канят ни за кумове

  • 18 062
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 967
Я, кажете в Перник какви са традициите, че там ще кумуваме Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 750
Когато ние кумувахме миналото лято се разбрахме с младоженците какво да купим.
Дадох пари на булката да си избере букет и в деня на сватбата й го занесох. Поръчах и една голяма погача, защото по принцип кумата трябвало да меси такава за ритуала, при който по време на сватбата младоженците застават с гръб един о друг, вдигат си ръцете високо и кумата подава питката. Младоженците трябва да я разчупят и в който се падне по-голямото парче, той щял да командва вкъщи Simple Smile
За закачка надухме десет балона и във всеки сложихме по едно "обещание", което младоженците си прочетоха един на друг. Избираха си балон, спукваха го и каквото пишеше на листчетата, това си обещаха. Падна голям смях Simple Smile
Ако имате възможност може да ги изненадате и с фойерверки, но не знам как вървят цените на едно такова светлинно шоу.

# 17
  • Мнения: 95
Точно на момента видях темата  Laughing След 2 дни ще кумуваме. Аз за втори път ставам кума, но тогава беше несемейно и сватбата беше малка, само с най-най близките. Сега ще е различно... много гости, абе всичко както си му е ред.
Аз като кума ще купя букета, който булката си избра. За чашите- просто когато ни поканиха да кумуваме, младоженците вече си ги бяха купили.
А за останалите неща за църквата- за пръв път чувам, че и те се купуват от кумовете, което само потвърждава написаното преди мен- навсякъде обичаите са различни и няма задължителни елементи от сватбеното тържество.  Peace
А кумът... още не си е написал речта, но той обича импровизациите, а и както сам твърди "винаги има какво да се каже..."  Joy
А за роднинските връзки- и аз доколкото знам, няма ограничения - може да се кумува на роднини  Peace
Хайде, весело изкарване на всички  Hug

Искаше ми се да измислим изненада за младоженците, освен подаръка, но не остана време да се съсредоточа върху това  newsm78 , а и май те не обичат изненади... особено на такъв важен ден

# 18
  • Мнения: 211
Супер, темата ще ми е от огромна полза, защото изобщо не съм веща в тези неща (все още), а и на мен предстои да кумувам Rolling Eyes Ще я следя с интерес, даже вече си записах някои идейки Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние кумувахме на 29.04.
Купихме чашите за ритуалната зала/които се ползваха и в църквата после/,купихме и "парашутчетата",които кумата хвърля след подписването,платихме свещите в църквата.

# 20
  • Мнения: 822
А какви подаръци купихте, ако не е тайна! Че ние нямаме много възможност да си говорим с младоженците - не са в страната, а ще си дойдат една седмица само за сватбата, а ми се иска до тогава да сме се подготвили с всичко!
Споделете от личния си опит и останаха ли доволни от подаръците ви?  Simple Smile

# 21
  • Мнения: X
А какви подаръци купихте, ако не е тайна! Че ние нямаме много възможност да си говорим с младоженците - не са в страната, а ще си дойдат една седмица само за сватбата, а ми се иска до тогава да сме се подготвили с всичко!
Споделете от личния си опит и останаха ли доволни от подаръците ви?  Simple Smile

Нашите кумци си избраха хубава прахосмукачка. Това искаха хората. На нас ни купиха хубав сервиз за хранене. От това пък ние имахме нужда. По ваша преценка - универсалното е нещо за домакинството. Някои подаряват картини, скъпи сувенири, но все пак вие си познавате хората.

# 22
  • Мнения: 512
Ние кумувахме на най-добрата ми приятелка миналия септември.
Събрахме се с тях месец по-рано и се уговорихме за подробностите - ние с мъжа ми имахме някакъв "опит" от нашата сватба. Та ето какво направихме:

От кумовете се купуват:
чашите с панделка за тях
букета на булката
свещите за църквата
червено вино
шампанско за гражданското (ако правите този ритуал)
късметчета за хвърляне
жито за хвърляне
цветчетата за закачване по реверите

и не на последно място - подарък за младото семейство. Gift

Като се сложат и новите тоалети - кумуването си е голямо "изваждане", но си струва, особено като го правиш за скъпи и мили на сърцето ти хора Heart Eyes
И да не забравите, че в ресторанта се държи реч - от кума обикновено. Да си приготвите! smile3523

А кумата води хорото...  newsm68

# 23
  • Мнения: X
Като се сложат и новите тоалети - кумуването си е голямо "изваждане", но си струва, особено като го правиш за скъпи и мили на сърцето ти хора Heart Eyes
И да не забравите, че в ресторанта се държи реч - от кума обикновено. Да си приготвите! smile3523

А кумата води хорото...  newsm68


Аз с тоалетите имах страшен късмет, щото бях на лятна сватба и хванах страхотни намаления. Черна рокля от Манго, намалена на 60лв., обувки за 40лв., намалени, защото бяха 36 номер. Чантичка и аксесоари към 50лв. и бях готова. Виж, костюмът на кума, обувките и разните му там аксесоари си отидоха към 400 кинта.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
А какви подаръци купихте, ако не е тайна! Че ние нямаме много възможност да си говорим с младоженците - не са в страната, а ще си дойдат една седмица само за сватбата, а ми се иска до тогава да сме се подготвили с всичко!
Споделете от личния си опит и останаха ли доволни от подаръците ви?  Simple Smile
Ние също се разбрахме предварително с младоженците и всеки си избра сам подаръка.Те си избраха кафе-машина.Ние си избрахме Уеб камера и столче за хранене на малкия.Предварително се бяхме разбрали да си разменим подаръци до 200 лв.

# 25
  • Мнения: 1 294
Нашите кумове не са купували нищо за ритуалите(студентска му работа Mr. Green).В ресторанта всеки от тях отправи своето пожелание към нас и танцуваха традиционната ръченица както им падне.  hahahaМного смешни бяха

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ние ще кумуваме септември и отсега се чудя с нещо да изненадаме младоженците.
Ще съм ви благодарна ако споделите идеи за шеги и изненади по време на сватбата и преди нея.

# 27
  • Мнения: 22 436
Това, което е прието да се купува от кумувете другите вече са го изредили.
Но всичко е въпрос на договорка между младоженците и вас като кумове.
Разменят се също така подаръци, които също може да уточните какви ще бъдат. ако се иска нещо специално от вас, най-добре е да ви го кажат.

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Кумувала съм 2 пъти и двата пъти букетът на булката беше моя грижа. Билките си казваха предпочитанията за цветя, аз поръчвах и плащах. Разбира се разминихме си и подаръци. А относно традициите в църквата или в ресторанта, там ще ви направляват съответно попът и DJ-я.

# 29
  • Мнения: 95
Кумувала съм 2 пъти и двата пъти букетът на булката беше моя грижа. Булките си казваха предпочитанията за цветя, аз поръчвах и плащах. Разбира се разминихме си и подаръци. А относно традициите в църквата или в ресторанта, там ще ви направляват съответно попът и DJ-я.
Аха, и ние скоро кумувахме- по същия начин беше организацията. Явно обичаите са различни, но повечето задължения на кумовете, които пишете в темата, даже не съм ги и чувала.  Embarassed
Ние ще кумуваме септември и отсега се чудя с нещо да изненадаме младоженците.
Ще съм ви благодарна ако споделите идеи за шеги и изненади по време на сватбата и преди нея.
Когато кумувахме последния път, в ресторанта подариха табелка за входна врата с фамилията на новото семейство. Беше в красива кутийка, беше подарена тържествено с реч на микрофона и всички гости много се смяха на този символичен подарък. Беше подходящ и защото младоженците живееха самостоятелно в ново жилище и нямаха табелка на вратата.

Общи условия

Активация на акаунт