Как се справяте със злоядите си деца?

  • 1 483
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 346
...Настоявайте ,мили момичета и всичко ще се оправи.

Точно настояването не води до никъде  Naughty

# 16
  • Мнения: 917
...Настоявайте ,мили момичета и всичко ще се оправи.

Точно настояването не води до никъде  Naughty
май и аз стигнах до тоя извод - след като двамата с баща й я карахме да си изяде маджата, а след това и десер и тя опита от двете по лъжичко и взаймно си изпилихме нервите, накрая й дадах 200гр кисело мляко от шише и тя го изцока за 3мин и веднага заспа. май ще минем като бебетата на мляко само, а после ще захранвам наново

# 17
  • Мнения: 917
освен това тя започна и да ни манипулира с това ядене - вижда че искаме да я нахраним и почва да предава капризи, да сочи разни неща които иначе не и даваме и ние само и само да се нахраниме даваме всичко, само да успеем да я залъжем, но мисля че това повече не може да продължава така

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 346
освен това тя започна и да ни манипулира с това ядене - вижда че искаме да я нахраним и почва да предава капризи, да сочи разни неща които иначе не и даваме и ние само и само да се нахраниме даваме всичко, само да успеем да я залъжем, но мисля че това повече не може да продължава така

Виждаш ли, всичко ти е ясно. Остави я на самотек, скоро ще прояде  Grinning
Моята с дни може да я кара само на кисело мляко. После с дни яде само плодове и зеленчуци. Следва период на ядене- всичко и по много. И после отново...
И което ме изумява най- много- не закусва. Или хапва 3-4-5 хапки и се е наяла. Но ако иска  Crossing Arms Ела да видиш на обед как изяжда първо, второ и десерт  Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 9 862
И аз май клоня към мнението,че злояди деца няма.имам две деца-на 5 и на две и половина години.Та с моя скромен опит на майка,стигам до извода,че детския организъм много добре може да си покаже кога му се яде,кога не му се яде.Децата ми не са злояди-има периоди,в които хапват добре,и такива,в които почти не ядат -особенно малката.Това не ме трогва особенно,стига да са весели и жизнени.Аз храна предлагам-за закуска,преди обяд предлагам плод,обяд и т.н.Между храненията давам плодове.Не искам да съм крайна,но не може примерно да се предлагат солети,царевични пръчици,сладкиши и подобни,а после да се изисква от детето да яде.Ми и аз няма да ям в такива случаи манджа Laughing.А за насилването-твърдо съм против.Само си представям мен някой да ме гони с лъжицата и да ми я набутва в устата,при положение,че не ми се яде. Wink

# 20
  • Мнения: 917
Благодаря ви момичета за отговорите - май ще започна да се превъзпитавам - то какво друго ми остана Laughing
Тъй като гледам има и други майчета с моя проблем, ще ви информирам всеки ден как върви нашето хранене, а вие продължавайте със съветите - много сте ми от полза

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На първо време, слагаш я да се храни, слагаш пред нея храната и колкото изяде. При първия отказ, аз казвам, нахрани ли се, добре и вдигам всичко. Понеже моята знае къде държим бисквитите и солетите и започва да ми ги показва, когато огладнее, тогава отново предлагам храна и така, ако ще, не насилвам.
Малката по принцип много рядко отказва, но големият е доста капризен, днес например яде хляб със сос от яденето(агнешко с ориз). Изобщо не съм му предлагала друго, това има, това ще яде, ако не - не.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 346
На първо време, слагаш я да се храни, слагаш пред нея храната и колкото изяде. При първия отказ, аз казвам, нахрани ли се, добре и вдигам всичко. Понеже моята знае къде държим бисквитите и солетите и започва да ми ги показва, когато огладнее, тогава отново предлагам храна и така, ако ще, не насилвам.
Малката по принцип много рядко отказва, но големият е доста капризен, днес например яде хляб със сос от яденето(агнешко с ориз). Изобщо не съм му предлагала друго, това има, това ще яде, ако не - не.

