Тайната на дългата и гъста коса-10

  • 78 052
  • 491
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 920

Моята коса от няколко години е с доста мазни морени и сухи краища. От маската не се повлия, може би се омазнава повече даже май.
Ползвам следните съставки:
Хидро АДЗЕ (на водна основа, заради мазната коса, за суха само АДЗЕ, може да опиташ, защото е на мазна основа) бадемово масло, рициново масло, пшеничено масло, стимулант на Икаров, газ, ракия, мас, зехтин, долу горе това понякога слагам и Мегадер и Екзематин Ц.
За да се омазнява ползвай предимно мазните съставки и АДЗЕ (което е мазно). Или след баня слагай малко зехтин в краищата на косата, за да не стои мазно можеш да го омешиш с малко вода.


Благодаря ти. Ползвам почти същото + 2 жълтъка. И проблемът с косата е същият -  мазни корени, сухи връхчета. Мисля, че стана от боите - те изсушават.

# 136
  • Мнения: X
Опаковах се  Crazy
Не съм погледнала - нямахме лимон и си сложих оцет - ooooh! леле каква смрад.
Приготвила съм си и спрей със солена вода за начупване ( не помня вече в коя тема се коментираше) - ще тествам и това и ще споделя  Peace

# 137
  • Мнения: 920
Опаковах се  Crazy
Не съм погледнала - нямахме лимон и си сложих оцет - ooooh! леле каква смрад.
Приготвила съм си и спрей със солена вода за начупване ( не помня вече в коя тема се коментираше) - ще тествам и това и ще споделя  Peace
Е, ще миришеш на туршийка, какво пък.

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Опаковах се  Crazy
Не съм погледнала - нямахме лимон и си сложих оцет - ooooh! леле каква смрад.
Приготвила съм си и спрей със солена вода за начупване ( не помня вече в коя тема се коментираше) - ще тествам и това и ще споделя  Peace
Какъв е този спрей със солена вода?И да питам ако може .... Embarassedв първите теми чета ,че въпросната Деси казва да се стои по 1 час,а сега чета че някой от момичетата стоят с маската по 3-4 часа.Леле как издържат незнам GrinningАма предполагам,че 2 часа е нормалният вариант Embarassed?

# 139
  • Мнения: X
2 часа си знам от курса за фризьори (времето за маслена баня 20 мин:-:2 часа, от повече няма смисъл).
А спрея...ох, четох някъде из темите, че се напръскваш с морска или солена вода, за да накъдриш допълнително естествено чупливата коса - напръскваш по дължината след измиване и сушиш с дифузер май беше  Rolling Eyes Simple Smile

# 140
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Тя моята май няма нужда от солен разтвор за начупване. LaughingТи твоята с дифузер ли я сушиш?Аз само се чудя дали да си купя нов сешуар с дифузер или такъв който може да суши и със студена струя? newsm78 Joy Joy Joy Joy Joy

# 141
  • Мнения: X
LaughingТи твоята с дифузер ли я сушиш?Аз само се чудя дали да си купя нов сешуар с дифузер или такъв който може да суши и със студена струя? newsm78 Joy
Старая се да я суша на въздух, но понякога й помагам - сешоарът ми има и дифузер и струя студен въздух.
Въпросът е, че при дифузер косата се разрошва по - малко и така къдриците остават по - добре оформени, а студеният въздух се използва за да фиксира и да затвори люспичките на косъма - за общо сушене се използва най- ниската (по - скоро хладка степен).  Peace

# 142
Хммм...това със солената вода е интересно.Мойе да пробвам.Как то4но се ослява(ако не е морска)Трябва да се стопли и след това да се слойи сол в нея за да се рязтвори или...?

# 143
  • Мнения: X
Хммм...това със солената вода е интересно.Мойе да пробвам.Как то4но се ослява(ако не е морска)Трябва да се стопли и след това да се слойи сол в нея за да се рязтвори или...?
Аз си сложих половин чаена лъжичка в 150 мл студена минерална вода - разтвори си се, но иначе не знам каква трябва да е концентрацията   newsm78  Rolling Eyes

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз пък си мислех,че мога да използвам студената струя вместо топлата Embarassed за да не я увреждам допълнително,не че не и слагам хиляда мазила  EmbarassedЗа сега все по-рядко ми се случва да я оставя сама да изсъхне,или ми се налага да изляза или вечер да си легна Cry
Аз я суша с наведена надолу глава и после и пооправям къдриците само.Все още се чудя за дифузера newsm78 Joy Joy

# 145
  • Мнения: X
Аз пък си мислех,че мога да използвам студената струя вместо топлата Embarassed
Ами, той бутона за студен въздух не е много удобен за държане през цялото време, поне на моя сешоар, а и ще ходя със схванат врат цяла седмица ако се изсуша по този начин  Grinning
Иначе и аз суша с наведена глава; само дето понякога приличам на разплетена кошница; и определено не мога да я накарам да стои права, дори и след преса Tired  Peace

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
хм..значи май с дифузера ще е по-добре,защото и на мене ми отнема доста време докато я пооправя Peace

# 147
  • Мнения: 2 673
Тинка СТРАХОТНА КОСА!!!!

# 148
  • Мнения: 2 673
Мадам ГОца, за съжаление без жълтък, не се измива така лесно, както като е с жълтък.. Sad

# 149
  • Мнения: 14 489
аз се правих със солена вода. предполагам че наистина става на вълни но моята е още сравнително къса за да се оформят хубаво. аз иначе сложих почти един пръст сол в пулверизатора и пръсках много. много ми се сплъсти косата обаче newsm78 може би трябва някъде из нета да се прочете каква всъщност е концентрацията на сол в океана и да се прави разтвор вкъщи с такава концентрация.
но за анистън съм чела че й пръскат косата с две бутилки океанска вода а това е много, аз едвам изпръсках три пръста от шишето.

Общи условия

Активация на акаунт