"Не те обичам/не те харесвам/мразя те/лоша майка"

  • 1 853
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Мисля си, че те все още не разбират какво значи "да обичаш". Знаят, че е нещо хубаво и затова си казват, тя не ми дава бонбоните/да играя и т.н., аз пък няма да й дам "обичането". Така че... ние сме възрастните, нашата работа е все... да обясняваме, какво друго  Simple Smile Ако моят каже "не те обичам", аз му казвам, а искаш ли теб да не те обичат? Той мига, мига и казва, "не". Е, тогава и ти не говори така. И да, важно е да се прави разлика между одобрението и обичането.

# 16
  • Мнения: 83
Дами, благодаря и аз за идеите, които вашите отговори ми дадоха. И аз имам понякога подобен проблем. Ивет ми казва :" Нюню купи дуга мама!", т.е. Ивет ще си купи друга мама. Опитвам се да запазя спокойствие, но много се разстройвам и веднъж не издържах и ревнах. За мое учудване имаше голям ефект.

# 17
  • Мнения: 3 146
И аз ги чувам такива Tired някой път честно ме изкарва от кожата ми и я пращам да си търси нова майка, макар рядко.
Обаче моят отговор е винаги "А аз те обичам." И ако ме пита аз ще си търся ли ново дете - казвам не, аз теб те обичам.
Peace

Моят понякога казва "Не те искам, искам при баба! Не искам вече тук да живея!", а преди няколко дни каза "Защо си такава лоша майка (не му разреших нещо), значи?! Ти не си мойто майка!" Направо припаднах. Питам го "А кой ти е майка?" А той: "Еми, другата." Питам "Коя  е тази другата? Я я дай насам да я вида тази другата" и направих някаква смешно-заплашителна муцуна и сега той адски се смее, нарочно ми подвиква "Другата е майта майка!" и чака ухилен за се заканя с онази мутра  Laughing Laughing
Но иначе понякога ми става много болно, все си мисля, че съм лоша, ама зная, че не може да го уча, че всичко е позволено и може да се тръшка за всичко. Ще търпим, майчета!!! Hug

# 18
  • Мнения: 6 206
Аз пък се чудя откъде го е научил това "ти си лоша" като никой никога няма да му каже, че е лош. Много ме съмнява да не го е чул от яслата и ако е така, егати и педагозите дето са там.
Иначе аз чувам също страстни думи от рода "сърдя ти се", "я се махай", "не те обичам"
Имаше период, в който ако го взимаше друг от яслата освен мен и баща му, му ги редеше всичките тези. Не знам какво му е говорила свекърва ми, как му е промивала детското мозъче, но все по-често започнах да чувам "мамо, аз те обичам" вместо "не те обичам".
Сега е на вълна голяма любов с баща му, преди не искаше никой освен мен, сега праща мен да разхождам сутрин кучето и да го облича и мие татито. Честно казано от това ми е криво, иначе думите знам, че са моментно състояние.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
От другите деца го чуват. Почти на всеки му се случва да каже 'Лош си', 'не бъди лош' или нещо подобно. А те помнят и повтарят.

Аз всеки ден й казвам по няколко пъти колко я обичам и тя ми казва също. Но като се вкисне - 'не те обичам'. Въпреки че след един път, когато страшно ме вбеси с това (ясно, че не беше една реплика, а цял флм с продължения) и избухнах направо, значително разреди.

Мен пък ме заплашва Tired "Щом не ...еди какво си - няма вече да ядем сладолед!" или - да рисуваме с тебешири, да четем приказки... Горкото пате мисли, че което на нея й е любимо, ми е любимо и на мен и ако ме накаже без тези неща, ще ми е мъчно като на нея за тях.

Каспър Simple Smile 12.07. задраска ли в календара със задачи Grinning

# 20
  • Мнения: 1 426
Ти пък, мислиш ли, че неговата представа за "обичам те" се покрива с твоята. Ти си за него природна даденост, а обичта като осъзнато чувство идва доста по-късно.
По-скоро вие вкъщи му казвате, когато е послушен, че е добро дете и че го обичате, и той си е направил "логическия" извод, че щом не го слушаш (защото ти всъщност искаш от него нещо, което той не иска - следователно от негова гледна точка си непослушна), значи трябва да ти каже, че си лоша и че не те обича.

# 21
  • Мнения: 6 461
Още не ми се е изказвал синковеца по този начина...ама като чета темата ..май ще трябва да се подготвя. Wink
Детска му работа.
Не се тревожи.

# 22
  • Мнения: 6 206
Каспър Simple Smile 12.07. задраска ли в календара със задачи Grinning
Тъй вярно, още тогава.

Общи условия

Активация на акаунт