Аман от тъпанари!

  • 4 733
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
Аз, 4-5 години след като се сгодихме, не можех да забременея. Но не съм го преживявала, кой знае колко... да ти кажа, не съм страдала, не съм се побърквала при тази мисъл. Яд ме беше само, че трябва да ходя по прегледи, по болници,... защото лежах в болница за възпаление на яйчниците, гориха ми раничка, пих хапчета какви ли не... Винаги съм си мислила, че без дете няма да остана.
Та, намери се един наш приятел от студентските ни години, който ни дойде на гости и от дума на дума, вика: "Абе, вие на това легло ли спите?"... Ние викаме: "Ми да", а той: "Еее, на такова тясно легло, едно дете не можете да си направите ли?" Shocked Проооосто такава простотия не бях чувала през живота си. Били сме много близки, можеше направо да ни пита, щом толкова го вълнува, защо нямаме още дете, а той - старчески слабоумни приказки... Стана ни много тъпо и на тримата...
Благодарна съм на много хора, обаче, че не ме притискаха за това. Все пак, решението да имаш дете, си е изцяло твое. Ще стане тогава, когато се успокоиш и спреш да мислиш само за това. Поне при мен стана така.
Ефа, стискам ти палци! На тъпанарите  finger.

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 19:40 от Ню

# 16
  • Мнения: 2 563

Аз мисля, че ако им кажеш с едно изречение, ще ги засрамиш за 100 години напред и никой няма да те закача повече. Аз така бих направила и така правя, когато някой не се усеща, че ме наранява.

Дали...... Confused



Да, кажи им истината. Предполагам има хора, които смятат, че не е редно всеки да знае, но аз съм за откровеност.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 951
Много съжалявам за голямата загуба.Дано съвсем скоро се похвалипш с две чертички.Успех!С теб сме!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 951
Много съжалявам за голямата загуба.Дано съвсем скоро се похвалипш с две чертички.Успех!С теб сме!
и аз казвам АМАН от тъпанари!

# 19
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Наистина са тъпанари.
Слагаш си една злобна усмивка и казваш, че той/тя ще е първия, на който ще кажеш. Аз така правя.

И не се впрягай, а го пускай покрай ушите си.  Peace

# 20
  • Мнения: 17 407
Много неприятно, съжалявам. Аз обаче не мисля, че всички го правят от простотия, особено пък ако са родители, близки приятели. При нас и двете деца не станаха бързо( е, не години), та горе- долу знам какво е. Не ми е било приятно, но не съм обвинявала хората Peace
Пожелавам ти скорошна бременност  bouquet

# 21
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Егати хората  Crossing Arms #Cussing out #2gunfire
Нямат ли си работа вкъщи и проблеми навън, че да Ви разпитват за такива лични неща  #Crazy
Пожелавам Ви от сърце много деца, за да бъдете едно наистина щастливо семейство  Hug
А на хората без работа - дано да се претрупат с такава и глава да не могат да вдигнат  Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 332
Нали знаеш, как хората обичат да се бъркат в личния живот на другите, дори несъзнателно. Не се отчайвай, та ти си в разцвета на младостта си  Hug Успокой си душата, гледай по-позитивно и ще видиш, че ще се получи желания резултат  stork-boy Наистина лесно е да даваш съвети от страни, но е факт, че нервите и напрежението само ще ти навредят. Стискам ти палци  Flowers Four Leaf Clover

# 23
  • Мнения: 1 227
Не им обръщай внимание и не се впечатлявай от приказките им.
Знаеш, че хората се държат с теб така, както ти самият им позволяваш...
Така че се стегни и скоро да ни се похвалиш Hug

# 24
 здравей! влизам ти в положението ,знам какво е !  родих си едно детенце ,оба4е пове4е не мога да имам деца ,а непрекъснато 6те се намери някой който да ми каже 4е трябвало да си родя о6те едно ,или да ме питат дали не искам второ ?! много конфузна ситуация !!! става ми много неудобно ,трябва ли на всеки един да му обеснявам??? ми ,нямам желание ! затова се правя ,4е не съм 4ула и си продължавам ,даже вътре в себе си се опитвам да не мисля какво са ме питали ,но не е много лесно ,знам !!! пожелавам ти да стане6 борбена натура и другите хора да не ти правят впе4атления ! късмет  bouquet

# 25
  • Мнения: 5 539
Хората са адски недосетливи и нетактични понякога, но това не е оправдание да те карат да страдаш.
На твое място бих ги забивала с някоя реплика, която ще ги накара да се почувстват неудобно и конфузно, така че повече да не им идват наум подобни въпроси Peace

# 26
  • Мнения: 271
Съжалявам за загубата ви!
А относно хорската простотия - напълно ти влизам в положението, но каквото и да правиш и казваш все ще се намерят идиоти, които да те разтреперят...
Единственият начин е да ги игнорираш, за да се съхраниш сама.

Пожелавам ви много скоро да си имате радост вкъщи.  ylinfant
Успех!

# 27
  • Мнения: 1 299
Наскоро направих един колега на салата за същото нещо. Имаме колежка, на 32 ф., омъжена, но няма деца и не говори за това, а колегата има 2 (да са му живи и здрави) и все говори пред нея за тях и пита а тя кога ще се реши. та го хванах аз натясно и му обясних, че не знае на жената положението и не му е работа да й говори така. той се притесни и каза, че не се бил замислял...Ами да мислят бе.
А на теб ти пожелавам много скоро  EFP newsm32
Щом аз съм ти го пожелала ще стане   bouquet

# 28
  • Мнения: X
Ох, как ги мразя такива...
Беше ми писнало все това да ме питат разни хора, дето не им е работа. Като съм 5 години заедно с любимия, няма ли да се женим или поне деца да си направим. В някои моменти чак се вбесявах и се питах, ако имах проблем със зачеването, как ли щях да реагирам...

Май трябва на всекиму според простотията да се реагира.
Аз наглеците директо ги питах къде пише точно, че ми е време? И това време, дето ми го отмерват те, да си го мерят за себе си, щото не ми живеят живота, че да ми дават съвети. Срязване само помага. Не се издавай какво ти е, само ще започнат да те съжаляват или ще им станеш чудесна тема за разговори  и клюки на кафе.

Пази си нервите и се опитай само да не превърнеш детето във фикс идея.
На всяка идва редът, така че ти пожелавам от сърце, твоят да е скоро. 

# 29
  • Мнения: 4 546
да, ужасно е. включително , един "доброжелателен" роднина беше попитал директо мъжо "абе ти деца можеш ли да правиш?"  #Crazy  а ние опитвахме от 7 месеца и имах сериозни подозрения, че нещо не е наред. тъкмо щяхме да почваме да ходим по лекари
не знам какъв съвет да ти дам, аз казвах, че още ни е рано. но към всеки различно трябва да подходиш - при един може да го обърнеш на майтап, при друг директно да го питаш защо се интересува.
много мразя подобни нахалници. много ми е интересно какво ще ти отговорят, ако вместо да им отговориш, ги контрираш с въпроса "а ти за защо питаш?"

Общи условия

Активация на акаунт