Били ли сте жертва на расистко отношение от страна на местните?

  • 7 528
  • 160
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 436
Идиотски въпроси са ми задавали с тонове: Празнуваме ли Деня на благодарността в България? Дядо Коледа имаме ли? (Не, умря от глад, е подходящ отговор за това). Имаме ли вилици?  Joy

Един мой клиент се оплакваше как 10-годишния му син гледа много ТВ. И каза "Твоите родители сигурно са нямали такъв проблем с теб". На учудения ми поглед в стил "Ами нямаха, ама ти как разбра?" Той добави "Ами защото по времето на комунизма вие сте нямали ТВ". Ама го каза толкова добродушно и убедено, че за секунда се усъмних в собствената си вменяемост. Аз комунизма не го помня много, ама пък телевизор съм убедена че имахме Thinking Grinning

# 91
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
За телевизора и мен са ме питали.  Joy
След което, като вече са разбрали, че съм гледала телевизия като малка, питат: "Ти обичаше ли Брейди Бънч" примерно. И почват нови обяснения - че сме имали 1 програма, която не включваше "западна пропаганда" и т.н.

Това наистина не бива да се приравнява с дискриминация. Но я има, към хора с различен цвят на кожата, определено.

# 92
  • Мнения: 6 167
стига бе, само на мен ли не ми се случват такива безумия  Crazy

# 93
  • Мнения: 1 959
стига бе, само на мен ли не ми се случват такива безумия  Crazy

И аз съм в твоята група.

# 94
  • Мнения: 1 363
В един английски форум за чужденки в Англия (Мери го знае) отдавна бях пуснала тема за идиотски въпроси, които са им били задавани.
Всичките жени- от цяла Европа,отделно имаше Американка и Южно африканка и Бразилка май споделиха най- абсурдни въпроси, които са им били задавани. От рода на вие имате ли телевизор в Германия, ядете ли с нож и вилица  в Швеция?  Къде е Холандия?
Просто безумно абсурдни въпроси.
Тук мисля, че не става въпрос за дискриминация. Rolling Eyes

# 95
  • Мнения: 2 563
Идиотски въпроси са ми задавали с тонове: Празнуваме ли Деня на благодарността в България? Дядо Коледа имаме ли? (Не, умря от глад, е подходящ отговор за това). Имаме ли вилици?  Joy

Един мой клиент се оплакваше как 10-годишния му син гледа много ТВ. И каза "Твоите родители сигурно са нямали такъв проблем с теб". На учудения ми поглед в стил "Ами нямаха, ама ти как разбра?" Той добави "Ами защото по времето на комунизма вие сте нямали ТВ". Ама го каза толкова добродушно и убедено, че за секунда се усъмних в собствената си вменяемост. Аз комунизма не го помня много, ама пък телевизор съм убедена че имахме Thinking Grinning

И аз не го помня много, но знам, че всички са били много дезинформирани за запада и гнилия капитализъм. Но явно и западът никак не е бил информиран....  Joy

# 96
  • Мнения: 1 630
Не, не съм
ама и аз като Лиска съм беличка  bowuu
Имам чернокожи и северно африкански приятели, които тук н еоднократно са изпитвали расизъм на гърба си.

А защо според вас, това хората да не знаят нищо за България да е признак на расизъм???

# 97
  • USA
  • Мнения: 2 151
Цитат на: Hear Again
[/quote
(Не, умря от глад, е подходящ отговор за това). Joy
Във връзка с умрелия от глад Дядо Коледа оня ден,в предаването The View една от водещите обяви,че е бременна и как гърдите и ставали огромни,а друга вметна нещо от сорта "да,все едно,че ще трябва да изхраниш цяла България".На което всички дружно се изхилиха.Е,не мога да си кривя душата,стана ми много гадно.
Към мен лично,особено отношение не съм забелязала,по-скоро едно чудене,как сме постигнали това което имаме,като сме дошли от другия край на света.

