Кога мога да си вдигна количката след секцио?

  • 1 214
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 986
 По-добре се пази и внимавай,не всички се възстановяват бързо,а превенцията никога не е излишна PeaceОпитай се да смъкваш количката на задни колела-стъпало по стъпало,можеш първо да направиш няколко "сухи тренировки",без бебка Wink

# 16
  • Мнения: 5 393
Аз я свалих по стълбите от асансьора при първата ни разходка-Иво беше на 10 дни.Не съм я вдигала, а я спуснах стъпало по стъпало-моята беше с големи гуми и нямаше проблем.При качването същата процедура-дърпане нагоре по стълбите.На другия ден само ме подръпваше леко операцията, та бях по-внимателна, но след това вече нищо ми нямаше. При всеки е различно, аз се възстанових много бързо.И все пак ако има други варианти, препоръчва се да не се вдига тежко поне няколко месеца(въпреки, че може и да ням усложнения)

# 17
  • Мнения: 3 425
От първата разходка...горе долу 10 ден след операцията сама си свалих първо количката,после коша с бебето.... 5 стъпала са при мен....леко приведена  Peace От време на време ме придърпваше,но не съм имала кой знае какви оплаквания  Peace

# 18
  • Мнения: 498
Аууу май съм много кекава...
аз стъпало по стъпало успях само две да слезна и едно да кача. Никак не ни се стори лесно и удобно.
А със съседите не се познавам още... и не върви да безпокоя някой...
Ще треирам в къщи по малко да повдигам количката.
Иначе мисля, че ще успея да я вдигна, просто ме е страх да не направя някоя беля.
Това че ще ги помолиш не е безпокойство! Naughty Ти си млада мама и всеки ще ти помогне и не трябва да те е срам от това че ще молиш.Аз съм същия случай като теб, ама на 2рия ден след като вече почнах да вадя бебчо навън хич не ми пукаше че ще моля някой.В карайна сметка ние 20 дни след секцио да не сме герои от детските че ще можеме всичко.Така че по-добре моли някой от колкото да се мъчиш сама! Hug

# 19
  • Мнения: 689
Аз я вдигам от около 20-ия ден от операцията, ама като няма кой да ми помага.

# 20
  • Мнения: 8 769
Аз вдигах количката на втория месец. Тя беше много тежка, а и февруари бе толкова свиреп тогава, че до 01.03 не успях да изляза на нормална разходка с количка...

# 21
  • Мнения: 164
benitta много зависи как се чувстваш. Ако ти самата не си сигурна в себе си,по добре не рискувай.
Аз също съм със секцио,бебока е на 20 дни , дори не усещам,че съм с операция. Пък и няма кой да помага всеки път. Може и рано да е за такава тежест, ама и вкъщи не се стои в това хубаво време.

# 22
  • Мнения: 117
Аз я вдигам от около 20-ия ден от операцията, ама като няма кой да ми помага.
И аз така!Някой от комшийте сами предлагат услугите си и им благодаря!
А не ми е приятно да моля , като ме виждат че се мъча сама да не си мислят че се кефя! newsm78

# 23
  • Мнения: 772
престраших се около месец след операцията.просто ми беше съвестно да разкарвам майка ми нагоре-надолу на всеки 3 часа ooooh!

# 24
  • Мнения: 388
аз след 40 ден.
но ако има кой да ми помага непременно се възползвам.
Пази си операцията! Hug

Общи условия

Активация на акаунт