Описваш много точно моята практика  Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
...Настоявайте ,мили момичета и всичко ще се оправи.

Точно настояването не води до никъде  Naughty

Мдааа, ефектът е точно обратен - детето се запъва още повече  Thinking
Предлагай различни храни, за да има избор. Известно време давай основно любими такива, след време пробвай да въведеш някоя нова, която не обича чак толкова и т.н. Ако продължава да не иска, не настоявай  Naughty

# 24
i nie go imame tozi problem,kazaha mi da ne ia nasilvam,oba4e ako ne ia nasilvam tia moje da ne iade i cial den,a sme samo na 4 meseca

и ние го имаме този проблем, казаха ми да не я насилвам, обаче ако не я насилвам тя може да не яде и цял ден, а сме само на 4 месеца


Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 20:30 от Vivi

# 25
  • Мнения: 917
тъй като мойта за момента само мляко и банани не отказва съм решила след като не иска друго това да яде. пък когато пожелае друго ок. а когато и това ми откаже ще я държа гладна какво да се прави - два дена като не яде и после може и да поиска

# 26
  • Мнения: 917
днес на закуска хапнахме 5-6 хапки от сандвич с кашкавал и хайде пак на млякото - толкова ни беше яденето. с това мляко ще ме умори. ама поне не й е празен стомаха. да видим бабата как ще се справи днес, че аз вече съм на работа. дала съм инструкции въобще да не я кандардисва, ама да видим. в крайна сметка пък като й се яде мляко да яде

# 27
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Блонди, какво имаш впредвид, че няма zлояди деца.

Имам предвид, че не се раждат такива, такива ги правим ние.
Аз съм сигурна,че е така.Те си хапват колкото им се яде,но на нас все ни струва по-малко и в стремежа си им създаваме вредни навици-ние без купчина играчки не сядаме,то е пеене,реклами и т.н циркове и така по 1ч..Ама аз съм си виновна,така свикна и от два дни опитвам да я отвикна,но  засега леко подобрение.А моя съседка французойка ме гледа и се чуди-каза да я оставя да плаче и да не яде и следващия път ще яде.Но мен сърце не ми дава...

# 28
  • Мнения: 917
Блонди, какво имаш впредвид, че няма zлояди деца.

Имам предвид, че не се раждат такива, такива ги правим ние.
Аз съм сигурна,че е така.Те си хапват колкото им се яде,но на нас все ни струва по-малко и в стремежа си им създаваме вредни навици-ние без купчина играчки не сядаме,то е пеене,реклами и т.н циркове и така по 1ч..Ама аз съм си виновна,така свикна и от два дни опитвам да я отвикна,но  засега леко подобрение.А моя съседка французойка ме гледа и се чуди-каза да я оставя да плаче и да не яде и следващия път ще яде.Но мен сърце не ми дава...
Аз така направих - мойта яде колкото й се яде и толкова, не я карам вече насила и така и аз не се ядосвам и детето доволно и да видиш на следващото хранене как ядем само. Пък то нали се и оказа, че искала да се храни сама и сега й давам и лъжичка на нея да бърка в купата и всички сме много щастливи. Хапва си , не по много, но колкото толкова. И няма нерви, Няма караници, няма ядове. Освен това я спрях и от детската кухня и почнах аз да й готвя и да й разнообразявам храната, вкарах и нови неща в менюто и се получи.
Хиляди благодарности на всички майки за адекватните отговори. Много ми помогнахте

# 29
  • Мнения: 209
Ха, какво пухкаво бебенце! От какво се притесняваш, като гелдам доста добре си върви. А разбирам да е някое супер кльощаво...
Явно добре си върви детето, а щом не и се яде, значи не е гладна. И аз по едно време се бях хванала в тоя капан с настояването, но добре, че навреме се поправих. Не наддаваме много (по 200 гр. средно), но щом си е жизнено и весело детето, няма място за притеснение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт