Метро - поредният абсурд

  • 2 566
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 629
Като не ви харесва, не пазарувайте там.

Така е. Ти сама си казала, че има и къде другаде да си похарчите парите - действайте

# 16
  • Мнения: 13 512
Веригата Метро е за пазаруване на едро. Не виждам защо негодувате, в магазина си има правила. И те не са се променили от 8 години. На който не му харесва - магазини има достатъчно.
Lennyh  Метро не е квартален тип магазин или търговски център,който да ти предлага всякакви удобства само и само да те привлече като клиент.Концепцията му е съвсем различна и не виждам защо негодуваш.Не го правят с цел да дразнят хората с малки деца,а с цел тяхната сигурност.
Метро е верига за търговия на едро, което предполага, че ти си търговец на дребно, което пък от своя страна предполага, че не водиш и децата си...
Като не ви харесва, не пазарувайте там.
Пазарувам поне веднъж в мвсеца от метро и не мога да си представя да ми се пречкат деца из магазина, а аз да обикалям с платформа .Затова са ограниченията. И за мен са абсолютно правилни.
Напълно споделям горните мнения.
Има толкова много "по-евтини" магазини- Кауфланд, мауфланд, и други не толкова евтитни- с детски кътове, с ресторанти- просто си ходете там и бъдете щастливи.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 623
Метро е верига за търговия на едро, което предполага, че ти си търговец на дребно, което пък от своя страна предполага, че не водиш и децата си...
Като не ви харесва, не пазарувайте там.

Абсолютно е така  Naughty
Едва ли на която и да е борса
на едро в София или където и
да е има осигурен детски кът.
Просто мястото на децата не е
там, а ако няма на кого да ги
оставите, магазини бол  Hug

# 18
  • Мнения: 4 700
Може би сте прави, че деца нямат работа в Метро, НО не може служителите на Метро да си поzвпляват такъв тон. В България служителите на Метро са най грубите и най бавните и най неучтивите, което много ме учудва.  Аz живея в Германия и тук обработват клиент с пълна количка zа 4 минути. В Метро България zа това време няма да си ти преброили парите о6те. Нека да не каzвам какви коментари съм чувала по отно6ение на клиенти в присъствието на такива. Много ме учудва това, че такава голяма верига си поzволява да държи такъв персонал.

# 19
  • Мнения: 7 803
а в германия как на никого не пречат децата  newsm78

# 20
  • на село
  • Мнения: 3 926
Абе от толкова години е МЕТРО на бълг. пазар, така ли не научихте, че там не е за деца, а мине - не мине и се пусне една такава тема, все едно за сефте се озовавате в магазина...
Не знам за Германия, но тук така са решили, това са правилата  -
ще се спазват.

# 21
  • Мнения: 533
НелиСА,ами не съм съвсем съгласна.Определено обслужването вече е под всякаква критика.Персоналът безобразно нелюбезен и си прехвърлят топката едни на други.Самият факт,че ми се наложи да звъня на централата на Метро-1, Младост по тел.настойчиво и никой цял ден не ми вдига, а в Люлин на секундата ми вдигнаха.Да ,ама аз живея буквално на гърба на магазинав Мл..Търсех сгъваемо матраче за кошарка Бертони(за което случайно разбрах при покупката на кошарката от представителката на фирмата)а служителите ги мързеше да го търсят!Казаха да звъня по тел.В Младост след дневно звънене ми отговориха,че няма никакъв внос и няма да има,а в Люлин казаха-Заповядайте,цетана е ....Та такър-такър в Люлин.Татито чакал 45мин да мине кафе паузата на лелките,а баткото ,който казал да ги чака в крайна сметка по тяхно нареждане(придружено с ругатни) свалил жадуваното матраче!Найсе!
Та, за какво говорим!!

# 22
  • Мнения: 46 518
... не мога да си представя да ми се пречкат деца из магазина ...

Само българските деца ли ти пречат или децата по принцип? Като ходиш в чужбина, виждала ли си някъде такова абсурдно ограничение (изключвам сексшоповете)? Или техните хлапета са по-симпатични и не те притесняват? Пък и не виждам с какво едно 6 годишно пречи повече от друго на 7 години?

... Има толкова много "по-евтини" магазини- Кауфланд, мауфланд, и други не толкова евтитни- с детски кътове, с ресторанти- просто си ходете там и бъдете щастливи.

Има неща, които купувам само от Метро, писала съм и друг път- не се предлагат в другите магазини. Открили са филиал в България, на 5 мин. с кола ми е, бутнали са ми карта в ръцете, всеки месец ми пращат каталози, защо да не пазарувам като една средностатистическа германка примерно? С какво нейното дете е по-различно от моето?

# 23
  • Мнения: 4 700
всевиждаща, никога не са ми пречели децата. Нито в България, нито в Германия. Не искам да вzемам мнение по въпроса дали им е мястото в Метро или не. Бясна съм zа отно6ението на персонала в Метро БГ. Все едно не съм оти6ла там да си оставя парите.

# 24
  • Мнения: 7 263
... не мога да си представя да ми се пречкат деца из магазина ...

Само българските деца ли ти пречат или децата по принцип? Като ходиш в чужбина, виждала ли си някъде такова абсурдно ограничение (изключвам сексшоповете)? Или техните хлапета са по-симпатични и не те притесняват? Пък и не виждам с какво едно 6 годишно пречи повече от друго на 7 години?

... Има толкова много "по-евтини" магазини- Кауфланд, мауфланд, и други не толкова евтитни- с детски кътове, с ресторанти- просто си ходете там и бъдете щастливи.

Има неща, които купувам само от Метро, писала съм и друг път- не се предлагат в другите магазини. Открили са филиал в България, на 5 мин. с кола ми е, бутнали са ми карта в ръцете, всеки месец ми пращат каталози, защо да не пазарувам като една средностатистическа германка примерно? С какво нейното дете е по-различно от моето?

Мислех си повече да не пиша по темата, защото типично по български тя пак се отклони в друга посока.
Бих ходила в Метро може би и по-често, може би и аз бих намерила какво да купя там, е остават ми има няма две години още до позачакам докато малкия стане на 7 години и достигне заветната възраст  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Защото на мен определено децата не ми пречат, особено мойте си ама нейсе....
Всеки който надигне глас срещу някоя тъпотия бива освиркан подобаващо, та затуй отивам да си посипя главата с пепел и да чакам търпеливо.... времето в което блаженно ще си пазарувам в Метро ако още го има.
А на феновете му приятно пазаруване.
Пък няма да се учудя ако утре вдруги ден сложат забрани за блондинки примерно или пък да направят достъпа на четни дати брюнетки, на нечетни блондинки.... доста логично - няма да има блъсканица и ще се пазарува още по-спокойно Money Money Money

# 25
  • Мнения: 7 263
всевиждаща, никога не са ми пречели децата. Нито в България, нито в Германия. Не искам да вzемам мнение по въпроса дали им е мястото в Метро или не. Бясна съм zа отно6ението на персонала в Метро БГ. Все едно не съм оти6ла там да си оставя парите.

Това също беше една от причините за моето недоволство, каквото и да е станало никой служител на уважаваща себе си фирма не може да си позволи да крещи по клиентите си по начина по който въпросната служителка си позволи. И то при положение че аз просто я попитах, ако тя самата има деца дали би ги оставила на входа на някой магазин без надзор.
Отношението към клиентите в България дълго няма да е на нивото на нормалния свят защото сме склонни да търпим и да си мълчим. Сега ме е яд че и аз влязох в тази графа, защото можех поне да подам една жалба срещу тази неадекватна служителка, но там на място си замълчах и си тръгнах щото нали мама ме е учила на времето че "По-умният отстъпва".
Ей затова ще сме на това дередже кой знае още колко години. Не се сещам в Белгия, Дания или Швеция - някой служител да си позволи нещо различно от усмивка и търпеливо обяснение и на най-безумните въпроси на клиент.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 062
Лени, подкрепям те Simple Smile

От много време не ходя в Метро. Дори самия факт, че мръсотията е повече от колкото в някое бунище ме кара да не си и помислям за Метро. Иначе служителите са под всякаква критика не само за тези, които пазаруват "на дребно". Т.е. това, че е магазин за търговия на едро изобщо не означава, че по някаква причина съм длъжна с нещо на персонала или персонално на Метро като търговска верига.

А детето си не бих вкарала там не за друго, а защото е безумн мръсно.

За детския кът няма какво да говорим - чист абсурд. По-добре да го няма изобщо.

# 27
  • Мнения: 1 111
 В Метро и без това е такава блъсканица, хора, пазарски колички, постоянно се движат мотокари, с които служителите свалят или качват стоките, няма нужда и малки деца да се пречкат.И аз имам деца на 5 и 1 г. и не ми се чака отвън с тях , но стоя, като имам инерес.Оказва се, че някои стоки в Метро са на по-добри цени от тези, които предлагат дистрибуторите и представителите на някои фирми вносителки.Все пак говорим за търговия на едро.За мен пък това е абсурдно! /сори за отклонението!/

# 28
  • Мнения: 4 451
Говорим за търговия на едро, а спокойно се пазарува на дребно. И след като разрешават пазаруването на дребно, трябва да осигорят удобства на клиентите си. Не винаги има на кого да оставиш децата. Добре, че ходя там веднъж годишно и то по принуда. Завода, в който работим с мъжа ми, всяка Коледа дава бонус под формата на талони за Метро. Всеки талон е за 200лв на човек. Щеш, не щеш, другаде не можеш да ги изхарчиш. И винаги като дойде време да се ходи там, особено по това време на годината, полудявам. Лудница от всякъде, колички, мотокари... Тъкмо си се загледал в нещо и някой служител ти подвиква да се отдръпнеш, че имал работа. То си е опасно и за големите хора. С тези мотокари, натоварени със стока до горе и минаващи буквално на сантиметри от клиентите Shocked. В Пловдив, детски кът не съм видяла (дори и мизерен като описаният от авторката). Там има един телевизор, на който нон стоп се въртят анимации и столчета, на които се предполага, че децата ще седят мирно и кротко и ще гледат. Да, ама не. Те са си деца, щъкат напред-назад и е абсурд да ги оставиш без надзор.
Хайде, няма нужда, има си къде, къде по-хубави магазини за пазаруване. В Метро било търговия на едро, а защо допускат и нас- обикновените клиенти, пазаруващи на дребно? newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 1 951
И за мен е абсурдно ,че не пускат дете на 6-7 годинки.И в други магазини се пазарува на едро ,но си влизаме с децата.А аз ,като няма на кого да ги остава и са винаги с  мен,какво да кажа.Ходила съм и в магазините Метро и в други градове,но там си влизах съвсем спокойно с двете деца.та дори ис дамската си чанта.И карта за един ден ми издават хората.

Общи условия

Активация на акаунт