MNOGO MOLIA POMOGNETE MI!

  • 4 944
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 425
Ето ме и мен;)

Аз бях със СУА;)
Детето ми е здраво,но бях на тръни до последно!

Ето я моята темичка тогава: http://archives.bg-mamma.com/archive/000/031/878/31878/31878.html !

Ти в коя държава си?

А как и защо ти я откриха?При мен я видяха,защото доктора работеше по списък с органите,но след това ако не бях казала нямаше да обърнат внимание...аз си казвах впоследствие!

Гледай да си спокойна Simple Smile
 

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 09:43 от Kaлa(Bella13)

# 16
  • Мнения: 6 167
Лени, колко време ти казаха докторите, че можеш да изчакаш? Бъди силна, каквото и решение да вземеш, ще бъде правилното!

не е мой проблема, а на авторката.
стискам й силно палци и я прегръщам, мисля, че ще вземе правилното решение.  Peace

# 17
  • Мнения: 7 091
Много труден и сложен въпрос, отговора за теб можеш само ти да дадеш, но понеже питаш за нашето мнение, ще ти кажа какво мисля аз.
Аз съм от хората, които вярват в чудеса. Случвали са ми се достатъчно много, за да повярвам, че съществуват и нищо не е загубено, докато не се е случило. Предвид, че знам как се прави аборт в късен месец, не мисля че аз за себе си бих могла да причиня това на собственото си дете. Независимо как ще говориш за него- бебето, ембриона, то...то е твоя плът и кръв. Аз лично, не бих могла да го направя, ако правилния вариант за теб е това, абсолютно съм ЗА правото на избор в такъв момент, казвам ти какво аз мисля.
Освен, че си мислиш как би живяло другото ти дете с увередено братче или сестриче, помисли си, как твоето дете би живяло с теб, след като направиш аборт. Повярвай ми, от първа ръка имам опит по въпроса и една майка в такава ситуация НИКОГА не спира да си задава въпроса " Ами ако..". Факта, че се замисляш за по-голямото дете и как това би му се отразило в един момент може да ти "изкристализира" като "причина" за аборта и подсъзнателно да прехвърлиш отговорността и вината върху него. Не ти говоря празни приказки, а неща, които съм виждала от личен опит. Каквото и решение да вземеш, вземи го с ясното съзнание, че го правиш заради себе си и отговорността за това е изцяло твоя.
Лично за мен....1% да има вероятност нещата да са добре, бих повярвала в него. Ако не се случи така, бих го приела като нещо, което е трябвало да ми се случи и бих се научила да живея с него. ВЪобще изключвам мисълта, че е лесно! Напротив, убедена съм, че за всички ще е адски трудно, но това е моя начин на мислене.
Прегръщам те силно и ти давам кураж да вземеш най-правилното решение за теб, каквото и да е то!

# 18
  • Мнения: 664
Представям си колко ти е тежко Sad
Аз не бих абортирала, ако знам, че има макар и малък шанс детето да е наред.
Не мисля обаче, че бремето ще  е за по-голямото дете, то ще израсте и ще поеме по своя път. Не с срамно да имаш брат или сестра с проблеми.Трудното ще е за теб, за цял живот  и това наистина си е много лично решение, не всички майки са способни на саможертвата да гледат увредено дете. Въпросът е да вземеш решение, което ще ти позволи да живееш в мир със себе си.
Аз обаче вярвам в щастливия край на вашата история!

# 19
  • Мнения: 650
Аз бих послушала специалистите. Даже да не ти кажат конкретно ще има лека насока. Имай предвид че в зависимост от щата може да има различни закони ако решиш да не продължиш бременността. Аз съм го правила в 18 седмица и не съжалявам и никои не може да ме убеди в противното.

# 20
  • Мнения: 810
Лени, извинявай, неволно е станало!

Аз от едно единствено дете с увреждания съдя, че на самото дете му е най-трудно. Братчето/сестричето както казвате си тръгват по своя път. Родителите се измъчват, но детето страда физически от липсата на хиляди неща. Аз за себе си мисля, че по-трудното решение е да оставя бебето и да рискувам, не защото ще ми се наложи да го гледам ако е болничко, не от егоистична гледна точка, а защото ще го родя ТО да се мъчи. А аборта ще тежи само на моята съвест и винаги ще се измъчам, че може да съм направила най-голямата грешка - това ще тежи само на мен самата. В другия случай най-трудното е за детето ми.

От друга страна-
Миналата година с мъжа ми бяхме доброволци на Специалната Олимпиада за деца и възрастни с увреждания. Имаше най-различни хора, с най-различни увреждания. Всички те ми изглеждаха щастливи. Бяха сред себеподобни, имаха приятелчета, забавляваха се истински, всеки по свое му. Не знам това до каква степен би ти повлиало да вземеш решение и в какво състояние си да посетиш място/дом/организация, за да се подготвиш да вземеш решение- аз бих го направила. Отиди и прекарай малко време. Не е толкова страшно, колкото звучи. Може би така ще разбереш дали ще можеш да се грижиш за същество, различно от останалите или не.

