Пазарувате ли от Ebay?

  • 5 273
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 138
ето това е 300 евро и няма кой да го купи
http://cgi.ebay.de/Honda-Prelude-2-0-16v-mit-Kat-4WS-Sportwagenk … dZ1QQcmdZViewItem
свършва обаче след минута

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 21:48 от matakosmata

# 16
  • Мнения: 2 550
то тия коли са ми почти набори (е, силно казано)....мноо ясно, че никой не ги иска  Laughing


ауеуе...ся прочетох какво съм написала....ъхъхъхъ  Joy
малко като антиреклама си направих  Laughing

# 17
  • Мнения: 4 138
брао бе марче, кво и е на колата, кат нова е Mr. Green
кат са я правили бех омъжена вече 6 години.

# 18
  • Мнения: 1 771
Тук има нещо, но не знам доколко е важно. Оставям на вас.
http://bglog.net/BGLog/10304

# 19
  • Мнения: 1 299
И аз да кажа:
Поръчвала съм от Ebay. Всичко си пристигна, от Хон Конг пишеше на пакетите. От 4тири продукта - 3 дефектни (само техники съм взимала).  Гаранция няма - така че съм вътрешно. До Бг доставката беше като навсякъде в Европа. Евтини са, но в моя случай се оказа, че са и боклуци, така че май скъпо ми излязоха. С две думи: отбягвам Ebay!
Иначе по интернет поръчвам често...какво ли не.

# 20
  • Мнения: 5 622
Не. НИто ми е ясна схемата, нито става от Бг (и да става е много сложно, да не кажа невъзможно...) Спирам и да гледам, че само се зарибявам..Няма смисъл  Stop

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Да, купуваме и продаваме в Ebay. Мъж ми е изпълнителят, аз само правя поръчките  Laughing
Най-шокиращата му покупка беше колата, която в момента търкаляме. От горе на всичко продавачът поиска парите каш  Shocked Определено ни излезе с около 1000 паунда по-евтино от пазарната цена, а продавачът излезе супер точен  Peace

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Не. НИто ми е ясна схемата, нито става от Бг (и да става е много сложно, да не кажа невъзможно...) Спирам и да гледам, че само се зарибявам..Няма смисъл  Stop

И аз не знам как става доставката до БГ и какво струва.

# 23
  • ES
  • Мнения: 2 172
Тук има нещо, но не знам доколко е важно. Оставям на вас.
http://bglog.net/BGLog/10304



Сестра ми е в Германия и често купуват и продават неща в ebay и са много доволни. Приятелят и много го бива да оправя всякаква техника, взимат я почти без пари, някоя още в гаранция, поправките са понякога незначителни. Но като четох това се сетих за един техен случай. Бяха харесали кола, мисля че ауди беше на 1-2 години за 5000 евро - неприлично ниска цена, със снимки всичко както трябва, но..Колата е в Милано. Свързват се с продавача и искат да я докара до Германия за да я видят. Той е съгласен, но за да е сигурен, че са сериозни и че имат парите ги кара да преведат сумата през Western Union или Money Gram на тяхно име, промерно на името на баща ни, но в Милано. Да даде номера на референцията, така той от всяка банка или бюро, работещи с една от тези две фирми той по номера ще провери дали парите са пристигнали и ще и докара колата в Германия. С доста зор успях да я убедя да се откаже. Ако има познат в такова бюро или той самия има бюро може да си изтегли парите (искат Н на паспорт разбира се) и да духне. Сестра ми искаха да му изпратят актуално банково извлечение с печат от банката, че парите ги има, той отказваше. На другия ден обявата я нямаше. Правете си изводи колко изобретателни са мошениците понякога.

# 24
  • Мнения: 136
Във връзка с горното мнение-мошенници има навсякъде.Виртуалните са последна новост и не сме им свикнали Grinning Слава Богу имаме глави на раменете си,с които можем да преценим кое ни се вижда съмнително и кое не.
По темата,
Да.Купуваме често от Ebay, какво ли не.Кола включително.Много често от USA,а живея във Франция.Доставката ми от там до тук е често по- евтина от доставка от един град във Франция до друг.До сега не е имало разминаване с описанието на стоката и това, което получавам.Веднъж не получих една пратка,но ми възстановиха парите.От азиатска държава не бих си купила нещо,както не купувам и от битак.
Имаше период в който и продавах.Да- вземат пари за обява,но не ми се вижда странно.Всички обяви се заплащат,било то в местния вестник или в Ebay.
 Когато продаваш плащаш около 15% от парите с които работиш,освен в случаите,когато не използваш/приемаш плащания с PayPal a само с чекове.
За мен Ebay е едно удобно място за пазарене на какво ли не от къде ли не .Мисля,че този сайт,както и много други с виртуална търговия имат бъдеще.Всъщност Ebay го е доказал отдавна. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 242
В немския ибей обявите са безплатни.

Поправям се!

# 26
  • Мнения: 677
До преди две години чуех ли от някой че си купил нещо eBay се чудех " тоя в ред ли е, да купува на другите боклуците".
Оказах се права в определена степен, много хора си продават буклуците на eBay, но пък някои боклуци струват състояния!
Аз пазарувам от eBay и то доста ( имам около 1700  feedback ) но купувам предимно неща които колекционирам и мога да ги намеря единствено там. За другите неща предпочитам да си ги купя от място където ще мога да ги ~пипна~
Ако трябва да избирам да купя дадено нещо от Интернет магазин ще избера да го взема от eBay, просто защото там имам контакт с продавача.
За мен това е важно и ми харесва възможността да получа допълнителна информация, което в много сайтове на практика не е възможно. Много са електронните магазини, които имат магазини в eBay, и в eBay цените са им по-ниски от обявените на официалните им сайтове.
Цените на доставките - съвсем скоро се очаква да паднат поне на американския eBay след въвеждането на допълнителната система за оценяване, но пък ще се вдигнат продажните цени.
Не купувам от продавачи с негативен feedback, имала съм проблеми два или три пъти, продукта не е отговарял на описанието, или продавача е скрил дефект, но не съм искала да ги връщам.
Не наддавам, плащам си за снайпер и за 8 долара на месец ми пестят много пари, а и ми печелят много аукциони.
Продавам също, но продавам неща от колекциите ми на които съм се наситила или съм намерила нещо по-добро.

# 27
  • Мнения: 4 629
Аз пазарувам от там от време на време. Имах малко проблеми с последната поръчка, но проблема беше в продавача, а не в сайта

# 28
  • Мнения: 121
Пазарувахме до преди година от eBay техника. От известно време установихме, че не си струва за нова техника. (Проверявам за всеки случай преди всяка покупка все пак Simple Smile ) В инет магазините обикновено е на същите цени, а в нормалните излиза малко по-скъпо, но за сметка на това, ако не ти хареса или ако има някаква повреда можеш много по-безпроблемно да я върнеш и не се занимаваш с доставки на пакети и т.н. Един колега си продаде наскоро pocketpc-то в eBay на цена по-висока от тази в нормален магазин. А го беше ползвал 1 месец.  Трябва да се внимава.

# 29
  • Мнения: 1 095
Не съм се пробвала, защото не съм в час с тая работа  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт