Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 101

  • 10 795
  • 351
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 256
Благодаря ти, gabinpf! Да ви е жива и здрава дъщеричката, много дива и усмихната! 🥰

# 331
  • Мнения: 1 693
Отдавна не бях влизала да надникна какво се случва в темата.

Успех на всички, които още чакат. Flowers Four Leaf Clover

Аз също бих препоръчала д-р Арабаджикова, тя беше моето слънце и успокоение, че всичко ще бъде наред. Аз съм с тежка тромбофилия, която откриха след мисед, въпреки че преди това имах една успешна и съвсем доносена бременност. Имах и ГД, и още хиляда неща, които трябваше да следи, заради лежащата ми първа бременност.
Д-р Тончев ме следи също като той назначаваше и коригираше терапията, вкл. вливки с желязо, но накрая д-р Арабаджикова се намеси категорично, когато Тончев искаше да ме сложи на 2х1 0.6 Клексан за всеки случай в началото на 36 седмица. Коагулацията ми беше сравнително ок. Тогава тя каза, че в крайна сметка не той, а тя ще трявба да ме спасява, ако нещо се обърка по време на раждането и предпочита да контролира ситуацията до последно. Дойде извънредно и ме индуцираха само, заради това ден преди термин. Изобщо не мога да си представя с кого бих се чувствала по - спокойна, че всичко ще бъде наред. Препоръчвам я и аз. След това отново имах нужда от нея и тя беше отново на линия за мен.

# 332
  • На изток от Ада
  • Мнения: 12 003
Момичета пия аб два . Ама дали след спирането им , мога да пусна нк клетки? Два три дни след спирането им.

# 333
  • Мнения: 2
Здравейте

Направих спонтанен аборт в 23 седмица, след което ми направиха абразио. Ходих на преглед понеже след първия цикъл продължи да ми зацапва и се установи, че имам останало парче ( плацентарен полип, така пише в амбулаторния). 

В болницата ми биха химически масаж, след това вкъщи също си бих химически масаж, минаха два цикъла и не пада това парче.

Моят гинеколог ми казва да изчакаме и третия цикъл и тогава вече ако не е паднало да повторим абразиото.

В момента нямам никакво зацапване и течение. 

Бихте ли споделили, тези които са имали подобен случай, моля са съвет. Мисля да потърся второ мнение, препоръчайте ми някой от гр. Варна и областта.

# 334
  • Мнения: 256
Наси, не съм убедена, но май може да се повлияе резултатът. Според мен, питай лекаря.

Мирка, аз имах плацентарен полип след раждането (бяха го пропуснали на ехографа при изписването ми, казаха, че е съсирек..) и кървенето ми продължи 3 месеца вместо стандартните 30-40 дни.
Премахнаха ми го с хистероскопия.
Щом нямаш течение, може и да е паднал? Ходи ли на ехограф/УЗИ?

# 335
  • На изток от Ада
  • Мнения: 12 003
Ще питам . Но кофти ако не става.
Че Михайлова не праща в друга лабораторията освен където работи май .
Едвам записах , за юни.. то не ни е удобен много но нямало друг . Съфорумка ми го записа ,че в Александровска,  трудно става по телефона...

# 336
  • Мнения: 256
Предполагам, че ако знае какви антибиотици си приемала и за какъв период, ще може да ги вземе предвид при тълкуване на резултатите.

# 337
  • На изток от Ада
  • Мнения: 12 003
Ще видим какво ще стане.
Дано си струва ходенето.  Дано бързо се ориентираме къде е кабинета й .

# 338
  • Мнения: 2
Наси, не съм убедена, но май може да се повлияе резултатът. Според мен, питай лекаря.

Мирка, аз имах плацентарен полип след раждането (бяха го пропуснали на ехографа при изписването ми, казаха, че е съсирек..) и кървенето ми продължи 3 месеца вместо стандартните 30-40 дни.
Премахнаха ми го с хистероскопия.
Щом нямаш течение, може и да е паднал? Ходи ли на ехограф/УЗИ?

Все още не е паднал, днес бях на преглед.

# 339
  • Мнения: 52
Здравейте

Направих спонтанен аборт в 23 седмица, след което ми направиха абразио. Ходих на преглед понеже след първия цикъл продължи да ми зацапва и се установи, че имам останало парче ( плацентарен полип, така пише в амбулаторния).  

В болницата ми биха химически масаж, след това вкъщи също си бих химически масаж, минаха два цикъла и не пада това парче.

Моят гинеколог ми казва да изчакаме и третия цикъл и тогава вече ако не е паднало да повторим абразиото.

В момента нямам никакво зацапване и течение.  

Бихте ли споделили, тези които са имали подобен случай, моля са съвет. Мисля да потърся второ мнение, препоръчайте ми някой от гр. Варна и областта.

И а съм така с аборт в 20, след третия по - обилен цикъл се е поизчистило имало още някакви остатъци, но били малки дори вече ми дават зелена светлина за опити

# 340
  • Мнения: 86
Здравейте вече съм в 36+4 седмица, насочила съм се да раждам нормално с Етко серклаж и тромбофилия съм .Някой раждал нормално,като в моя случай? Хематоложката и АГ ми казаха , че 24 часа преди раждането не трябва да си бия фраксипарина

# 341
  • На изток от Ада
  • Мнения: 12 003
Минах Михайлова мн бързо ги видя нещата. .
Поиска нк клетки афа Ана болт, crp, пкк и дкк.  С3 с4
Даде имейл.
Ето част от нещата

Ходих и в токуда една стажантка ми еидя нещата предлага тест ,Alice в геника тип биопсия заради съмнение за аденомиоза.

Последна редакция: ср, 24 юни 2026, 18:25 от nasito8988

# 342
  • Мнения: 131
Здравейте момичета,
Идвам съкрушена при вас, защото след едно загубено бебе след прееклампсия миналата година, днес се установи, че ембриона няма сърдечна дейност (в 7ма седмица).
Според АГ е заради възрастта, на 42г. съм, направихме цялостна подготовка преди да почнем опити, всички мерки бяха взети и това ни изненада.
Аз имам едно голямо дете на 11г, чудесна бременност и направо не вярвам какво се случва от миналата година досега.
Ще правим абразио и ще дадем материал за генетични изследвания, но се притеснявам за следващ път да не се случи пак така. Според вас възможно ли е да имаме някаква несъвместимост с мъжа ми, защото почвам да си мисля такива неща.

# 343
  • Мнения: 1 724
Съжалявам. Беше ли тестван ембриона?

# 344
  • Мнения: 256
Fairy, съжалявам за развитието. По мое непрофесионално и изключително лично мнение, ако не е имало изобщо регистриран пулс, е твърде вероятно да е генетична причината (не непременно несъвместимост, но и хромозомни аномалии и т.н). Аз имам такава загуба и я отнасям към тези причини, както и недостатъчна подготовка (здравословен живот, наваксани витамини и т.н) преди това.
Може би резултатите от изследванията на материала биха ви насочили как да действате занапред. Ако не е от дефицити, а е случайна “грешка”, доколкото знам, може да се започне с опити почти веднага.

Общи условия

Активация на акаунт