване - с таз пъпка да си останеш Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 8 348
Варицелата я карах заради детето на 25 някъде
никаква температура, една бутилка челвено вино с мед, за да излязат всички пъпки по-бързо, един ден махмурлук после и поне 7 дена поливане със спирт
ако бях починала сама вкъщи нямаше да се разпадна, така се бях спиртосала
ходех постоянно замаяна от алкохолните изпарения
а на какви места само ме сърбеше..............................не е за споделяне
но нищо ми нямаше от пъпките

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 17:05 от mimmy

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
И аз да се включа - разболях се на 29 години от племенницата. Имах пъпки, вкл. и по лицето, но не бяха болка за умиране - нямам никакви белези.
Дано да нямаш проблеми - стискам палци Hug

# 26
  • Мнения: 175
Туфина,синът ми беше с варицела преди месец,след   него се тръшна мъжът ми-на 37 години,с температура 39 градуса няколко дни и огромно количество пъпки.Аз също не съм карала и треперех през цялото време,на мен също ми излезе пъпка на врата близо до окосмената част на главата,както и сърбежи по цялото тяло.Но,не се разболях.Оттървах кожата-засега.За белези не се притеснявай-с хомеопатия ще минеш метър.     

# 27
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Да се включа и аз - карах я септември, на почти 32 г., след сина ми, за втори път bowuu.
Първите две вечери температура 37,5. Пъпки - доста. Сърбел - тоже Laughing. Пий Фенистил капки - трепач са просто Peace! Само витамини пиех и нищо друго. Къпех си се, но без сапун, но косата с шампоан. И понеже си има и екстри - пъпки отдолу Blush - бани с хладка вода със сода бикарбонат - мноооого облекчават. След една седмица - нов човек, нищо ми нЕма. Нито един белег нямам, макар че поразчоплих една-две по носа.
Спокойно. Единствения проблем беше, че много взе да ми пада косата, но една седмица преди да се опъпча си правих кичури и май фризьорката зверски ми изгори косата.
Това е во кратце. Надявам се трети път да не я Фана Twisted Evil.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 477
Аааа, като чуя варицела вече и ми иде  #2gunfire #2gunfire #2gunfire ако може на сичкото пъпки, с които е покрита малката! Тук чувам доста страховити истории за дарътото каране на варицела, а сега очаквам божието наказание да затигне бащата на дребната. Аз съм карала таз гадост - даже и зостер преди 7 години успях да разбера що за гадост е.
Но за повтаряне на варицела - това е изключително рядко явление, ако имунната система е много отслабнала - тогава може да се случи повторно заразяване. Имунитетът срещу варицела е траен. Да добавя по темата за скарлатината - също има имунитет, но при някои хора може да се случи да ги повтори. Но и това било доста рядко явление и за лекарите скарлатината също се води с траен имунитет. И накрая - това за виното и пъпките - няма такъв филм. Може би ако човек се напие с вино или какъвто и да е алкохол няма да усеща сърбежа на пъпките...но да помогнел за по-бързото им избиване. Просто няма как да стане.  Naughty Вирусът се размножава без значение пие ли се вино или не Wink

# 29
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Но за повтаряне на варицела - това е изключително рядко явление, ако имунната система е много отслабнала - тогава може да се случи повторно заразяване. Имунитетът срещу варицела е траен.
Точно така. Пет пъти ходих в Инфекциозно, докато признаят, че наистина я карам за втори път. Причините - първият път е бил доста отдавна /преди 28 год./, тогава съм я карала много леко - с две-три пъпки, следователно не съм изградила силен имунитет, отслабена имунна система / няколко месеца по-рано имах здравословен проблем, а и цяло лято бях на строга диета и свалих 15 кг./.
Пък за бащата - не се знае - и нашият не я е карал, а навремето не са го делили от брат му, дано се зарази. Сега не я хвана нито от детето, нито от мен. Ми зло, и шарка не го лови Twisted Evil.

Общи условия

Активация на акаунт