бременност и ремонт

  • 5 149
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 427
Ние трябваше да боядисваме с фасаген в нас преди раждането на бебето за да освежим и почистим жилището.Моят гинеколог ми препоръча горещо да избягвам да стоя в помешението където се боядисва,ты като изпаренията са вредни за плода.По същият начин ме посъветва да спра да рисувам,въпреки че аз използвам акварел и акрилна боя,които не миришат.Но той ми каза че в боите се съдържат много вредни за бебето багрила,не е изключено в съдържанието да има и тежки метали,така че реших че не е немислимо за мен ,ако не присъствам по време на освежаването,в името на здравето на моето дете.Не знам дали има някаква връзка,но чичо ми,който е художник,имаше ателие в дома си,където съхраняваше бои когато леля ми беше бременна и докато братовчед ми беше малък.Той в момента е на 24 години и от 2 годишен боледува от астма.

# 16
  • Мнения: 3 456
В дните, в които се боядисва не бива да си там - това е ясно. Иначе , щом ти харесва навъртай си се там и прави нещо- то има толкова много работа по време на ремонт, че все с нещо можеш да се включиш.

# 17
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Когато вкъщи правиха ремонта аз не бях там. Даже спяхме у майка ми. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Слушай майка си в случая. Колкото и да е гадно. Разбирам те - и ние сме в подобна ситуация. Само дето аз обожавам да боядисвам, а съпруга, напротив, мрази тази дейност. И въпреки това ме гони и преследва, като се стигне до боята...  Cry Ама по-добре да не рискувам здравето на бебчо, нали. Понеже това сега е за малко време, пък ако му причиня нещо, ще му е за цял живот. От глупост. Пък и помисли как би се чувствала след това... Знам, че е кофти, но стой надалеч.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 408
Няма какво да правиш там.
По време на ремонт се употребяват доста материали, които са на каква ли не основа- изпаренията могат да навредят.
Въпреки, че не е много фатално и детето е защитено от плацента все пак, но аз не бих те посъветвала.

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Бременността ми мина в ремонти, тогава си купихме апартамент и бързахме да се нанесем в него преди да се е родила бебка. Аз участвах активно, но при боядисването и лакирането бях изгонена от ремонтната площадка, а и да си призная аз не давах зор, много миришеше.

# 21
  • Мнения: 505
Абе я бегай от тези бои и отрови..... не че да не стъпваш там разбирасе ами просто се пази, малко ли дишаш "прекресния" ни въздух. Аз бих ходила само да давам наставления Mr. Green

# 22
  • Мнения: 120
Имам чувството ,че всички правят ремонт в последният месец от бременността си. И аз бях така. Нанасяхме се в ново жилище  точно когато бях влезнала в 9 мес. Лепих тапети в детската, мих прозорците, обикалях магазините да харесваме обзавеждане за хол баня и кухня.  Дори и за миг не оставях съпруга ми сам. Майка ми по същия начин говореше, но кой да е чуе. Родих здраво и жизнено момиченце. Нямаше никъкви проблеми. Аз си мислех ,че дори по време на ремонта ще родя . Не се спирах исках във всичко да участвам. Все пак, когато се боядисваше не ходих в къщата.

# 23
  • Мнения: 114
Два месеца преди да се роди първото ни дете си взехме апартамент и правихме ремонт.Ама имахме майстори и аз много , много не се застоявах там, спяхме у свекърва ми.После след майсторите чистих.Ама свекърва ми ми помагаше.И баща ми също беше дошъл да помага(моите родители са в друг град).2 седмици преди да родя се нанесохме.Сега ще парвим ремонт на банята(преди не успяхме) ама няма да е толкова опасно ,майстор ще я прави.Само ще трябва да изчистя(добре че корема ми още не е голям).Ама за чистенето маика ми ще идва да ми помогне.  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 1 719
Аз боядисах старата дограма в осмия месец в най-голямата лятна жега миналата година. Бебка се роди 3 седмици по-рано, но не защото се претоварих от работа. Язък за усилията, защото три месеца след раждането се преместихме в друго жилище  Confused Работи, но не се престаравай!

# 25
  • Мнения: 497
Понеже в момента и ние правим ремонт в нас, специално попитах доки, пречи ли това на бебето, че дишам миризма на боя. Каза, че то е защитени и НЕ пречи. Бъди до съпруга си, само не вдигай тежки неща и не се преуморявай физически.

# 26
  • Мнения: 60
Благодаря ви много за съветите момичета.
Е, той май стана ясно - по-добре да избягвам разните му бои, химикали и изпарения. Макар че не изпитвам дискомфорт. Но то може да се помага и по хиляди други начини, нали? Важно е бебчо да е защитен.
На всички вас - лека бременност и щастливи и здрави деца.

Общи условия

Активация на акаунт