помощ - колко време след аборт идва цикъла?

  • 172 380
  • 189
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 30
Ако искате да имате дете, не прави никакъв аборт!!! Детето е дар, не е блуза или панталон, за да го хвърлиш!
Аз се моля на Бог за бебе повече от година. Послушай сърцето си и направи това, което ти желаеш. Външни фактори като нечие мнение не би трябвало да повлияят на решението ти. Колкото и страшно да ти изглежда всичко в момента, обикновено нещата лесно се нареждат щом има любов и желание!
Само ще ти кажа, че преди 26 години майка ми е била пред абсолютно същата дилема, но в крайна сметка аз съм резултата от нейното решение, за което много я обичам и цял живот ще и бъда благодарна.

Извинявай, ако съм ти се сторила по-развълнувана, но за мен това е наистина важно. В крайна сметка всеки си има мнение, но не моето, а твоето е важно в случая. Желая ти успех и щастие, независимо от решението ти!

# 151
  • Мнения: 3
Blagodarq ti ot vse syrce i s cqlata si du6a. Mnogo mi olekna. Iskreno ti pojelavam bog da te dari s detence v nai skoro vreme. 6te se borq dokrai za deteto si. Kolkoto i da me uprekvat i da me gledat s omraza ne moga da go ostavq. Tolkova silno go jelaq ...

# 152
  • Мнения: 202
Миличка напълно съм съгласна с Мария !!!!!!  Naughty щом го искаш значи нищо не те спира да го задържиш ! Аз също съм на 21 и ето какво стана - нямаше 1 седмица радост и направих спонтанен .... Sad уж сме млади и вероятността е била по-малка, нз си какво , но ето че се случва на всички .... така че не прави никакъв аборт а говори сериозно с твоето момче, и ако е все така убеден че не иска само и само да угоди на родителите си , здраве да е , ще се справиш !!! Успех  Hug Hug

# 153
  • Мнения: 3
Blagodarq ti nadeto, prava si. iskreno syjalqvam za zagubata ti  Sad , no se radvam, ce si silna i vqrvam ce bog 6te te dari s rojba pak. Priqtelqt mi e sysipan, mnogo go boli. Razbiram ce uvajava i obica semeistvoto si, no kaji mi moga li da se otkaja ot moeto malko slynchice za nechii egoizym. Predi vreme si govorihme s maika mu...da mila jena e i iska nai-dobroto za nego, no mi namekna, che sme bili mnogo mladi i trqbvalo da se pazim ta vsichko trqbvalo da stane v opredeleno vreme Confused Confused Prostete mi, ako sym vi otegchila. Hubav i 6tastliv den vi jelaq.

# 154
  • Мнения: 30
Колкото и страшно да ти изглежда отношението на семейството му, аз вярвам, че те просто искат да ви предпазят от грешките, които самите те са допуснали, може би, навремето. Ако решиш да родиш това дете, въпреки всичко, ще бъде техен внук и вярвам, че много ще го обичат Simple Smile
Родители са вманиачени в това да опазват децата си, просто, защото самите те преди години масово са ставали родители на 18-20 години и повечето след това не са имали шанс за учение или професионално развитие. В днешно време,обаче, нещата изглеждат по друг начин. Варианти да завършиш училище - много, независимо на колко години си. Днес никой не те сочи с пръст дори да се запишеш да учиш на 50 години и т.н.
Не се притеснявай и не мисли толкова за тях, колкото за себе си. Ако наистина силно го желаеш, имай го Simple Smile Ако сега вземеш решение против волята си, ще осъзнаеш след години, че е било глупаво да се съобразиш с нечии болни амбиции, вместо със сърцето си.
Ние като малки мислехме, че от целувка се забременява, но уви. Осъзнах, че не е толкова лесно и просто Simple Smile
И между другото, не си ни отегчила, насреща сме!

# 155
  • Мнения: 202
Много хубаво го каза Мария , това е самата истина !!  Naughty Смело напред jujinka1212 с много позитивно мислене !!   bouquet

# 156
  • Мнения: 202
Момичета здравейте , писах по-рано в темичката моя случай ... Този месец ясно усетих О. и бебеправихме усилено и 1 седмица след О. започнаха леки придърпвания и боцкания ту в левия, ту в десния яйчник . На 30-тия ден от М. ми зацапа ( на 10.09 ) и оттогава нищо Освен 1 отрицателен тест  Sad Исках да попитам на някоя случвало си се е  такова зацапване на датада на М. след като сте се изчистили сами ?  newsm78

# 157
  • София
  • Мнения: 10 704
Момичета здравейте , писах по-рано в темичката моя случай ... Този месец ясно усетих О. и бебеправихме усилено и 1 седмица след О. започнаха леки придърпвания и боцкания ту в левия, ту в десния яйчник . На 30-тия ден от М. ми зацапа ( на 10.09 ) и оттогава нищо Освен 1 отрицателен тест  Sad Исках да попитам на някоя случвало си се е  такова зацапване на датада на М. след като сте се изчистили сами ?  newsm78
Нещо не ти разбирам питането. Как така пишеш само за зацапване на датата на М и после нищо и същевременно си се изчистила сама?

# 158
  • Мнения: 202
Момичета здравейте , писах по-рано в темичката моя случай ... Този месец ясно усетих О. и бебеправихме усилено и 1 седмица след О. започнаха леки придърпвания и боцкания ту в левия, ту в десния яйчник . На 30-тия ден от М. ми зацапа ( на 10.09 ) и оттогава нищо Освен 1 отрицателен тест  Sad Исках да попитам на някоя случвало си се е  такова зацапване на датада на М. след като сте се изчистили сами ?  newsm78
Нещо не ти разбирам питането. Как така пишеш само за зацапване на датата на М и после нищо и същевременно си се изчистила сама?

Да права си не го обясних правилно : Направих спонтанен аборт заради кухо яйце на 11.08 след като се изчистих сама ( без кюретаж)защото беше много рано и всичко си падна и  ми казаха че можем да започнем още от септември бебеправенето. О. беше около 01.09, А на 11.09 ми зацапа само кафеникаво и до там .... оттогава леки болки ниско и боцкания ту в единия яйчник ту в другия, но от М. няма и помен. Направих тест вчера но беше ( - )

# 159
  • София
  • Мнения: 10 704
Ами направи си един кръвен тест-той ще покаже 100% истината.
А иначе-да,аз съм забременявала след изчистване сама веднага: спонтанен на 17.02 и с цикъла от 18.03 нова бременност,пак неуспешна,но това е друга тема.

# 160
  • Мнения: 202
Днес пак направих тест и пак е отрицателен  newsm78 А М. си я няма още, температура имам от няколко дни 37.2, 36.8 и 37.4 нищо не разбирам Възможно ли е да се получи възпаление чак сега след като за минали 40 дни или просто теста да не показва вярно ? Ще отида на лекар в понеделник , но исках да ви попитам за мнение просто  Peace

# 161
  • Мнения: 466
Момичета, моля ако някой има опит да помага. Бях с мисед и ми направиха абразио на 12.07. След 60 дни липса на цикъл отидох на лекар и ми дадоха да пия 10 дни REGULON. Ефект нямаше. След това пак на лекар и ми предписаха PRIMOLUT. Отново ефект няма. Вече минаха почти 3 месеца. Другата седмица пак имам час за лекар, но започвам вече да психясвам. Причините, които ми казват като предполагаеми за мен не звучат сериозно, явно просто не знаят. Ходя в една от уж най-добрите частни клиники. Моля ако някоя от вас има подобен опит, да сподели. Благодаря!

# 162
  • Мнения: 1
абе на 31 август правих аборт и на 7 октомври ми дойде цикалът,който беше 9 дни...(като последните едва едва) ...обаче на 20-ти октомври този месец тоест пак ми дойде ....4 дена след предния път.Нормално ли е ?

# 163
  • Мнения: 28
Момичета, вече минаха 55 дни след аборта и още няма цикъл........ На 45ти ден звъннах на доктора и ми изписа оргаметрил за три дни 3х1 и каза, че до 5 дни трябва да ми дойде. Днес е 8ми ден след приема му и пустия цикъл още го нямааа Sad Ужасно ми е притеснено, плаче ми се   newsm45 Особено като прочетох последния абзац тази статия
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4305
Ако абортът е правен с вакуум (наложи се и реабразио заради останали съсиреци), възможно ли е да се получи този  "прекалено дълбок кюртаж на ендометриума", за който споменават в статията? Как мислите?
Ще се побъркам вече... помощ!  smile3514
Natali5126 моля те сподели, какво се случва при теб?

Последна редакция: пт, 16 ное 2012, 21:04 от MAP87

# 164
  • Плевен
  • Мнения: 115
Споко, MAP87, и аз така бях като теб, ужасно притеснена ,четях разни ужасии за повторни кюретажи, но предполагам трябва да има и по сериозни причини и признаци, освен това че не ти идва. На 52рия ден отидох на гинеколог и така док изписа оргаметрил за 3 дни, 3х1, като каза, че и по време на приема може да ми дойде, но уви дойде ми 10 дена след спирането му, т.е. реално на 65 ден от абразиото. Да споделя че нямах никакви признаци, освен леки придърпвания ниско долу, но многоооо рядко. 
Моят съвет е по-добре иди при док да те види на ехограф.
Успех на теб, дано вече ти е дошло Simple Smile   Praynig Praynig Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт