Шишета за бебето-колко?

  • 4 205
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 305
При мен за болницата ни трябваха 2 шишета.Съпругът ми купи комплекта за новородени на Авент и стерилизатор на Авент.Та шишетата станаха обшо 4 големи и 2 малки. Малките ползвах до края на 1 месец за АМ и водичка, а след това и другите влязоха в употреба дори купих още едно с накрайник за след 3 месец.
Аз стерилизирах, подсушавах и пълнех с АМ.Когато дойдеше време за хранене изсипвах само вода от термоса и храната беше готова.
С толкова шишета можех да си позволя по цял ден да сме навън.
Но всеки преценява сам.Ако успееш да кърмиш детето си може да минеш и само с едно шише за вода.Но като за начало купи поне 2бр. и по-натам ще прецениш какво да правиш!

Леко раждане и здраво бебче!

# 16
  • Мнения: 174
Предварително повече от едно няма нужда!
после останалите пък може и да ти подарят някое

# 17
  • Мнения: 6 461
Аз си бях приготвила две шишета 1 голямо и 1 по-малко.

За болницата не съм ползвала мои шишета ,понеже там има .
Те се раздават от персонала с водичка или гликоза и евентуално АМ.

# 18
  • Мнения: 1 596
отново ви благодаря,
но изникна още 1 въпрос.
задължителни ли са тези стерилизатори?

# 19
  • Мнения: 6 461
отново ви благодаря,
но изникна още 1 въпрос.
задължителни ли са тези стерилизатори?


Ако имаш предвид да си купиш за в къщи .
Не е задължително .
Ако решиш купуваш ,ако не ..изваряваш шишетата.

# 20
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз си бях накупила шишета бол. Малки, големи и още по големи, силиконови, каучукови биби... да ме питаш защо. Ама много държах да съм подготвена и да имам всичко от всички списъци за новоизлюпили се мамита. Всички си седят неизползвани. Само едно ползваме за вода и то някъде от 11 месец. Взехме че се кърмихме дълго и шишетата така си и останаха. А това за водата само го пълнех и после подменях водата. Имах шишета на Авент, но лично аз съм фен на Чико-вските. На кутийките им пише за каква възраст са. Със залъгалките същата история. До 6-тия месец не ги помирисваше даже. Моя съвет е да си вземеш едно шише за вода по мъничко и едно по голямо за мляко и една залъгалка. Ако не ползвате сега голямото шише, по нататък ще го ползваш за сокове или пак за водичка. Можеш да си вземеш и комплект каучукови и силиконови бибки, защото някои деца си имат предпочитания. Моя признава само силикона.

И стерилизатор си купих... и го продадох. Не го ползвах нито веднъж. Шишето за вода само го попарвах. Като преварявах водата за пиене с една част от нея поливах шишето и биберона. Но пък ако сте на АМ мисля че ще е много удобно. Препоръчвам ти да изчакаш. Вижте как ще справите с кърменето и ще прецените в крачка. Стерилизатори вече има на всякъде така че не е проблем да се купи.

Успех!

# 21
  • Мнения: 1 294
За болницата е достатъчно само едно(ако се наложи).
За стерилизатора, не е задължителен.Можеш да извариш шишенцето.Имай предвид обаче, че в стерилизатор не се захабяват, така както с изваряването.

# 22
  • Мнения: 814
отново ви благодаря,
но изникна още 1 въпрос.
задължителни ли са тези стерилизатори?


Със  стерилизатор е по удобно и по лесно. Аз смятам да си купя Peace

# 23
  • Мнения: 305
След като родиш виж как са нещата и ако детето е на АМ по-добре си купи стерилизатор.По-лесно и по-бързо е с него.

# 24
  • Мнения: 1 230
Вземи си 2. И аз си мислех, че ще кърмя - да, ама не. Така че още в болницата ми трябваха 2 - за вода и мляко. Не се притеснявай, дори и да кърмиш ще ти влязат в употреба - сокчета, вода...
Обаче е много кофти като ти потрябват, а пък нямаш. Освен това кой знае кой ще ти ги купува и какво ще ти купи докато ти си в болница...

# 25
  • Мнения: 388
2*150 мл. на чико- основно за АМ
1*250 мл. кривото на Чико-основно за АМ
1*125 мл. на авен- в него слагам вода

1*250 мл. на Нук- не го хареса стои за красота
1*125 мл. на камера-ползвам го много рядко
1*150 мл. на дисни -ползвам го много рядко
2*250 мл. на камера - не ги ползвам бях ги купила за болницата

Като си помисля, че ако кърмиш ти трябват 2 шишета
ако не кърмиш тогава 4

# 26
  • Мнения: 388
p.s. Стерилизатора - супер удобство имай предвид ако купуваш на Чико е 30.00 лева
и вътре има 1 шише 150 мл.  Hug

# 27
  • Мнения: 3 718
благодаря ви,
да разбира се,аз смятам да кърмя.....но знае ли човек?Не дай си Боже нещо да се случи и да не мога да кърмя Sad
Нямай съмнение, искаш ли - ще кърмиш  Peace
За шишетата, на мен всичките ми 7 броя са ми напълно излишни. Алекс така и не пощя да пие от биберон. Може би ползвам само това към помпата и до тук толкова. Моят съвет е да си вземеш по-просто и по широко шише, за да е лесно за миене. Пожелавам ти да не ти трябва  Hug

# 28
  • Мнения: 2 952
   На нас в болницата ни даваха шишенца за еднократна употреба тук.
   Но по въпроса за  шишенцата вкъщи - Би Фри са добри , леко се пие , 1 номер биберона е с  по-малка дупка  за новородени , отколкото 1 номер на Авент (с  него се давеха  в началото....в  смисъл - добри са  шишетата , но първи номер  биба е  с  голяма дупка за новородено).Нататък вече  стават.
   1 шише не стига , особено ако си на  адаптирано млеко (АМ).През нощта например вместо да търчиш да миеш шишенцето след всяко ядене - имаш няколко.При пътуване  също- къде да го миеш като е  едно.Зареждам чантата с няколко шишета  с доза водичка в тях и в разделителче за  храна  сипвам дозичките сухо млеко.Като огладнее  зверчрто  сипвам  сухото млеко в  готовата  доза  водичка и това е.Мога да си пътувам и да ходя на гости спокойно.И още - ако даваш вода след време (аз започнах  след 2 месец) ще  ти трябва едно само за водичка.Някои предпочитат чай (хип например давам аз), а някои дават и водичка , и чай нататък.....Та така.
  Имам 3 шишета Би Фри  за малката.И от тези обикновените  , не  скъпите за всеки случай си вземи 1 там.Баткото и той беше така.
  Моят  съвет  е да  не ползваш прости шишета - слепва се бибата и трябва  при  пиене да  я  вадиш и да се прекъсва детето , та да влезе  въздух , че става вакуум.Той предизвиква болки в ушичките, детето не яде спокойно.Скъпите шишета  са със система за движение на въздуха , влиза въздух в шишето и детето не дърпа да сед напъва   на вакуум.
  Стерилизатор не ми трябваше и 2-та пъти.Стерилизирам с  електрическата кана ......кипвам  раз два  водата и  сипвам в шишетата , а бибките и  другите по-малки части в една голяма  купа  ги  заливам с  врялата вода.Това се прави 1 път на ден по 5 мин.Така се препоръчва в опътването на шишенцата.Повече  е  вече пожелание и не е нужно се съветва там.

# 29
  • Мнения: 574
Имам около 10,но полzвам само 2 zа мляко и 1 zа вода Peace

Общи условия

Активация на акаунт