Кое е най-гадно

  • 3 432
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Много често безразличието не е реално вътрешно усещане, а "нарочно" изразено поведение по адрес на човек, към когото инъче си изпитваш чувства и то доста дълбоки.
И децата са наясно, че безразличието обижда много дори и те го използват като външна проява на отношение към някого не защото този някой е безразличен, а защото е мразен, дразни ни с нещо, даже защото притежава нещо "горница" /то пак си е дразнител за много хора, само че за този тип дразнение си има дума- "завист"/. Много често когато чуя изказване по нечий адрес от типа на "Безразличен ми е" всъщност долавям нотки на "Тоя не мога да го трая, но засега ще си трая.". За да се изкажем така по нечий адрес, значи адресата съвсем не ни е безразличен, напротив, много даже ни е "различен" от другите, за да се опитвам да покажем и подчертаем всячески това безразличие.
Затова аз пине не мога да поставя омраза и безразличие на една плоскост и да ги сравня. Омразата е чувство, безразличието е по- скоро външна изява и то най- често на това именно чувство.
Омразата и ненавистта пък са степени на едно и също чувство, тях не ги сравнявам на определена плоскост, а ги градирам по сила на изпитваната емоция.
Туй го пиша за откровените към себе си поне хора.

# 16
  • в Низината
  • Мнения: 705
Безразличието е най-лошото наказание!

# 17
  • Мнения: 4 733
Когато не обичам някого дори несе замислям каква е стеента на антипатията. Просто я има.

# 18
  • Мнения: 24 467
Безразличието е най-лошото наказание!
Поредното доказателство, че безразличието е външна проявна форма на вътрешни силни чувства...
Щом ще се "наказва" някого то този, дето ще го наказваме нещо все ще да е сгафил и ще ни е настроил негативно срещу себе си.

# 19
  • Мнения: 1 952
Аз пък не мога да изпитвам нито омраза, нито безразличие....мога да те напсувам, да ти се навикам и да те набия, но не мога да мразя или пък да ми е все тая.
Това засега..не се знае какво ме очаква.

# 20
  • Мнения: 1 299
Двоумя се м/у 1и 2 ...не искам никой да ме мрази, но май повече не искам да ме ненавиждат  Embarassed
Не мразя и ненавиждам никой....е има един колега, който трудно понасям, но не го мразя

# 21
  • Мнения: 157
Не може да си харесван от всички или да харесваш всички.За да мразиш някого има конкретна причина:обида , скандал ,лоша постъпка и тн.При мен първо се появява омразата.Не може да ми направиш мръсно и да ми станеш безразличен.Всички горе изброени чувства са познати на човечеството,колкото и да отричат.И всички са еднакво неприятни.Да живее лицемерието/шегувам се/ Mr. Green

# 22
  • Мнения: 4 546
зависи. ако от изброените ти мразиш, това е най-гадно, защото само своите си нерви трошиш.
ако обаче ти си безразличен на човека, когото обичаш, това е най-гадното

# 23
  • Мнения: 5 539
Не знам, вече съм забравила какво са омразата и ненавистта.
Тия въпроси ме вълнуваха във възрастта, когато попълвах лексикони Wink

# 24
  • Мнения: 10 758
Ако ненавиждам или мразя някой, значи чуствам нещо към него.Безразличието е гадно, много гадно.Предпочитам някой да ме мрази, отколкото да съм му безразлична.

# 25
  • Мнения: 2 723
И трите положения са много кофти случка.

ахъм Tired

# 26
  • Мнения: 27 524
Не мога да отговоря. Излязох от пубертета отдавна  Grinning

# 27
  • Мнения: 843
  Така и не намирам разлика   в  думите "Мразя" и "Ненавиждам", и сигурно е  заради годините и ЕГН. особено за хора..  Ако ги мразя,  какво значение има, че ги и ненавиждам.
     Не ми се е случвало скоро, всъщност имам леко неприятно усещане,  ако се споменат и толкова.
     Звуча като недоносче  , а  всъщност ми е минало  толкова  през главата, че би трябвало да " мраззя" и " ненавиждам"  доста хора...,   а те спокойно си изтекоха по реката. Време му е майката за това  да забравиш . ВРЕМЕ].  Съжалявам  за големите букви, но си е викане/

# 28
  • Мнения: 2 407
И аз не виждам разликамежди двете.Може би все пак ненавиждам е по силно от мразя.

# 29
  • Мнения: 6 958
Безразличието е най-лошото наказание!

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт