Тайната на дългата и гъста коса-10

  • 78 006
  • 491
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Не съм я изправяла, такава си беше - от маската се накъдря. Laughing
1 път седмично си я правя, като в началото беше по два. Има разлика от 1,5 - 2 см, което за един месец е добре сякаш  Wink  Hug

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 858
А колко пъти в седмицата правиш маската?
И аз това искам ,да знам Peace
И точно как newsm78,ама мнооооооого точно Blush
Моята коса е същата/чуплива/,но няма да казвам колко е къса Crossing Arms

# 107
  • Мнения: X
jorjito, нали ме знаеш колко съм обстоятелствена... това го бях поствала в предната тема, аз я правя така:
Всичко слагам "на око", но долу - горе:
2 с.л тривитаминол
1 с.л масло от пшеничен зародиш
1 с.л бадемово масло/от гроздови семена или понякога дори обикновено олио
1 с.л лимонов сок
2-3 капки газ
4-5 капки лавандулово масло (регенерира косата и тушира миризмата на газ)
1 ч.л мед
Разбивам до хомогенна смес с помощта на четка за боядисване на коса и нанасям в корените(пак с помощта на четката), разнасям хубаво по цялата дължина, усуквам на кок, слагам найлонова шапка/торбичка или алуминиево фолио (ако ще пътувам в космоса Laughing ). Отгоре завивам с кърпа и стоя 2 часа.
Лекичко намокрям, разпенвам маслата (странно е, че се пени), слагам малко шампоан, изплаквам, нанасям смес от хума, лимонов сок, оцет и вода, (за да обере излишната мазнина от маската и да не става косата на клечки/само ако си с мазна коса; против пърхот и за стимулиране на растежа - определно помага), изплаквам , отново слагам малко шампоан, изплаквам, слагам балсам само в краищата, изплаквам.
Леко подсушавам, впръсквам в корените хининова вода/Себорал Форте;  омазнявам ръцете с една-две капки кристали и нанасям по връхчетата. Суша на стайна температура или със сешоар; ако искам да я поизправя (голяма мъка е), слагам термоактивен балсам преди кристалите и суша със сешоар и голяма кръгла четка.
Понякога към основните съставки на маската добавям хума (става по - гъстичка и трябва да се приготви по - голямо количество, за да може равномерно да покрие навсякъде), жълтък (внимава се при изплакването - ако го направиш с гореща, а не хладка вода ще се "свари" и няма да се измие хубаво - последствията са лека смрад от космената покривка на главата  Crazy), кисело мляко (ако сложиш едновременно жълтък и кисело мляко след престоя от 2 часа мирише на  Sick ).
Надявам се да съм била максимално изчерпателна, ако има още нещо - питай  Hug

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
А колко пъти в седмицата правиш маската?
И аз това искам ,да знам Peace
И точно как newsm78,ама мнооооооого точно Blush
Моята коса е същата/чуплива/,но няма да казвам колко е къса Crossing Arms
сигурно и моята е като твоята
zizi top и аз ще започна два пъти в седмицата да я правя тази маска
дано ми порасне по-бързо Grinning

# 109
  • Мнения: X
zizi top и аз ще започна два пъти в седмицата да я правя тази маска
дано ми порасне по-бързо Grinning
Дано, мила!  bouquet И аз искам да порастне още поне 15 см, че да се поуспокоя -само смятам с едни календари и ме е страх да отида на фризьор ooooh! Mr. Green

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
zizi top Абе тя моята да стигне твоята дължина пак ще съм доволна Grinning

# 111
  • Варна
  • Мнения: 1 858
zizi top,направо ме утрепа #Crazy #Crazy #Crazy
Тоя цялата процедура,с моето почти 10месечно чудо,е Невъзможно да я направя Naughty
Благодаря за изчерпателния отговор,ще ми е от полза Hug
Ще си го копна Wink,някой неща ще ги направя Peace
А,косата ми е определено като твоята,склонна към омазняване,сърбели и т.н. ooooh!

# 112
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте на всички. ......и да ви кажа че след като си изсуших косата, кичурите ми изсветляха още повече.
Моля ви кажете ми с тези съставки за моята коса дали е добре (аз сега си я усещам косата супер) и при някоя от вас ставало ли е така с кичурите?
Благодаря ви предварително  Simple Smile

Аз също съм с кичури (но косата ми по принцип е черна), не съм забелязала нещо такова. С какво я просветляваш? Може би от това зависи? newsm78
Момичета, имам сходен проблем. Не съм на кичури, а изцяло съм боядисана и след второто мазане с маската боята ми на места изсветля. Общо взето такъв ефект си бях докарала лятото, след 2 седмици около (и във) минералния басейн...
Всъщност аз на втория път сложих газ (преди това нямах) и все си мисля, че може би е от нея... Просто тук таме стана като на кичури.
Дайте съвет, моля.  Praynig

# 113
  • Мнения: X
Не е от газта - от самата маска е - от всичко - от маслата, от оцета, алкохола, най - вече ако слагаш жълтък. Няма спасение, тъй като е маска за дълбоко подхранване на косата, прониква в косъма и разтваря пигментите от боята  Confused

# 114
  • Мнения: 920
Ха, мискински, отворили сте нова тема и даже сте я изпописали. А аз се чудя защо не ми излиза.
Това с боята го преживях. Пада.

Но...в анкетата го имаше - определено ми се изсушава. Мажа старателно 2 пъти в седмицата, но косата ми определено не е за миене. Не дочаквам поне леко да се омазни. Има ли при вас такова нещо? Дали да разредя.

# 115
  • София
  • Мнения: 6
Ахаам, ще го преживея това с кичурите, таман ще съм по-"фиешън"...
Аз всъщност първите няколко пъти слагах лимон вместо оцет. Онзи ден реших да съм по-стриктна с рецептата и сложих оцет, ама много ми миришеше, та май пак ще се върна към лимона. Обаче задължително слагам мед. Понеже краищата са ми много сухи, реших, че щом меда помага на кожата, защо да не помогне и на мойта перушина. Но наистина маската е страхотна!!!
Мадам Гоца, явно просто си е до коса... При мен определено си плаче за миене на третия ден. Не знам, но пробвай да сложиш и мед, ако не помогне, поне не вярвам да навреди.

# 116
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Момичета,какви маски използвате в периода на почивката от тази маска?

# 117
  • Мнения: X
Аз си правех с хума, оцет и лимонов сок - кашичка за измиване ( по принцип се стои 10-15 мин, но нямам нерви) - много ми помогна за пърхута, но е за препоръчване само ако имаш мазна коса, а и след това задължително слагаш балсам.
Иначе можеш да използваш готови маски, но само в краищата на косата Peace

# 118
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Днес тъкмо бях решила да се мацотя,и ми се скапа бойлера #Cussing out.Сега нямам топла вода Close Crossing Arms

На мен пък,от всички балсами със или без отмиване,страшно ми се омазнява косата и ме хваща сърбела Tired.насъбрала съм ги и се чудя,какво да ги правя сега.не върви само с шампоан да я мия,но ако сложа нещо друго,на втория ден още от сутринта се почесвам,корените ми стоят мазни въобще Rolling Eyes
надявам се тази маска/без маста естествено Blush/да пооправи нещата Praynig

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Отворих линка на темичката още в начален стадий №1 ,На постингите на Деси в подписа и това ли е тя? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт