Отговори
# 345
  • Мнения: 9 973
Ако знам,че ще стане най-най в това,което обича,защо не?Ама пусти пари как ще стигат? newsm78

# 346
  • Мнения: 2 768
за мен детето се възпитава от раждането му
тази първа година на сина ми е изключително важна ,той се формира,като човек,всяка дума,всеки жест,всяка реакция имат огромно значение и аз мисля,че постъпвам правилно,като аз съм тази ,която е до него а не съм го поверила другиму
самоуверна съм да,знам ,че съм направила правилния избор за детето ми
темата е "бихте ли се посветили на детето си"тоест в бъдеще време, съответно идеята ти Малена,че едва ли не нямам право  да дам мнение,като ми е малко детето newsm78 не я възприемам Peace
мисля поне до към 4-5 годишна възраст да не го давам в детски заведения и пак съм уверена,че това е добро за детето ми




Разбира се, че ще си гледаш детето през първата, втората година от живота му (на когото работат го позволява, разбира се).

Но да заявиш, че ще държиш 4-5 годишно дете в къщи за мен чиста проба егоизъм. В цивилизованите  държави, децата на 3г тръгват на Училище, така се нарича ДГ при тях.

Пак не ходи на работа, щом не изпитваш нужда, но не превръщай детето си в затворник на собствената си амбиция, то има нужда да посещава детски заведения!


П.П. Прасенце, и аз си мисля че си много категорична, а още нямаш бегла  представа за това, което ще се случи в бъдеще. Детето ти ще се променя до неузнаваемст, не взимай съдбоносни решения, когато то е едва на 1 г.

# 347
  • Мнения: 3 423
леле ама вие наистина вървите в комплект Joy
вече ще умножавам мнението на всяка една от вас по 3 bowuu
ако искате да извикам и моите към  80 тина приятелки от отчетни да ме подгряват Joy

ета и ти си много категорична
аз не мисля,че в детските градини има нещо положително освен играта с връстници,която не липсва на моето дете Peaceи за поред път повтарям, защото го извеждам всеки ден по два пъти в парка сред деца Peace

забравих да кажа и  ,че  съм против задължителната подготовка в детската градина за училище-скъсяват и безгрижното детство на децата и обезсмислят първи клас

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 14:22 от Mila mama

# 348
  • Мнения: 2 768
Не мислиш, че има нещо положително, защото нямаш и бегла представа за програмата им на обучение.
 
В детската градина не само гледат децата, там ги учат квалифицирани педагози.
От първа група имат занимания по български, математика, човек и природа, човек и общество, английски, рисуване, танци и т.н.
 
А съм категорична, защото изхождам от собствения си богат опит като майка.

# 349
  • Мнения: 289
леле ама вие наистина вървите в комплект Joy
вече ще умножавам мнението на всяка една от вас по 3 bowuu

Мда, и аз съм забелязала това явление във форума  Mr. Green
Не само при тях, а и при други потребителки - само не зная каква е паролата, аз да се събират в една тема - другия път ще повикам Mila mama  да удари едно рамо като ме нападне някой, щото в тази тема май не сме на едно мнение  Wink

# 350
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 404
Мили мами,
защо взимате всичко казано толкова лично? Всяка от нас си изказа мнението, но защо трябва все да се дърпате?
Свободни сме и всяка решава как да изживее живота си.
Една се чувства пълноценна отделяйки цялото си време и внимание на семийството ( аз така ) , друга иска да има и професионални успехи. Нито едното не е за подценяване и няма нищо лошо.
Хайде мир да има  Hug

# 351
  • Мнения: 3 423
ета ти си ми отговорила,но и аз си редактирах преди малко поста
леле ама вие наистина вървите в комплект Joy
вече ще умножавам мнението на всяка една от вас по 3 bowuu

Мда, и аз съм забелязала това явление във форума  Mr. Green
Не само при тях, а и при други потребителки - само не зная каква е паролата, аз да се събират в една тема - другия път ще повикам Mila mama  да удари едно рамо като ме нападне някой, щото в тази тема май не сме на едно мнение  Wink
обаждай се,ще ти ударя и две Joy
а как се събират и аз не знам-като триглава ламя са Joy
ето пак дебнат 3ма скрити Joy

# 352
  • Мнения: 15 291
аз не мисля,че в детските градини има нещо положително освен играта с връстници,която не липсва на моето дете Peaceи за поред път повтарям, защото го извеждам всеки ден по два пъти в парка сред деца Peace

В ДГ те не само играят. Там просто е друга среда. Научава се на търпение, разбира, че света не се върти само около него, придобива самостоятелност. Изобщо ДГ си има своите положителни качества. Не лишавай детето от емоциите на ДГ.
Аз направих така - бяха до обяд в трета група.Преди това опита за ДЯ и ДГ се провали, защото боледуваха много. В четвърта те сами решиха, че искат да са по цял ден. Харесваше им.

# 353
  • Мнения: 2 768
Мда, и аз съм забелязала това явление във форума  Mr. Green
Не само при тях, а и при други потребителки - само не зная каква е паролата, аз да се събират в една тема - другия път ще повикам Mila mama  да удари едно рамо като ме нападне някой, щото в тази тема май не сме на едно мнение  Wink


Изобщо няма нужда да викам някого да ми "удари едно рамо", нито пък мен да ме викат. Имам мнение и го изказвам , когато сметна за нужно. Това, че приятелките ми са писали в темата изобщо няма никакво значение.
Пресето нападнала Малена, леле, страх!  Joy Вие усещатели се какво пишете изобщо?  hahaha

# 354
  • Мнения: 3 423
кое прасе е нападнало Малена-това от аватара ми ли
то е толкова сладко,че го е страх от триглави змеици Joy
и никого не напада  Joy

# 355
  • Мнения: 2 768

забравих да кажа и  ,че  съм против задължителната подготовка в детската градина за училище-скъсяват и безгрижното детство на децата и обезсмислят първи клас



Да, да, абе и училище за какво им е днес на децата?!?

Разходки в парка два пъти на ден! Това е всичко от което има нужда едно дете до навършване на пълнолетие! (или майка му за да чувства пълноценна и "добра")

# 356
  • Мнения: 11 329
Леле, какъв цирк!
Мила мама, айде спри, а?
Направо не се усещаш, че прекаляваш.
Утре ще проходи твойто диваненце, ще ревнеш кански, че се затръшкало, ще си проскубеш косите, че ти прави на инат и разни други дреболийки от ежедневието с едно дете.
Тогава ще те попитам дали няма да искаш да избягаш от къщи със скоростта на мълния, да го тикнеш в първата ясла и да тръгнеш на работа, за да ти е спокойно.
Довери се на опита на майките с повече и по-големи деца, а не се пери като разпенена кокошка.

# 357
  • Мнения: 1 937
Децата в детската градина, както и по-късно в училище, правят и доста други неща - учат се да си намират място под слънцето, конкурират се, създават приятелства, защитават територии, общуват, влюбват се, разлюбват, правят първи опити да намерят себе си!
Mila mama, без задължителната подготовка за училище, т.е. предучилищната група, детето ти няма да бъде прието в училище - това е бг практиката, ако щеш.

Темата се измести - що така? Аргументите ли свършиха?

# 358
  • Мнения: 3 423
Децата в детската градина, както и по-късно в училище, правят и доста други неща - учат се да си намират място под слънцето, конкурират се, създават приятелства, защитават територии, общуват, влюбват се, разлюбват, правят първи опити да намерят себе си!
Mila mama, без задължителната подготовка за училище, т.е. предучилищната група, детето ти няма да бъде прието в училище - това е бг практиката, ако щеш.

Темата се измести - що така? Аргументите ли свършиха?


Verdard в момента в нашите деца има тема за предучилищна подготовка в училище или в детската-интересна е а и доколкото разбирам се предлага вариант в който могат да приемат детето в училище и без да е имало задължителната подготовка непременно в детска градина
предполагам има и доста теми за или против детската градина
аз не мога да приема варианта ,че детето ще бъде по добре в детската ,но ако той настоява разбира се ще го пратя
за мен средата на лелките в яслите и детската не е точно това,което искам за детето си(пак напомням за темата,която скоро един татко пусна за чалгата в детската)
групите са големи и надали вниманието към децата е достатъчно
базата е лоша
в частните детски ме притеснява това,че приемат и болни деца
всичко това е опит на хора около мен
в тоя ред на мисли а и при условие,че финансово мога да си позволя да не работя бих могла да се посветя изцяло на сина ми
с това спирам да пиша в темата

# 359
  • София
  • Мнения: 9 888
Аз наскоро разбрах,че  не е задължително детето да е ходило в предучилищна,за да бъде прието в училище.Поправете ме ако греша Grinning,но така ми каза  логопедката ни-чели са им го като наредба или нещо от сорта,на учителския съвет.

Общи условия

Активация на акаунт