Кръвна захар-6,5?

  • 22 809
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822
Тази стойност не значи диабет.По принцип горната граница е 6,6.А за да се установи има ли диабет или не се правят редица изследвания,като се започва с кръво-захарен профил.Мисля,че 5 пъти за деня се взима кръв и се сравняват стойностите.Ако се притесняваш много,можеш да си го направиш.
Разбира се, че не значи диабет. Но тя е генетично предразположена и трябва да внимава.
А за стойностите не съм съгласна, тя е млада, на 30 год. е, не би трябвало захарта й да е повече от  5.5 - 6.0. mari_eta, може да си права, ако са й вливали глюкоза, сигурно е от нея.
КЗП се прави по принцип 3 пъти на ден.

# 16
  • Мнения: 303
Днес ми мериха захарта на глюкомер-6.7,по-висока,отпреди 6 мес.Утре ще ходя за вземане на кръв от вената.Много ми е притеснено-утре започвам работа/ще водя едни германци в Несебър и тр.да се концентрирам в/ху екскурзията/,а пък мисля само за това-ами ако се окаже диабет?
Да припомня,че баба ми по бащина линия е заболяла от диабет на 49 г.от стрес и почина на 62 г.Получи усложнения,вследствие на диабета-ампутираха и 1-я крак.

# 17
  • Мнения: 24 467
Знам, че е лесно да се каже в случая "Не се притеснявай" и че е трудно изпълнимо. Все пак е необходимо да се направят пълни изследвания, преди да се установи наличието на това заболяване. Не е достатъчно простото еднократно замерване на кръвната захар да речем веднъж в месеца.
Самата ти си запозната с характера на заболяването "Диабет". Сигурна съм, че знаеш, че с такова заболяване доста хора живеят дълги години и без такива драстични проблеми, но за целта е необходимо стриктно спазване на хранителния и двигателен режим, както и на намаляване нервно- психическото напрежение, които определено влияят на спецификата и развитието на заболяването.
Знаеш и че диабет при ниски стойности не се лекува непремено с инсулин.   

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
е заболяла от диабет на 49 г.от стрес

затова не бива да се шашкаш и стресираш излишно.
Само си вредиш, с нищо не изменяш каквото и да е. Затова опитай се да си живееш спокойно. И гледай да избягваш негативните емоции.
Калия - желая ти успешно започване на работа и ги разбий тия немци с нашите красоти и история  Peace

Общи условия

Активация на акаунт