Как подготвихте детето за детската градина?

  • 1 811
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
  При Мартин градината беше дългоочаквана - в яслата беше най-големия, вече му беше скучно, затова градината беше добре дошла. В общи линии представихме му градината като подарък за порастването му - обяснихме му колко хубаво и важно нещо е тя, а при него това работи и той тръгна с огромно желание - по повода купихме нова раница "за големи", в градината ходи с анцузи - удобни са и практични. В интерес на истината никой не ми е отправял претенции как да го водя облечен - според мен най-важно е дрехите да са удобни за детето - не само да ги носи, но и лесно да се облича и съблича само. Състезания по облекло и финансови възможности не съм забелязала. Успех с адаптацията!

# 16
  • Мнения: 6 039
на мен ми е интересно да разбера на каква възраст тръгват децата ви на градина.
моето дете е родено през декември и засега не смятам да го пускам на градина по-рано от септ. 2008, т.е. на 3г и 9месеца. Това проблем ли е, или трябва да е веднага след 3-тата годинка?

# 17
  • Мнения: 5 468
Малена, "нашият" набор 4-ти, тръгват този септември на градина. През януари 2008 г., ще записват за градина 2005 набор. Щом искаш да я пускаш 2008 г., ще трябва да питаш, дали ще има свободно място в някоя от групите, защото едва ли ще я приемат с 2005 набор.

# 18
  • Мнения: 6 039
малко не схванах?

не мога ли да я запиша с набор 2004 направо в следващата група?

# 19
  • Мнения: 3 880
малко не схванах?

не мога ли да я запиша с набор 2004 направо в следващата група?
Предполагам Ню има предвид това, че догодина най_вероятно няма да има вече свободни места, в групата на набор 04 и zаписването Ще стане по_трудно...

# 20
  • Мнения: 6 039
ако е така, добре
така или иначе съм решила да я запиша в частна градина и се надявам място да се намери,

не мисля, че би имало проблем - ами ако идвам от друг град  - няма да ми запишат детето ли???

покрай тия градини има голяма психоза, ще взема и аз да прихвана

# 21
  • Мнения: 5 468
малко не схванах?

не мога ли да я запиша с набор 2004 направо в следващата група?
Ще можеш, ако има място. Все някъде ще има Peace.
Писах това, защото нали от тази година се прие закон, да се записват децата за ДГ само през настоящата година в която ще ходят на градина. КАкто сега се записаха децата от набор 4, да ходят от 2007 г., както ще се записват децата от 5-ти набор през януари 2008 г. и т.н.
Но ако има догодина във втора група свободно място, защо пък не..., а пък и може да се открият дългоочакваните детски градини най-после.

така или иначе съм решила да я запиша в частна градина и се надявам място да се намери,
Еее... в такъв случай, ще има място и още какSimple Smile.

# 22
  • Мнения: 17 407
Малена, децата си вървят с набора. По принцип. Моята дъщеря е родена на 29.12 и тръгна на градина на 2г9м- без проблеми. Доколкото знам приемът за втора група става по- трудно, защото местата вече са заети. Ама във вашия случай едва ли ще е така, щом сте решили да е в частна градина Wink

# 23
  • Мнения: 2 768
ако е така, добре
така или иначе съм решила да я запиша в частна градина и се надявам място да се намери,

не мисля, че би имало проблем - ами ако идвам от друг град  - няма да ми запишат детето ли???



Абсолютно възможно е сега   да откажат да запишат дете на детска градина!

В частните градини също местата се запълват. Особено, когато градината е една за целия град.
Когато местих Кристина в 3-та група от държавна в частна градина, успях само защото имах връзки (и в частните градини ги има Mr. Green).
Така, че е добре от сега да й подадеш документите, а тръгването да е когато решиш.

# 24
  • Мнения: 6 039
e нали имало закон, да се подават молби за съответната календарна година, не мога да подам молба за след 1г и половина


доколкото разбрах в частната градина трябва да сключа договор - за след 18месеца ми се струва прекалено

# 25
  • Мнения: 2 768
Отиди и говори на място. Ако трябва, сключи договор за догодина.
Важното е да й се пази място в групата. Там не приемат голяма бройка деца, около 15-20 най много. Проблеми със записването е имало и преди.

# 26
  • Мнения: 6 039
ами то май така ще стане...

# 27
  • Мнения: 14 133
Говорих му прадварително дълго време само хубави неща за градината-за децата, персонала, многото играчки и подобни.  За дрехите- да са удобни и лесни за обличане и събличане от детето, т.е. блузи без копчета, панталони само с ластик, без копчета и ципове, обувки с лепенки.

# 28
  • Мнения: 2 631
За градината не съм го подготвяла - от яслата направо в градината отиде, без прекъсване. А и той вече искаше, да е при големите.
За яслата не помня, какво точно му говорих, но все хубави работи, колко ще му е интересно и пр.  Mr. Green Първите няколко дни стоя само до 10 ч., после докато се наобядва и накрая с преспиване. Но такова беше изискавено на яслата.

Относно дрехи - ципове, копчета, гащеризони, обувки с връзки и пр. - не са ни поставяли никакви условия.
С анцузи не ходи, т.к. баща му и аз мразим.

Всяка градина си има свои изисквания относно пижами, спално бельо, кърпи, салфетки, вода и пр.

# 29
  • Мнения: 4 406
моето чадо го подготвят активно в яслата- ще бъде абитуриент на 31 май  Laughing и на 1 юни ще е ученик в детската градина - две отделни заведения са. поиска си детето ученическа чанта даже, а като минаваме покрай градината жално гледа в двора - пълен е с катерушки и люлки...

Общи условия

Активация на акаунт