Кърмене след секцио?

  • 1 250
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 159
дадоха ми я чак като излезнах от реанимацията, през това време бяха го хранили с АМ и продължиха Close

# 16
  • София
  • Мнения: 2 671
На мен ми го дадоха след почти 20 ч. в реанимация. Даваха ми го само в определени часове и за не повече от 1ч. Дохранваха ги и ги наливаха с вода и в повечето случай той спеше като го взимах и се будеше в последните 5-10 мин.
След това дохранване в продължение на 7 дни беше трудничко и на двамата, но с кърмене на поискване нещата се нормализираха.
Успех и пиши в кърмаческия подфорум при проблеми!

# 17
  • Мнения: 2 096
В Аг Варна дават децата за кърмене на 4 ден след секцио.. моето дете имаше проблеми при раждането.. на втория ден започнах да цедя, но понеже и аз бях на антибиотици кърма му занесоха на 4 ден което ще рече че е изтървало първта кърма (коластра) Въпреки всичко му даваха кърма със сонда. Лекарите в неонатологията предпочитат твоята кърма пред адаптето така че когато се почувстваш готова и ако бебчо е добре може да си го поискаш и ще ти го донесът. Детето ми е хранено 6 дни със сонда 6 дни с шише, като ми годадоха незнаеше как да суче от гърда.. днес 2м по късно не иска да пие и вода от шише. С помощта на една майка кърмачка и кърмене на поискване и моя инат бебо се научи на гърда за отрицателно време.. не съм давала ам никога.. не си позволих лукс да купя дори за всеки случай.. повтарях си че кърмата е единственото решение и друг вариант няма.. и така се справихме..

# 18
  • Мнения: 120
Моето секцио беше рано сутринта и въпреки това ми дадоха беба  чак на 3 ден. А и кърмата ми не беше слезнала до тогава.Даже се притесних че няма да имам . През 6 дни престой в болницата бебка ми я носеха за кърмене. Но между другото я хранеха и с изкуствено мляко, защото нямах достатъчно кърма първите дни. После като се прибрах кърмата ми се увеличи и бебка си е хранех до 7мес. Това е в Окръжна в Пловдив.

Общи условия

Активация на акаунт