Свекърва се обръща към сина ми със "сине" и "мамин"

  • 4 917
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
аз ли4но бих се ядосала !!!  #Cussing out  ама да не го е тя раждала ,4е така 6те му говори??? бих седнала да си поговора с нея и да и кажа ,4е не ми е приятно! опитай!



За тебе знаем ,че ще се ядосаш.Та даже и такъв бой ще и треснеш,че после  на Вие ,ще му говори на детето. Joy

# 16
аз ли4но бих се ядосала !!!  #Cussing out  ама да не го е тя раждала ,4е така 6те му говори??? бих седнала да си поговора с нея и да и кажа ,4е не ми е приятно! опитай!



За тебе знаем ,че ще се ядосаш.Та даже и такъв бой ще и треснеш,че после  на Вие ,ще му говори на детето. Joy
Joy Joy Joy Joy hahaha hahaha  смей се ти ,смей ,ама да не дава господ да идва6 на мойто дередже  bouquet

# 17
  • Мнения: 95
На мен също няма да ми бъде приятно. Майката си е майка, бабата - баба. Но това разбира се е мое мнение. Че защо ще му вика така? Тя като баба несъмнено много го обича, но..... толкова.
Имаше една тема за това как викаме на свекървите си: майко или по име. 99% изразиха мнение, че майката е една.
Е, това не е ли същото?!?

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Moята свекърва пък правеше забележки на дъщеря ми - не трябвало да и казва бабо Дори а мамо Дори - и така вече 23 години сме на МАМО ДОРИ  Joy Голяма работа - защо се ядосваш  newsm78 Я си живей спокойно - детето си знае коя му е майка  Peace

# 19
  • Мнения: 730
Едва ли с тези обръщения иска да каже,че тя му е майка.Не си заслужава да се ядосва човек за такива неща.

# 20
# 21
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Няма значение бабата какво влага в обръщението, и дали погледнато от страни е тъп проблем или не. Щом жената пита, значи нея наистина я притеснява. Мисля, че всеки има право да взима отношение за това относно децата си.
За протокола - мен не би ми било приятно нито майка ми, нето свекърва ми да наричат сина ми "сине" и "мамин", но не бих го правила на въпрос.

# 22
  • Мнения: 2 978
Така съм обръща и към мен майката на баща ми- баба ми.

И аз все си виках, абе къв син, аз съм момиче, но после разбрах и другото значение, което влагат възрастните= детенце.

По- добре я питай защо така казва и си поговерете спокойно Peace

# 23
  • Мнения: 109
Не си го слагай на душата!  HugЖената от любов го казва, а не от лошо чувство.
Както много момичета казаха възрастните хора използват думата "сине" в друг смисъл, а не буквално "син".
Мама  и до ден днешен ни нарича така мен и сестра ми.От обич.

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Намирам това обръщение за мило и не виждам защо човек трябва да му се ядосва. Това е приетото обръщение към дете при сърбите и македонците. Така изразяват и любовта си към детето. Едната ми баба, Бог да я прости, беше сръбкиня и цял живот ме е наричала така, дори и когато стана прабаба на синът ми и към него се обръщаше така. Тя беше майка на майка ми и аз прекрасно си знаех коя от двете ми е майка и коя баба, нямаше начин да ги объркам  Simple Smile Сега толкова ми липсва ...

# 25
  • Мнения: 363
Едва ли свекървата на момичето е 100-годишна,че да я сравнявате с вашите баби,които са използвали  "сине" като обръщение и към момичета и към момчета Naughty
Аз лично не бих допуснала да се обръща с "мамин" към моето дете Close и като го казвам не влагам никакви лоши чувства към свекърва ми,напротив Peace
Така че, ако на теб мила не ти харесва,защо го търпиш newsm78 newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 2 105
Nevada, доколкото знам "сине" е обръщение на сръбски към "детенце". И моята баба така казваше на всички ни.

Все още нищо не съм и казала, но определено се чудя дали да повдигна въпроса... newsm78

не прави от мухата слон, според мен де Wink

# 27
  • Петрич
  • Мнения: 321
Леле,как може да се занимавате с такива глупости!Имам чувството,че каквото и да направят свекървите все е лошо.Нашата квартирантка вика на Ванката по същия начин и на мен и през ум не ми е минало да се сърдя или да й направя забележка.

# 28
  • Мнения: 404
За мен също това няма значение, моята свекърва е болна и не може да нарече Деси така и ми липсва. Аз самата казвам и на чужди деца понякога "мамина душица", "мамино човече" и далеч нямам в предвид, че чуждото дете е мое, а че е миличко и изпитвам мили, майчински чувства като видя малко човече, пък било то мое, чуждо, момче или момиче.   Моята баба не е сръбкиня и тя ми казва "сине"  като има в предвид нейна внучка, "сине" казва и на мен и на дущеря  ми и на мъжа ми и на всички.   

# 29
  • Мнения: 332
Моята пък от самото на4ало викаше-ела при мама,ооо маминия,мама така па ина4е #2gunfireслед като опитах с намеквания и видях,че не става ...една ве4ер категорично и забраних да му казва така PeaceРекох и отсекох,че детето ми си има една майка и това съм аз,а тя,ако не желае да я нари4аме баба ще караме по име Mr. Green
И при мен е така, но с моята трябваше няколко пъти да стигаме до каране, за да престане. И сега  пак е почнала с това "мамичко", "мамо" и т.н та ще видим до кога ще я търпя  #Cussing out Егати несъобразителното същество   Close

Общи условия

Активация на акаунт