Въпрос за книжки

  • 1 521
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 079
Tandoori,
Буквенката и Цифренката (линковете са ти дали другите, преди мен), са подходящи за 3-4 годишни деца.  Peace
А що се отнася до компютрите, в интерактивните игри на Limex ....  ooooh!
На мен не ми харесват. Само си дадох парите напразно! Sick
Компютърът се развали и никъде не го поправят, независимо от това, че е в гаранционен срок.  Tired

# 16
  • София
  • Мнения: 2 079
Тандури, извинявай, че ще ти ползвам темата-но въпросите ми са сходни.
Дано не ми се смеете-ама Станислав проявява интерес към буквите. Embarassed Изглежда, гледачката му е показвала неговата буква, обяснила му е, и днес, докато пътуваме с колата , се развиква"това буката С на баба Станка". Обърнах се-наистина имаше С на някаква голяма реклама.
Та.....прекалено рано ли е, според вас, да им взема нещо да се занимават?  Дали да се възползвам от този му интерес?(караше ме тези дни и да му ги пиша)
Ако се интересува от някоя буква - напиши му я, покажи му я, но не настоявай да се научи да ги пише - малък е още! Thinking
А, от друга страна, може пък да се окаже и гениален - пробвай.  Peace
Вземи му книжка с буквички, (продават ги във всяка уважаваща себе си книжарница), показвай му ги - ти или гледачката ....
С други думи - реагирай според ситуацията, ако има интерес - показвай докато има. Peace

(Между другото аз съм се научила да чета на 3 години и 6 месеца и от тогава не съм спирала и до сега! Peace)

# 17
  • Мнения: 5 370
Радостинче, и аз на много крехка възраст съм знаела азбуката, а малко над 4 години-си четях.
Не, не иде реч да го карам да пише, само да ги разпознава, долколкото може.
Определено ще ходя да търся книжки с едри букви, мерси за мнението. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Та.....прекалено рано ли е, според вас, да им взема нещо да се занимават?  Дали да се възползвам от този му интерес?(караше ме тези дни и да му ги пиша)

Не разбирам защо да е прекалено рано щом проявява интерес?
Дани от доста време проявява интерес към надписи и иска да му се чете какво пише. Наскоро му взех Буквенка-та.
Аз съм малко разочарована от нея - анимацията е доста грозна Confused, но той я обожава. Вече знае 4-5 букви и определено има интерес да гледа и останалите

# 19
  • Мнения: 3 491
Тандури, аз наскоро получих това домино-игра.

Кейси, имаме го у дома същото домино, та ми е интересно - в твоя комплект има ли по две животни за всяка буква и може ли да се съчетават двойки? Защото в нашия комплект май няма. Мислех, че децата са загубили блокчета, но после ми се стори, че някои букви нарочно са оставени с по едно животно, за да се запълни кутията. Ако има по две животни за всяка буква, кутията става малка и няколко блокчета не би имало къде да се съберат.
Та така: децата започнаха да съчетават, стана им интересно, и в един момент закъсаха, (май по обективни причини), и им се поразклати мотивацията да играят с това домино. Още го вадим де, и играем на него, но вече знаят, че някои букви са просто така, самички. Интересно ми е и другите ли комплекти са такива?

# 20
  • Мнения: 7 837
блажка, не съм проверявала картинките, но е видимо че няма да са две по две, най-малкото заради броя им. В упътването пише, че в кутията има 45 плочки с цялата азбука. Някои се повтарят, за да може с тях да се пишат думи и изречения.

# 21
  • Мнения: 3 491
блажка, не съм проверявала картинките, но е видимо че няма да са две по две, най-малкото заради броя им. В упътването пише, че в кутията има 45 плочки с цялата азбука. Някои се повтарят, за да може с тях да се пишат думи и изречения.
Значи не аз съм в грешка. Честно казано, не помня дали съм чела упътването, но не ми беше и минавало много през ума, че целта е да се играе така.  Rolling Eyes Защо тогава играта е "домино", като си бяга от предназначението? newsm78
А твоят син как играе с това "домино"? На моите деца и без да им казвам много, като отворят кутията, започват да съчетават. Та се запитах неволно дали авторите на играта са я тествали върху деца.
Както и да е, хем ми е хубаво, че има такова нещо, хем тази недовършеност и недомисленост ме дразнят. И в "Буквенката" го има същото нещо, затова не искам да я купувам пак, след като децата счупиха диска.

# 22
  • Мнения: 7 837
Аз също така възприемам идеята за детско домино, особено за възраст 3+, съчетаване на буквите. Играем с подобно с Дора и Диего, там са само картинки и съчетаваме еднаквите герои...
Малко по-различни са игрите, които са дадени във въпросното упътване, определено са за по-големи. А и засега съм го прибрала, защото Самуил е на етап подреждане и намирам метални колички и джунджурии из всички шкафове, дивани и т.н. та ме е страх, че бързо ще изчезне доминото.

