Стара Загора 27 - люлякът ни замириса, ако ще е за работа - пак ни втриса...

  • 22 186
  • 281
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 243
Добро утро....

Някой да е наясно с мезотерапия с l - carnitin, питам за инжекциите, има ли някой опит и какво е мнението ви?
Тигърче, аз имам опит с л-карнитина, но приеман орално. А мезотерапия в Стара Загора прави ли се? Я пиши на лични, че аз съм голяма фенка на тия работи.

# 106
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Благодаряяяяяяяяяяяяяя...  bouquet  Знам си, че може да се разчита на теб...
Ам като гледам по кое време си писала, страшен Романс Д`амур те е люлял... Да не би нещо от арабските свирки...


Aми!
Просто човекът за романса беше заспал, а на мен ми придойдоха сили след няколкото различни шота, които цъкнах...
А ако знаеш как случайно я открих. По време на една от вчерашнте тежки служебни срещи на колегата телефона му иззвъня точно с тази мелодия. После му взех телефона и погледнах името на рингтона, а след това чичко ти Гугъл  Mr. Green

# 107
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
За Л-карнитина и аз нищо не мога да кажа, но ако има ефект съм навита да опитам. То какво ли не съм опитала вече да ги сваля тия пусти килограми, че един Л-карнитин ли няма да опитамGrinning

# 108
  • Мнения: 753
болииии , 100 инжекции за 30 минути, ама сега наблюдавам зорко кръстницата на Дани и да ти кажа взех да се самонавивам, работят в събота така че ако се решиш ще ходим заедно до Пловдива
в бг пълна промяна ще има мезотерапия така че ще видим на живо

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 11:14 от Tigercheto

# 109
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
По време на една от вчерашнте тежки служебни срещи на колегата телефона му иззвъня точно с тази мелодия. После му взех телефона и погледнах името на рингтона, а след това чичко ти Гугъл  Mr. Green

Браво, умница...!

Аз отивам да се правя на ...

# 110
  • Мнения: 6 243
За Л-карнитина и аз нищо не мога да кажа, но ако има ефект съм навита да опитам. То какво ли не съм опитала вече да ги сваля тия пусти килограми, че един Л-карнитин ли няма да опитам:D
Жади, л-карнитина действа само ако спортуваш. Само с пиене на таблетки - файда няма. По този път съм минала вече. А вместо да биеш път до Пловдив, знаеш аз къде ходя - по-наблизо е, а и има ефект. И е по-евтино, като капак на всичко  Grinning

Друга тема: Бях обещала ня някои от вас едни рецепти. За да не пиша лични съобщения, ще ги пусна направо тук.

Шоколадови къпкейкс с шоколадов мус

продукти:
2 ч.ч. брашно
2ч.ч. захар
1/2 ч.ч. натурално какао
1 1/2 ч.л. бакпулвер
1 1/2 ч.ч. прясно мляко
1/2 ч.ч. разтопено масло
2 ванилии
2 яйца

приготвяне:
Пуснете фурната да загрява на 180*С.
Поставете всички продукти, с изключение на яйцата, в дълбока купа, и ги разбивайте с миксер в продължение на 2 минути. Добавете яйцата и бийте още 2 минути.
Във форма за мъфини поставете хартиени кошнички и изсипете в тях получената смес - достатъчна е за 24 кексчета.
Печете в предварително загрятата фурна за 15 - 20 минути, до степен, при която клечка за зъби остава суха, след като я забиете във вътрешността на кексчето.
Извадете ги и ги оставете да се охладят напълно, преди да ги украсите с шоколадовия мус.

Шоколадов мус
250 - 300 мл. течна сладкарска сметана се разбива на пяна. Към нея се добавя с бъркане разтопен 1 натурален шоколад (100 г.). Количеството на шоколада и на сметаната търпят промяна, според вкуса. Може да се използва и бял или млечен шоколад.

Забележка:
Украсявайте изстиналите кексчета с все още топъл мус, тъй като след изстиването му, той стяга и нанасянето му е по-трудно. Кексчетата, които някои от вас опитаха, не бяха покрити с мус, ас шоколадов ганаш, който се прави по друг начин. А могат да не се покриват с нищо, пак са вкусни.

Бананови кексчета (Banana Cupcakes)

продукти:
3 ч.ч. брашно                              3 средно големи банана - намачкани с вилица
1 1/2 ч.ч. захар                           1/2 ч.ч. прясно мляко
1 п. бакпулвер                             3 яйца
1/2 ч.л. сол                                 3/4 ч.ч. олио
1 ванилия                             
1/2 .ч. начукани орехи
канела

Сухите съставки (от лявата колона) се смесват в една купа, а "мокрите" (от дясната колона) - в друга. След това мокрите се изсипват при сухите съставки и се разбъркват.

Сместа се изсипва във формички за кексчета, в които са поставени хартиени формички и се пече на 180*С за около 25 мин.

При мен излизат 2 форми по 12 кексчета, които пека на два пъти. При първата тава фурната не е загрята, но при втората вече е - практическа разлика в резултата няма никаква.

Рецептата за торта "Трюфел" е тук: http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/DESSERTS/Cake_glaze/recipe_109.php
Към написаното имам няколко допълнения или забележки:
Аз харесвам тортата повече със сметана с нисък % масленост. Затова купувам от растителната сметана, а не от пастьоризираната на "Президент" (тя е и 3 - 4 пъти по скъпа).
Приготвянето на крема при мен е по-лесно: разбивам сметаната на сняг и добавям разтопения шоколад. По другия начин, описан в оригиналната рецепта, става мазало.
Вместо ликьор "Амарето" слагам "Джим Бийм", щото ми харесва повече.

И последно по готварската тема. Телефонът на склада, където има кошнички за мъфини, е тук: http://www.novagel.org/index.php?lang=bg&page=contacts
На сайта можете да видите какво друго се предлага, има интересни неща.

# 111
  • Мнения: 619
Абе знаете ли, че днес Шумковия става истиски Шумков Mr. Green По вода да им върви   Heart Eyes и като се върне да почерпи  Crazy
Иии,вярно бееее-днес е 5-ти,и колко булки гледах в градската,но Шумковица не видях...

# 112
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Шумкова каза, че се е отказала да подписва. Каза, че засега не и трябвало.
И освен това, ако подписваше щеше да е в Габрово, така че, Иве, няма как да я видиш.

# 113
  • Мнения: 1 639
Лалка ви е обяснила подробно.  Simple Smile Туй то.

# 114
  • Мнения: 619
Шумкова каза, че се е отказала да подписва. Каза, че засега не и трябвало.
И освен това, ако подписваше щеше да е в Габрово, така че, Иве, няма как да я видиш.
Благодаря за разяснението.

# 115
Здравейте!
Знам,4е се дразните да ви ползват за бюро справки,но искам да заведа малката на добър о4ен лекар.Водих я на 6 месеца и не ми казаха нищо ,а сега се оказва ,4е си криви едното о4енце и искам  да я заведа при някого,които си разбира от работата и да разбера за какво става на въпрос.

# 116
  • Мнения: 6 243
Аз водя сина ми при д-р Славчева, която има кабинет в бившата Детска поликлиника. Приема също така и в оптика "Хес" - това е оптиката на Соня срещу пингвините. Тя работи предимно с деца. Посещаваме я периодично от 5 години, с чудесни впечатления съм. Работи и с Касата.

Традиционно като специалист в областта се препоръчва д-р Кроснева, от която аз лично не останах никак очарована при единственото ни посещение с детето. Не заради липса на компетентност, а защото беше припряна, прегледа ни набързо и като цяло не усетих да се опитва да се държи мило и човешки с детето. Имаше нещо като "обслужване на конвейр", което не ми допадна и не повторих при нея. Иначе лоша дума за професионализма й нито съм чула, нито пък аз мога да кажа.

Но нека и Експрес се изкаже, той си е редно и му се полага  Laughing

# 117
  • Мнения: 23
все още съм в Стара Загора и съм Хъдева Laughing
ако утре се обадите може и кафе да пием Laughing

# 118
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Ей Шумков досвидя ти се моминството Mr. Green Утре ще звъна за кафе но ще е след 13 часа защото сме на обяд в мама Flutter

# 119
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Хапке, мерси за рецептите щях да ти звъня да те питам за тия вкусотии, сега ако кажеш и къде да намеря хартиени форми
Сега видях линка дето си дала, ама пусто като не го прочетох до край

Общи условия

Активация на акаунт