# 98
  • Мнения: 1 199
стига бе, само на мен ли не ми се случват такива безумия  Crazy


Ами ти първо каза че не си била жертва на дискриминация, а после спомена такива неща, които за мен са си голяма дискриминация. Това да кажат пред теб "Тя е българка, но е добра" и да не можеш да си намериш наемна работа заради чууждозвучащото име за мен са много сериозни неща.

# 99
  • Мнения: 7 091
Цитат на: Hear Again
[/quote
(Не, умря от глад, е подходящ отговор за това). Joy
Във връзка с умрелия от глад Дядо Коледа оня ден,в предаването The View една от водещите обяви,че е бременна и как гърдите и ставали огромни,а друга вметна нещо от сорта "да,все едно,че ще трябва да изхраниш цяла България".На което всички дружно се изхилиха.Е,не мога да си кривя душата,стана ми много гадно.
Към мен лично,особено отношение не съм забелязала,по-скоро едно чудене,как сме постигнали това което имаме,като сме дошли от другия край на света.

Точно те горките с тяхното "интелекуално" предаване каквото и да кажат, не мога да го приема като обида, ама разбирам защо ти е станало кофти. Предполагам някоя от тях е искала да си покаже великите знания по география Simple Smile Малко са мания тип- аз може да не знам за какво точно става въпрос, ама да покажа, че съм чувала Wink.

# 100
  • Мнения: 2 563
Цитат на: Hear Again
[/quote
(Не, умря от глад, е подходящ отговор за това). Joy
Във връзка с умрелия от глад Дядо Коледа оня ден,в предаването The View една от водещите обяви,че е бременна и как гърдите и ставали огромни,а друга вметна нещо от сорта "да,все едно,че ще трябва да изхраниш цяла България".На което всички дружно се изхилиха.Е,не мога да си кривя душата,стана ми много гадно.
Към мен лично,особено отношение не съм забелязала,по-скоро едно чудене,как сме постигнали това което имаме,като сме дошли от другия край на света.

Ха, за една случка се сетих. Бях първа година в университета и ходих да слушам лекция за грозотата на американската архитектура. По едно време лекторът каза "Нашите железници и  ЖП гари биха засрамили и българите." Като чистак нова в САЩ силно се възмутих и исках да му нашокам канчето, но не успях да се добера до него. После попътувах с американски влакове и видях, че е съвсем прав. По-зле са от нашите! Simple Smile

# 101
  • Мнения: 1 393
...в предаването The View една от водещите обяви,че е бременна и как гърдите и ставали огромни,а друга вметна нещо от сорта "да,все едно,че ще трябва да изхраниш цяла България".

Коя от тях го изцепи това- Джой или Роузи ( една от тях двете ще да е, няма кой друг просто).  Crazy

# 102
  • Мнения: 2 427
стига бе, само на мен ли не ми се случват такива безумия  Crazy


Ами ти първо каза че не си била жертва на дискриминация, а после спомена такива неща, които за мен са си голяма дискриминация. Това да кажат пред теб "Тя е българка, но е добра" и да не можеш да си намериш наемна работа заради чууждозвучащото име за мен са много сериозни неща.
Това и аз си го помислих ,Ho ме достраша да не се приеме лично като заяждане заради тъпото заглавие Confused.Не е недоразумение.По скоро начин на мислене.Подсъзнателно ние не сме стока,но тя не е от онези лошите.Просто и се е изплъзнало на женицата...

# 103
  • USA
  • Мнения: 2 151
MrsG,позна-Джой беше.

# 104
  • Мнения: 2 427
Мен ме дразнят всякави такива подхвърлени шегички за изхранването,дори да не се отнасят за българите.Веднъж някой се беше измайтапил че с еди каквото си количество храна можеш да изхраниш Сомалия за една седмица.Подобни реплики са наистина гнусни,имайки в предвид охолството на някой хора на фона на човешкото страдание в някои раьони по света. Close

Общи условия

Активация на акаунт