Ренген и бременност

  • 1 142
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте мили мами пак!
Благодаря на всички за отговорите. Току що говорих с National Dental Helpline отностно рентгена. Може да се направи , но в най-краен случай. Вземат се необходимите мерки - жилетка(даже може и 2), само веднъж снимка и т.н. Антибиотика е от най-леките и го изписват на бременни.Явно има инфекция и ако не се спре ще е много по-зле положението.
Още се мисля за рентгена, но утре след другата консултация ще реша. И нещо любопитно което научих днес отностно радиацията при рентген на зъб е 0.01mGy, а ако летите например от Торонто до Ванкувър е 0.05мGy. А за цялата си бременност от околната среда приемаме около 0.5mGy. Е не е толкова сташо да направиш ренген на зъбче!!!
 Laughing Laughing Laughing

# 16
  • Мнения: 2 652
Здравейте мили мами пак!
Благодаря на всички за отговорите. Току що говорих с National Dental Helpline отностно рентгена. Може да се направи , но в най-краен случай. Вземат се необходимите мерки - жилетка(даже може и 2), само веднъж снимка и т.н. Антибиотика е от най-леките и го изписват на бременни.Явно има инфекция и ако не се спре ще е много по-зле положението.
Още се мисля за рентгена, но утре след другата консултация ще реша. И нещо любопитно което научих днес отностно радиацията при рентген на зъб е 0.01mGy, а ако летите например от Торонто до Ванкувър е 0.05мGy. А за цялата си бременност от околната среда приемаме около 0.5mGy. Е не е толкова сташо да направиш ренген на зъбче!!!
 Laughing Laughing Laughing

Не разбрах дали си правила консултация с гинеколог. И какво е между другото National Dental Helpline?
На мен също ми се наложи в началото на бремеността да пия Aulin, заради бъбреци. И защо ще ти правят рентген, като е заболяване, а не зъб за вадене?
Сто въпроса зададох Simple Smile

# 17
  • Мнения: 911
На мен ми правиха снимка на зъба именно с такава предпазваща жилетка в 5-ти месец. След като зъболекаря е запознат, че си бременна и се вземат необходимите мерки може да се направи снимка. Скоро имаше тема за упойките по време на бременност и пак всички в един глас не може, опасно е. После по темата писа смоматолог и разясни, че има специални упойки без адреналин, които се използват при бременни. И сега май положението е същото. Не искам да обидя никой, но ако жената отиде при компетентен зъболекар няма да има проблем. Само я плашите излишно.

До тук това беше най-смисленото нещо по темата!

Общи условия

Активация на акаунт