Любопитно за Калгон

  • 16 902
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 430
Лени, мерси Hug
ЧЕстно казано не виждам застоял капки, значи - няма Peace

# 16
  • Мнения: 2 677
Свекърва ми има вила близо до Шабла. Там водата е отвратителна в това отношение. За две години потроши три перални именно заради това. От няколко години обаче редовно ползва Калгона и на последната пералня все още нищо й няма.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 242
и това за отлагането на самия калгон.. може ли подробности...

Аз случайно попаднах в нета на форум, в който се разискваше въпроса:

Цитат

Цитат на: Lazar в 10.12.2005, 17:36
Но в ТВ-рекламата всички твои колеги твърдят че "пералнята живее по-дълго със Калгон" Grinning Аз също мисля че вместо да се добавя Калгон е по-добре да се ползват само качествени прахове,които притежават съставки против котления камък. [Край на цитата]


Калгона не съдържа добавки които разтварят варовика,а съставки които пречат на отлагането му.Добре,но калгона се отлага в/у нагревателя  и докато варовика може да се разтвори с Антинакип то калгона не може.След което нагревателя изгаря не от варовика а от натрупания калгон.И тук окрийте разликата? Кое вещество по бързо се отлага варовика или калгона.На отговорилите правилно--калгона честито
Не съм спец, но ми звучи достоверно. Това е линкът към цялата тема:
http://forum.setcom.bg/index.php?topic=24281.20

# 18
  • София
  • Мнения: 1 951
Гуменото съединение ,на пералнята ,което се показва по ТВ ,струва два-три лева.А пакетчето с Калгон е значително  по скъпо.А и пералнята ще я ползвам колко 5-10-15 -20 години и ще се наложи да я сменя пак  с нова.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
....което и дава отговор на въпроса защо не ползвам Калгон Laughing

# 20
  • Мнения: 6 461
Не бях се замисляла ..колко перални...и т.н. Crazy
В праховете до колкото знам се съдържат съставки против котлен камък.

# 21
  • Мнения: 2 759
Свекърва ми има вила близо до Шабла. Там водата е отвратителна в това отношение. За две години потроши три перални именно заради това. От няколко години обаче редовно ползва Калгона и на последната пералня все още нищо й няма.
                   Това май никой не го прочете  newsm78. Водата при мама е същата - слагаме Калгон и сол в машините и са ок, обаче за 5 години 3 пъти отваряме бойлера и изчукваме/разтваряме огромно количество котлен камък. Поради което и няколко ремонта претърпя същия този бойлер. Иначе - никой не е казал да се слага Калгон там, където водата е мека, нали  newsm78...
                  Ние Калгона за по-лесно си го смесваме с праха за пране в големите опаковки и си спестяваме измерването всеки път.

Общи условия

Активация на акаунт