Спирате ли водата към пералнята и съдомиялната когато не работят?

  • 5 866
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • на село
  • Мнения: 3 926
Не, то няма и как да стане, пералнята ми е под плота и маркучите и другите джаджи се падат някъде отзад.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

защото се "товарят" електромагнитните вентили. И ако сте с високо налягане, направо се развалят последните.
Правилно е да се спира. Няма нужда да разчитате само на вентилите.
Така, че трябва да ги има тези стоп-клапани и те да се спират!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 873
М, на 6тия етаж сме си с нормално налягане.... освен след спиране на водата, тогава фучи и ручи.
Както и да е, нямам такива предпазни навици и едва ли ще си ги създам тепърва.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Флаш, то не е от етажа... Тук, в Сф сме наясно кои кв. са си по принцип с високо налягане.

Ако един ден, уреда ви, дори да е изключен, все пак се пълни с вода, да знаете от какво е Wink

# 19
  • Мнения: 804
Съдомиялна нямам, но на пералнята задължително спирам крана за водата. Старичка ми е и не ми се рискува.

# 20
# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не спирам нито на едното нито на другото.

# 22
  • Мнения: 425
На пералнята я спирам,на съдомиялната не.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 798
Не

# 24
  • Мнения: 4 916

защото се "товарят" електромагнитните вентили. И ако сте с високо налягане, направо се развалят последните.Правилно е да се спира. Няма нужда да разчитате само на вентилите.
Така, че трябва да ги има тези стоп-клапани и те да се спират!


Може ли повече инфо - напр. какво е електромагнитен ентил и кой квартали са с високо налягане на водата?

# 25
  • Мнения: 440
Не и при родителите ми и при бабите никога не сме ги спирали и не сме имали никакви проблеми  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 6 155
Нищо не спирам  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 5 140
Не ги спирам.Спираме само централния кран,когато ще отсъстваме за по-дълго. Peace

Така правим и ние. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 2 967
НЕ

# 29

Общи условия

Активация на акаунт