За приучването на гърне от кога?

  • 5 228
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 601
Децата са готови за гърне м/у 18 и 24 месец. Има и изключения, разбира се.Т рябва да разбира думи свързани с използването на гърнето. Тогава се научава много бързо. Хубаво е и да е лято, че да може да се остави без памперс и с по-малко дрехи. Аз се опитах към 8 месец, но безуспешно и реших да изчакам. Бърза работа нямам.

# 16
  • Мнения: 2 952
Саги започва да  се  хваща за памперса и да ми казва понякога каква  я е  свършил.Ще  започвам скоро да  го слагам на тоалетната с детска представка и стълбички.Като ще го уча , поне с  едно учене да става , а не първо гърне , после пък тоалетна.Но зависи от  възрастта , голяме  да сяда на тоалетната с представка.Ще  видим тази работа.Дано стане лесно прехода.

# 17
  • Мнения: 8 505
Периодът около 2-годишна възраст е най-подходящ според мен.

# 18
  • Мнения: 2 952
На мен ми се струва , че  детето си показва някак си кога е готово ...всяко дете - различно

# 19
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Дъщеря ми от 5-месечна беше изаквана над гърне, на година беше без памперс. Малкият не ака в памперс, но много пъти пишка в него. Иначе ако го сложа над гърнето - пишва винаги, даже и да е пишал преди малко. От вчера е с памперс само докато спи през нощта и следобед - иначе с гащички.
Съжалявам, че не започнах по-рано с тоалетното обучение (в смисъл - да бъда по-настойчива към 7-8месец).
Надявам се на морето да е само по бански  Sunglasses

# 20
  • Мнения: 27 524
Като навърши 2 годинки.

# 21
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
На мен ми се струва , че  детето си показва някак си кога е готово ...всяко дете - различно
Peace

# 22
  • Мнения: 526
Всяко дете си показва според мен.
Георги ака и пишка на гърне от 6 месец. И аз не смятам, че ще махна пампа, но предпочитам дупето да му е сухо, пък и като знам, кога му се пишка и ака, защо да го гледам как го върши в памперса? Щом му харесва ще му помагам.
Дете на 9 месеца е много по-трудно да го научиш да седи - та то иска да пълзи, да играе, и т.н.
Трябва отрано за да свиква.
Да се научиш да четеш става с много четене, да се научиш да пишеш - с много писане, а тук смятам, че е същото. Научаването на бебето на хигиенни навици става с много трениране.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 826
От три дни започнахме опитите,но засега само го опознава и си играе с него Mr. Green.

# 24
не мисля 4е е нормално едно дете да ака и пиша в памперса до 2 годишно.вие как се чуствате лятото когато сте с превръзка?едва ли то се чуства по-комфортно с памперс.Когато дъщеря ми стана на 10 месеца се наложи да махна памперса,защото беше гъбясала от един антибиотик-след две седмици го махнах и през нощта-колкото и да не ви се вярва тя се научи бърсо,лесно и без никакво натискане от моя страна.Синът ми е на 9 месеца и днес за първи път си свърши и двете работи в гърнето. Мисля 4е най-важното е детето да не бъде насилвано, а памперса да се махне от раз. Малко ще поперете,но то определено ще се чувства по-добре без памперс в летните жеги:)

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 16:19 от tina_kirova

# 25
  • Мнения: 6 461
С голямото ми дете постигнах успех ,когато стана на 2 годинки.
От тогава е без памперс.
Дано имам и същия успех с малкия.Живот и здраве -лятото.

# 26
  • pomorie
  • Мнения: 848
Марти е на 9месеца от скоро започнах да го слагам след хранене на гърнето-преди това плачеше от него.ама нищо не прави само си седи и като го вдигна и сложим памперса и хоп свършва работата.мисля си че скоро няма да успеем........ #Crazy

# 27
  • Мнения: 5 362
Да,наистина ви е малко раничко.
Ние от скоро ползваме гърне-в яслата я научиха.Аз явно не бях достатъчно упорита преди вкъщи.

# 28
  • Мнения: 355
Ей сега писах и в друга подобна тема и пак ще кажа, че детето си показва.

Но не съм съгласна, че не разбират какво се прави в него и трябва да се чака до две години. Наталия от 6 месеца я слагам на гърне. Сутрин след закуска ака, рядко се случва да свърши работата в памперса. А като стане от кукото гледа вътре, сочи с пръстче и казва А-А. Много добре знае какво е свършила. Но всеки сам си решава.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 271
И ние на 7 месеца, не можехме да седим, но аз го придържах и той се научи в началото само да ака, а после започна и да пишка в гърнето.
НЕ Е рано Peace

Общи условия

Активация на акаунт