Рисуване върху стъкло

  • 76 904
  • 381
  •   1
Отговори
# 315
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Петрова, имейла ми го има в подписа и в страницата в която съм си показала нещата - пиши когато искаш Hug
Драка newsm09 - разкошни чаши. В тях всяко вино ще е невероятно!
Джаста, на мен пък ми харесва вазичката Crossing Arms Такова зяносано стъкло може да пращаш към Бургас, ако не го харесваш Wink
А за боите - моите са на Хоби лайн - печащи. Има и контури и маркери. Ако ги изпека след като са изсъхнали добре нямат мърдане дори и при ежедневно миене в машината. Само не ми харесва, че тези за стъкло са много редки и винаги ми стават на четки, както и да опитвам да работя с тях

# 316
  • Русе
  • Мнения: 1 193
radinna ,в бурканчета ли за ти боите?Ако да,пробвай да оставиш някоя отворена,да поизветрее малко и да се сгъсти(може и да си отсипеш в някоя капачка например-пак става).Някои от моите боички,които са поостарели са гъсички и с тях много лесно работя,цветовете стават плътни и почти никъде нямам следи от четката.Но пък по-голямо количество се изразходва.
   Радвам се че ви е харесала вазата...ама на мен хич...като знам какво си бях наумила... Rolling Eyes
   

# 317
  • Мнения: 531
Radinna, сега ще те помоля да ме осветлиш, откъде си купуваш тези бои,на каква температура ги печеш...не, че скоро ще си купя такива, но да съм осведомена, да задоволя докрай любопитството си.Благодаря!

# 318
  • Мнения: 192
Ух от доста време не бях влизала,много бях пропуснала и то все полезна информация  Sunglasses

1) Направили сте СТРАХООООТНИ неща сериозно,много са красиви! Поздравлвния   bouquet

2) аз открих друг проблем преди време,бях изрисувала една стъклена чашка и точно беше изсъхнала боята когато реших да я ползвам и налях в нея гореща вода,на мен тогава ми се разми контура и боята отново започна да лепне. Тогава разбрах че все пак е за красота и трябва да се внимава  Sad Но мисля си и аз да пробвам с печене.. newsm78
От вас научих много интересни неща и много се кефя като показвате красотите които сте направили...
Изкувството за мен е магия...а който владее изкувството..е магииосник (независимо какво изкувство)

 Peace

# 319
  • Мнения: 531
Violka,поне това засега не ми се е случвало.Да не би твоите бои да са силиконови?Обикновено при тях се получава такъв проблем.

Radinna, по-горе те питах нещо, но успях засега да задоволя любопитството си,така че благодаря. Hug

# 320
  • Мнения: 1 143
Ей, Джастичке, мога ли да се наредя и аз за зяносано стъкло  Laughing 
А пък тия чаши на Драката ........  толкова са красиви!   bouquet  bouquet  bouquet
Събирам кураж, събирам, и като видя тези чудесии тук, куража ми се изпарява. Що ли да се бутам дет не ми е работата.
Обаче най-после имам идея какво искам да направя, макар, че май ще ми отнеме доста време.  Тъкмо мислех да попитам Джаста  за плътното черно тук с каква боя е? http://www.snimka.bg/album.php?album_id=189819&photo=45
И още - задължително ли трябва да използвам контур?

# 321
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Цитат
Събирам кураж, събирам, и като видя тези чудесии тук, куража ми се изпарява. Що ли да се бутам дет не ми е работата.
... Joy...Да беееее,това важи за мен в декупажа Joy
ама нали искам на всякъде да огрея...
   Шоши черната боя е на Марабу,витражна.и аз се изненадах колко е черна и плътна когато я пробвах.Доволна съм...за разлика от други неща на същата марка.
Контура би могъл да ти ограничи боите да не се стекат.
Ако мислиш че ще се справиш без него...може да ги ползваш като нормални...темперни,водни...сложи хоризонтално повърхността върху която ще полагаш боите и не слагай много на четката.мисля че ще стане така.аз не всеки път ползвам контур.

# 322
  • Мнения: 1 143
Мерси, Джаста! Тогава ще пробвам първо без контур, ако стане, че такава ми е идеята. Само трябва сега да ида да ми резнат едно стъкло.

Забравих да питам, сигурно вече сте го коментирали, но точно сега не ми се чете.  Embarassed
Трябва ли да намажа стъклото с нещо или директно с въпросната витражна боя върху стъклото?

# 323
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Измии го добре със веро и топла вода...или със спирт и го полирай с чиста кърпа
 Grinning

# 324
# 325
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 528
Нещо бързо,което сътворих успоредно с тортата за утре.
Понеже сме любители на чая подбрах черно стъкло,защото се "вързва" с японския ми метален чайник.
 http://drozofila.multiply.com/photos/album/4#50

# 326
  • Мнения: 531
Ilang-ilang,много са шик.Аз ще мина с чаши за вино,подходящи за другия празник. Wink

Кампари,убедих се в казаното от теб за накисването.За какво съм се тровила да ги чистя с коресилин Confused

# 327
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 528
И ние ще празнуваме Трифон Зарезан,ама ако пак подаря винени чаши може да се изтълкува,като намек....или че много ме влече винцока Wink

# 328
  • Мнения: X
Кампари,убедих се в казаното от теб за накисването.За какво съм се тровила да ги чистя с коресилин Confused

Ех, драка, така се надявах да кажеш, че при теб не се  свлича боята при накисване! Щяхме да разгадаем тайната, но ти ме разочарова. Явно тези бои наистина са за любители и само за декорация на предмети, които няма да се мият. Което от своя страна доста стеснява кръга им на използване. Confused

# 329
  • Мнения: 1 143
Един скромен опит и от мен     Знам, че няма много общо с рисуването върху стъкло, но все от някъде трябва да се започне.  Последното май много не ми харесва и сигурно ще го мия 

Общи условия

Активация на акаунт