секцио, че бебето не е слязло 10 дни преди термин

  • 3 275
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 531
ами докога да чакам  Rolling Eyes  ако примерно на 7ми тоновете са добре, да отказвам операцията ли? и докога?
теб, пуполино, как те оставиха цели 10 дни  Rolling Eyes
apv, много мерси за линкчетата - ще чакаме иринка да разказва лично при майчетата за гавриил  Hug

благодаря ви много...

# 16
  • Мнения: 2 746
Ами виж сега, на 7-ми можеш да обсъдиш с докторите отново варианта за нормално раждане и евентуално докога можеш да изчакваш.Всъщност, не изключвай възможността до 7-ми да си родила вече  Laughing Желая ти всичко да мине по най-добрия начин за теб и за бебчето!!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 43
Моето бебе също не беше слязло до последно, родих нормално и то много бързо. За мен това не е основателна причина за секцио, но все пак не съм лекар. Потърси и друго мнение.
Успех и леко раждане.   bouquet

# 18
  • Мнения: 357
Аз съм висока 1,54 м. Моето бебче така и не слезе предварително надолу. Тръгнах да си раждам нормално - 8 дни след термин. По време на раждането имаше съмнения, че може да се наложи секцио, но в крайна сметка си родих нормално.
Опитай, усещането е невероятно! Пожелавам ти успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 44 120
ами докога да чакам  Rolling Eyes  ако примерно на 7ми тоновете са добре, да отказвам операцията ли? и докога?
теб, пуполино, как те оставиха цели 10 дни  Rolling Eyes
apv, много мерси за линкчетата - ще чакаме иринка да разказва лично при майчетата за гавриил  Hug

благодаря ви много...


ако решите да раждаш нормално си чакаш като за нормално, до термина, после всеки ден на запис на тоновете, така 7 дни може и после лекарите преценяват да ти предизвикат или да те оставят още няколко дни. Ако все пак ще е планово секцио - няма какво да чакаш, когато са ти назначили - тогава. Явно нея са я оставили, защото е искала да ражда нормално въпреки всичко и са решили ако в процеса на раждане се наложи - секцио по спешност да правят. Та в такъв случай търпеливо си чакаш да започне раждането по естествен път.

# 20
  • Мнения: 6 164
Много тъпа причина за секцио, освен да има някаква друга, която да не ти казват, но не ми се вярва.

# 21
  • Мнения: 1 531
ами докога да чакам  Rolling Eyes  ако примерно на 7ми тоновете са добре, да отказвам операцията ли? и докога?
теб, пуполино, как те оставиха цели 10 дни  Rolling Eyes
apv, много мерси за линкчетата - ще чакаме иринка да разказва лично при майчетата за гавриил  Hug

благодаря ви много...


ако решите да раждаш нормално си чакаш като за нормално, до термина, после всеки ден на запис на тоновете, така 7 дни може и после лекарите преценяват да ти предизвикат или да те оставят още няколко дни. Ако все пак ще е планово секцио - няма какво да чакаш, когато са ти назначили - тогава. Явно нея са я оставили, защото е искала да ражда нормално въпреки всичко и са решили ако в процеса на раждане се наложи - секцио по спешност да правят. Та в такъв случай търпеливо си чакаш да започне раждането по естествен път.

аз ИСКАМ да раждам вагинално, но не мога да преценя струва ли си риска от възможността за секцио по спешност  Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз бях така - имах тесен таз и до последно беба не слезе и докторът ми се двоумеше, но в крайна сметка ме остави да раждам нормално. Родих трудно, продължително и много мъчително  Sick
Не се притеснявай и не съжалявай - може пък така да ти се спестят доста мъки.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 120
а има ли как на ехо да се види дали не е овита пъпната връв около бебето, преди раждането? Мн ми е чудно как така не са знаели лекарите преди раждането, а това се остановява по време на него...съжалявам, не съм наясно и за това питам...а това не си е малък проблем все пак???

ninochka  - наистина посъветвай се и с още един двама доктори и тогава решавай...пък и имаш още седмица поне - може и да слезе...

# 24
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз бях така - имах тесен таз и до последно беба не слезе и докторът ми се двоумеше, но в крайна сметка ме остави да раждам нормално. Родих трудно, продължително и много мъчително  Sick
Не се притеснявай и не съжалявай - може пък така да ти се спестят доста мъки.
И аз бях така с дъщеря ми, и сина си го "носех" високо, но не това бе причината за секциото с него.

# 25
  • Мнения: 1 531
а има ли как на ехо да се види дали не е овита пъпната връв около бебето, преди раждането? Мн ми е чудно как така не са знаели лекарите преди раждането, а това се остановява по време на него...съжалявам, не съм наясно и за това питам...а това не си е малък проблем все пак???

ninochka  - наистина посъветвай се и с още един двама доктори и тогава решавай...пък и имаш още седмица поне - може и да слезе...

точно и аз това се чудех - не се ли вижда на ехограафа?

иначе, не ми се ходи по други лекари - много ми е натоварващо, между диагнози и наляво-надясно, решила съм поне това да съм решила!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 493
а има ли как на ехо да се види дали не е овита пъпната връв около бебето, преди раждането? Мн ми е чудно как така не са знаели лекарите преди раждането, а това се остановява по време на него...съжалявам, не съм наясно и за това питам...а това не си е малък проблем все пак???

ninochka  - наистина посъветвай се и с още един двама доктори и тогава решавай...пък и имаш още седмица поне - може и да слезе...

точно и аз това се чудех - не се ли вижда на ехограафа?

иначе, не ми се ходи по други лекари - много ми е натоварващо, между диагнози и наляво-надясно, решила съм поне това да съм решила!

Понякога се виждало,понякога не.Така ми обясниха,а ходих едновременно на две места,на държавното ЖК и на частно

# 27
  • Мнения: 2 652
а има ли как на ехо да се види дали не е овита пъпната връв около бебето, преди раждането? Мн ми е чудно как така не са знаели лекарите преди раждането, а това се остановява по време на него...съжалявам, не съм наясно и за това питам...а това не си е малък проблем все пак???

ninochka  - наистина посъветвай се и с още един двама доктори и тогава решавай...пък и имаш още седмица поне - може и да слезе...

Зависи от ехографа, а и от доктора. По принцип не се вижда, но може да се разбере по следния начин - само на 3D ехографите има Доплер за кръвоснабдяването в пъпната връв. Буквално в едно прозорче се виждат артериите в червени пулсации (те са 2 в пъпната връв), а вените - в синьо (тя е една). Ако това прозорче се пусне близо до главичката на бебо и не се покажат червените и сини пулсации, значи там няма кръвоносен съд, значи няма и пъпна връв. Но на обикновен ехограф няма как. По време на раждането следят тоновете. Ако паднат много - значи може да се е увило в пъпната връв.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 120
а на 3D ili 4D дали е по-голям шансът да се види???

# 29
  • Мнения: 2 652
а на 3D ili 4D дали е по-голям шансът да се види???

и на двата това специално се вижда по еднакъв начин.

Общи условия

Активация на акаунт