# 23
  • Мнения: 3 491
Аз също така възприемам идеята за детско домино, особено за възраст 3+, съчетаване на буквите. Играем с подобно с Дора и Диего, там са само картинки и съчетаваме еднаквите герои...
Малко по-различни са игрите, които са дадени във въпросното упътване, определено са за по-големи.
Не го разбирам аз много това, хем е домино според името си - хем не е. Ако игрите са за по-големи деца, и се иска да съставят думи и изречения, пак не ми се връзва, защото пък е необходим много по-голям набор от букви, за да свършиш качествена работа. Един буркан с магнитни букви например, където да има поне по 3-4 парчета от буква.
Хайде, стига съм критикувала, затварям вече едното око. Но децата не знам дали ще го направят (а дали и трябва?).

# 24
  • Мнения: 1 568
http://www.gealibris.com/index.php
Погледни този линк. Може нещата на това издателство да ти допаднат.
Хубав линк, интересни издания, но така и не намерих адреса на търговския център на издателството.

# 25
  • Мнения: 2 567
http://www.gealibris.com/index.php
Погледни този линк. Може нещата на това издателство да ти допаднат.
Хубав линк, интересни издания, но така и не намерих адреса на търговския център на издателството.

В нета намерих тази информация.
Надявам се да ти свърши работа.

Гея - Либрис ЕООД   София   ул. Ал. Батенберг №16, вх.Б, ет.3, център   02 - 986 31 71   

# 26
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
блажка, според мен за това домино са изчислени с тези букви да могат да се изписват думите от блокчетата. Например за пеперуда има всички букви. Мия го играе така - избира животното, например въпросната пеперуда, че за нея се сещам сега и обръща от страната на думата, гледа кои букви са необходими и ги подрежда.

# 27
  • Мнения: 3 491
блажка, според мен за това домино са изчислени с тези букви да могат да се изписват думите от блокчетата. Например за пеперуда има всички букви. Мия го играе така - избира животното, например въпросната пеперуда, че за нея се сещам сега и обръща от страната на думата, гледа кои букви са необходими и ги подрежда.
Благодаря за идеята! Ако е така - има смисъл. Защото аз вчера гледах картинката върху кутията, и напразно се опитвах да зацепя идеята на зададения шаблон.
Фроска, ще се възползваме от модела на Мия.   bouquet

# 28
  • usa
  • Мнения: 2 113
Аз също така възприемам идеята за детско домино, особено за възраст 3+, съчетаване на буквите. Играем с подобно с Дора и Диего, там са само картинки и съчетаваме еднаквите герои...
Малко по-различни са игрите, които са дадени във въпросното упътване, определено са за по-големи.
Не го разбирам аз много това, хем е домино според името си - хем не е. Ако игрите са за по-големи деца, и се иска да съставят думи и изречения, пак не ми се връзва, защото пък е необходим много по-голям набор от букви, за да свършиш качествена работа. Един буркан с магнитни букви например, където да има поне по 3-4 парчета от буква.
Хайде, стига съм критикувала, затварям вече едното око. Но децата не знам дали ще го направят (а дали и трябва?).


не знам каква му е идеята на въпросното домино, обаче даниел си го използа единствено като кубчета - строи си с него къщички и други подобни нИща...

# 29
  • Мнения: 3 491
Аз също така възприемам идеята за детско домино, особено за възраст 3+, съчетаване на буквите. Играем с подобно с Дора и Диего, там са само картинки и съчетаваме еднаквите герои...
Малко по-различни са игрите, които са дадени във въпросното упътване, определено са за по-големи.
Не го разбирам аз много това, хем е домино според името си - хем не е. Ако игрите са за по-големи деца, и се иска да съставят думи и изречения, пак не ми се връзва, защото пък е необходим много по-голям набор от букви, за да свършиш качествена работа. Един буркан с магнитни букви например, където да има поне по 3-4 парчета от буква.
Хайде, стига съм критикувала, затварям вече едното око. Но децата не знам дали ще го направят (а дали и трябва?).


не знам каква му е идеята на въпросното домино, обаче даниел си го използа единствено като кубчета - строи си с него къщички и други подобни нИща...
Ясно ... и аз на Александър днес се опитах да му обясня идеята да съставя думи, но докато намерим ю-то за тюлена, той вече беше започнал да си строи оградки и къщички, и ми прекъсна ентусиазма със забележката, че и аз мога да си построя нещо мое. Все пак завършихме с азбучно достойнство - подредихме плочките в азбучна последователност от А до Я. Че някои от буквите и една над друга ги редихме, А-то на акулата над А-то на агнето например. Поне предразполага към идеи доминото. На кутията пише, че имало упътване с 10 игри вътре, ама на, загубила съм го въпросното упътване.

Общи условия

Активация на акаунт