Мускулни потрепвания по тялото

  • 2 025
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 330
Здравейте,
На някого дали му се е случвало да му се появят мускулни потрепвания по цялото тяло. Бях болна и след вируса започнах да ги забелязвам. Потрепва по всеки мускул, корем, дупе, крака и т.н. Сравнително скоро съм посетила невролог /ноември/ имах продължителен световъртеж правиха ми скенер на глава и т.н. Имам изследвания от ноември всичко е ок, до преди седмица пих Солигамма /поради дефицит на вит. Д я пих почти 4 месеца/. Пусках си вит. Б няколко вида имах лек дефицит и пих Неуробекс за месец до януари. Световъртежът ми спря преди няколко седмици, месец и нещо пих Вертигохийл, много ми помогна. Навлизам в перименопауза, тоест имам определни хормонални колебания. Нямам слабост по мускулите или скованост. Не се движа твъде много, тъй като работа от вкъщи. Сега обаче тези потрепвания ме попритесниха.....Благодаря на всички отзовали се.

# 1
  • София
  • Мнения: 37 517
Имам такива, когато не пия магнезий.
При мъжа ми също се появиха, и той започна магнезий и вече намаляват.

# 2
  • Melmak
  • Мнения: 11 325
Магнезий. Приемайте хубава добавка с усвояем магнезий, не някои оксид. Най-добре глицинат или цитрат.
И да изследвате магнезий, серумните нива излизат винаги в норма.
Ако не приемам магнезий, постоянно имам крампи и такива потрепвания, особено около очите.

# 3
  • Мнения: 1 409
Имате още дефицити.

# 4
  • София
  • Мнения: 330

И на мен така ми се струва...ще си пусна електролитите и вит. Д да видим какво ще излезе отново.

# 5
  • Мнения: 1 409

И на мен така ми се струва...ще си пусна електролитите и вит. Д да видим какво ще излезе отново.

Вижте за някой пакет изследвания, ще е по-добре финансово. В 12 задължително, Витамин Д, витамини В комплекс.
Витамин Д много трудно се наваксва.
Тук има такава тема , разровете се.
От дефицит на В комплекс/липса на В 5/  и В 12 има потрепвания.
Магнезий хубав всяка вечер. Дозата му е 400 дневно, ако няма дефицити. Пийте поне двойна доза, минералът се изхвърля чрез урината.

# 6
  • Мнения: 5 664
При дефицит на Вит. Д той не се спира изобщо. Евентуално само през лятото. Освен това, добре е да се комбинира с Вит. К за по-добро усвояване. Аз съм с такъв дефицит и дори и с почти непрекъснат прием, пак съм на долната граница.
Вит. B12 обаче се изследва поне 2-3 седмици след като е спрян приема, иначе не е верен резултата.
Иначе - и аз съм за магнезий. Със сигурност съм с дефицит, въпреки че всеки път, когато съм си правила изследване винаги съм в норма. Правя много кофти крампи. Като го компенсирам, спира този проблем.

# 7
  • Мнения: 1 409
При дефицит на Вит. Д той не се спира изобщо. Евентуално само през лятото. Освен това, добре е да се комбинира с Вит. К за по-добро усвояване. Аз съм с такъв дефицит и дори и с почти непрекъснат прием, пак съм на долната граница.
Вит. B12 обаче се изследва поне 2-3 седмици след като е спрян приема, иначе не е верен резултата.
Иначе - и аз съм за магнезий. Със сигурност съм с дефицит, въпреки че всеки път, когато съм си правила изследване винаги съм в норма. Правя много кофти крампи. Като го компенсирам, спира този проблем.


Един  и същи витамин Д ли пиете, сменяте ли го, дали го усвоявате добре? И аз пия непрекъснато между 5 000 и 10 000 единици, софт гел капсули и ли спрей, тъй като близо десет години имах болки в ръката и само с приема му успях да се излекувам.Единствено си позволявам да го взимам през ден, но не и да го спирам.

# 8
  • Melmak
  • Мнения: 11 325
Витамин Д се приема с К2 за по-добър прием. Аз си оправих дефицита след доста време прием на високи дози, като в един момент пиех 10-12 хиляди iu. Виждам, че не е към мен питането, но дано помогна. Доста опит добих с времето. Спрейчетата не са лоши, и това приемах, но са по-неизгодни финансово.

# 9
  • Мнения: 1 409
Аз питах Мила  заради това, че не може да вдигне витамин Д, а има непрекъснат прием. Спрейовете наистина са по-скъпи, обаче аз ги усвоявам по-добре. И аз съм с висок прием. Всяко мнение е добре дошло.

# 10
  • Мнения: 7 525
Магнезий. Приемайте хубава добавка с усвояем магнезий, не някои оксид. Най-добре глицинат или цитрат.
И да изследвате магнезий, серумните нива излизат винаги в норма.
Ако не приемам магнезий, постоянно имам крампи и такива потрепвания, особено около очите.

Когато пих магнезий цитрат, получавах разстройство. Дори намалих количеството му и пак имах разстройство. Не ми понася магнезий цитрат.

# 11
  • София
  • Мнения: 330
На мен лекар ми изписа Солигамата от ноември до март. Пих Неуробекс едни месец, бяха ми ниски В1 и В2. Не съм ги проверявала след това. Сега смятам да пусна едни витамини /Д и В12/, магнезий, калций и т.н. Двоумя се за В1 и В2, но може и тях да пусна. Като съм тръгнала с профилактиката....

# 12
  • Мнения: 1 409
Анонимен 7 Така действа понякога. Както е писала Пандора 1, всичко без оксид, това е най-лошата и най-евтината форма.



mundi , дозата за Дз е 1000 единици за 25 кг тегло. За 75 кг телесно тегло 3000 едници, ако няма дефицит. При Солигамата е 1000, крайно недостатъчно. При дефицит се пие от 5000 до 10000единици.




# 13
  • София
  • Мнения: 330
Анонимен 7 Така действа понякога. Както е писала Пандора 1, всичко без оксид, това е най-лошата и най-евтината форма.



mundi , дозата за Дз е 1000 единици за 25 кг тегло. За 75 кг телесно тегло 3000 едници, ако няма дефицит. При Солигамата е 1000, крайно недостатъчно. При дефицит се пие от 5000 до 10000единици.






Солигамата е 20000 ед., изписана ми е от невролог, на който имам пълно доверие. В сравнение с преди, когато имах дефицит се чувствам много по-добре. Освен това съм се консултирала и с ендокринолог, който потвърди тази доза и определи срок до март.
Силно се надявам да съм го вдигнала....

# 14
  • Мнения: 1 409
Анонимен 7 Така действа понякога. Както е писала Пандора 1, всичко без оксид, това е най-лошата и най-евтината форма.



mundi , дозата за Дз е 1000 единици за 25 кг тегло. За 75 кг телесно тегло 3000 едници, ако няма дефицит. При Солигамата е 1000, крайно недостатъчно. При дефицит се пие от 5000 до 10000единици.






Солигамата е 20000 ед., изписана ми е от невролог, на който имам пълно доверие. В сравнение с преди, когато имах дефицит се чувствам много по-добре. Освен това съм се консултирала и с ендокринолог, който потвърди тази доза и определи срок до март.
Силно се надявам да съм го вдигнала....


Гледала съм от 1000 единици.
Аз таблетки не пия.
Надявам се и аз,че при тези дози сте го вдигнали.

Общи условия

Активация на акаунт