"Смекта" за бебе?

  • 16 184
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 758
да, забравих и аз - оризова каша също ни казаха, че може Peace
печена ябълка и суров намачкан банан също, но в случая май не са подходящи заради възрастта на бебето

# 16
  • Мнения: 6 461
Разумен съвет Hug и аз винаги апелирам за лекарско мнение....Но е празник, и "Няма връзка с този номер" Sad което е съвсем разбираемо, всички са извън София. Peace
В поликлиниките има дежурни лекари.

На мен също ми се наложи да водя малкия на дежурен лекар в събота.Дори от там ни дадоха направление за приемно консултативен център в болницата за преглед.
Направиха преглед на Пламен ,назначиха му лечение ...и така.
Няма делник ,няма празник.
Заведи детенцето да го видят.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
В момента сме с разтройство и сме на диета, е при нас никнат зъбки, но не ни е за първи път, давам ентерол по 1 пакет4е на ден, и мляко без лактоза на нестле, много по добре от ле4ебните хумани, дъ6теря ми тотално отказва да пие от тях, тъй като ние сме пи големи аз и правя и ка6и с млекцето, например ориз със банан безмле4на и за да стане по вкусна, добавям малко 6ипка, ориз и ябълка (пюре на Хип), след като не6тата се регулират по4вам нормално АМ, но два дни след това давам и ентерол.Това е при нас действа.  bouquet

да, забравих и аз - оризова каша също ни казаха, че може Peace
печена ябълка и суров намачкан банан също, но в случая май не са подходящи заради възрастта на бебето

детето е САМО на АМ, не е захранено - крайно неподходящи са нещатата, които пишете за него и възръстта му Simple Smile да не говорим че сурови плодове много дразнят стомахът - дори и бананите,...

Дими, чесно казано не знаех, че по поликлиниките има дежурни лекари - педиатри, спомням си че преди години бяха затворили всички спешни кабинети и го бях изключила като вариант направо...  ooooh!

# 18
  • Мнения: 6 461
Ако решиш да вземете леебна хумана, която за мен е мн хубаво
Peace

При такова положение ,педиатърката винаги е препоръчвала да купувам Лечебна Хумана.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 758

детето е САМО на АМ, не е захранено - крайно неподходящи са нещатата, които пишете за него и възръстта му Simple Smile да не говорим че сурови плодове много дразнят стомахът - дори и бананите,...


Да, видях, че е само на АМ, просто споделям какво са ни казали на нас, че помага.  Simple Smile И писах, че може би не е подходящо за вързастта на бебето. Предложих и неща, които стават - не за хранене, а за спиране на разстройството. А за банана ни го каза д-р все пак.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
ми и аз от доктори така знам - и тези в инфекциозна също ми казаха никакви сурови плодове и зеленчуци, никакви сокове, никакви плодови пюрета...захранвало се като се успокои стомаха много бавно - с ориз, картофи (чисти биз масло, без сирене), моркови, малко пилешко и т.н....ама то все пак колкото лекари толкова мнения се получава много често за съжаление...иначе също за по-големи деца може и солети обикновенни и сухарче и ми казаха че може и от тези бисквити диетичните - пукан ориз които са...печената ябълка наистина е прекрасно нещо, но пък не в дните когато е най-солно р-рвото....в смисъл ако има слуз например е най-добре наистина да е само на лечебна хумана детето и на ентеролче, дори като бяхме в болницата ми казаха и смекта да не му давам...да не говорим пък ако пие някакви капки или сиропи за желязо и т.н. те са супер дразнещи и за здрав стомах....уххх спирам да пиша, че ферман, а и не е много по темата...

# 21
  • София
  • Мнения: 974
Благодаря ви много за отговорите момичета Hug
Купих  Ентерол, успях и с педиатърката да се свържа...за сега започвам с Ентеролчето, лекарката каза, че може и с оризова вода да правя млякото, но мисля да поизчакам малко ефекта от прахчето, и чак довечера да й дам и оризова вода.

Страхотни сте ...благодаря ви много  bouquet

# 22
  • Мнения: 6 461

Дими, чесно казано не знаех, че по поликлиниките има дежурни лекари - педиатри, спомням си че преди години бяха затворили всички спешни кабинети и го бях изключила като вариант направо...  ooooh!
Да в поликлиниките винаги има дежурен кабинет.

Аз водя децата винаги когато се налага без значение дали е делник или празник в поликлиниката в която им е педиатърката.
Има дежурен кабинет ,където провеждат прегледа .
Ако дежурния лекар не е педиатър дава направление за приемно консултативен център в болницата.
Там педиатър слиза от отделението и прави преглед на детето и изписва лечение.
Ако дежурния лекар в поликлиниката  е педиатър ...прави прегледа на детето и назначава лечение ако е необходимо.

# 23
  • София
  • Мнения: 718
Ние смр на същтата възраст ислед антибиотик имахме разстройство - не е проблем да даваш Смекта - една за целия ден. Също така може и лечебна хумана.

...
Не видях че вече си решила проблема.

Общи условия

Активация на акаунт