# 21
  • Мнения: 2 563
Лени, извинявай, неволно е станало!

Аз от едно единствено дете с увреждания съдя, че на самото дете му е най-трудно. Братчето/сестричето както казвате си тръгват по своя път. Родителите се измъчват, но детето страда физически от липсата на хиляди неща. Аз за себе си мисля, че по-трудното решение е да оставя бебето и да рискувам, не защото ще ми се наложи да го гледам ако е болничко, не от егоистична гледна точка, а защото ще го родя ТО да се мъчи. А аборта ще тежи само на моята съвест и винаги ще се измъчам, че може да съм направила най-голямата грешка - това ще тежи само на мен самата. В другия случай най-трудното е за детето ми.

От друга страна-
Миналата година с мъжа ми бяхме доброволци на Специалната Олимпиада за деца и възрастни с увреждания. Имаше най-различни хора, с най-различни увреждания. Всички те ми изглеждаха щастливи. Бяха сред себеподобни, имаха приятелчета, забавляваха се истински, всеки по свое му. Не знам това до каква степен би ти повлиало да вземеш решение и в какво състояние си да посетиш място/дом/организация, за да се подготвиш да вземеш решение- аз бих го направила. Отиди и прекарай малко време. Не е толкова страшно, колкото звучи. Може би така ще разбереш дали ще можеш да се грижиш за същество, различно от останалите или не.



Поздравявам те за мнението ти!

Има увреждане и увреждане. Някои са наистина мъчителни, придружени с много физическа болка и ранна смърт. При други просто си различен... Нагаждаш се и живееш така, както умееш, като всеки друг. Особено ако си в държава с цивилизовано отношение към хората с увреждания, едно дете със Синдром на Даун (поправете ме, ако греша, ама нали това беше една от опасностите в случая?) може да се интегрира, да учи,  да стане възрастен със социален кръг и работа...

Тук някой добре беше казал, че трябва да разбереш какво искаш ТИ и с какво можеш да живееш. Ако детето се роди с увреждане и ти не можеш да го приемеш и обичаш каквото е или смяташ, че не можеш да се грижиш за него, направи аборт веднага. Това ти го казвам като човек с увреждане.

# 22

Здравейте отново,

Реших да направя амниоцинтеза и тъй като кръвните тестове и ултразвуците са идеални имам смелост да вярвам че и тази интервенция ще покаже желаните резултати.
Лекарите ме убеждават че това е единствения начин за да имам 99.9% гаранция че ще се роди здраво дете.
Когато разбрах за състоянието на пъпната връв, първата ми мисъл беше че не мога да дам шанс на детето...след това ми показаха органите, нормалната сърдечна дейност, то започна да рита, видях че то е ТЯ. Тази сутрин най близките в семейството ми, ми задаваха един и същ въпрос - ами ако това е напълно здраво дете и правиш грешка?

Съпругът ми е много раздвоен, той предпочита да се направят тестовете и да се изчака, но винаги завършва изреченията си с "каквото ти решиш, решението е само твое"
Тъжно е. Когато не съм убедена в правотата на нещо, не тръгвам да го правя.
Вече знам че няма да предприема нищо преди резултатите от изследванията.
Знам също така че не мога да се грижа за дете с недъг...съжалявам за децата с такива проблеми.
Не ми остава нищо друго освен да изчакам и да се моля на Господ.

# 23
  • Мнения: 393
Otchajana,
Предполагам вече си изчела всичко из нета. Сигурно си поладнала и на това http://en.wikipedia.org/wiki/Umbilical_artery
Не разбрах къде живееш. Ако си извън БГ, разчитай на мнениети на наблюдаващите те лекари. Мене н-броя пъти ме пращаха в специализирана клиника за USр тъй като имаха съмнения че бебето има хематоми по главата, изоставало в разтежа и куп други съмнения. В 12 ГС ми направиха CVS )еквивалент на амниоцентеза, но с тази разлика че вагинално се взимат "мостри" от околоплодните води). Да не говорим, че ме "гушнаха" в болниа в 33 ГС - за задържане smile3515. Виктор си се се роди в 38 седмица, 3 кг и 50 см.
Стискам палци всичко да е наред. Лека бременност

# 24
  • Торонто
  • Мнения: 837
Дори да не препоръчват амниоцинтеза ти я направи, рискуваи защото само това ще ти даде отговор за трисомиите

# 25
не се шашкай веднага отиди при още двама лекари. На мен тук в щатите с развитата им медицина ми отровиха бременноста, какви ли не гадости измислиха, но аз отидох при друг лекар, който ме успокои и си родих здраво и красиво момиченце цели четири кила, така че споко и веднага отиди и при друг лекар

# 26
  • Мнения: 292
Може да е глупаво предложението ама как седи вьпроса с биопсия?Или е кьсно в 20 та седмиzа? newsm78

# 27
[sizezdravei mila, neznaja dali tova 6te ti pomogne no to4no predi2 godina se bjah zbluskala s podoben problem, v 20sedmicaAz sum na 38 godini itriabva6e da mi napraviat amiocenteza,biah s razkritie i me podgotviaha 4e moje da nese rodi ili da ima uslojnenia.Zapo4nah da pla4a i da se pritesniavam,koeto ne mi pomogna a uslojni ne6tata.Edna moja priatelka zapo4na da se moli za men i mi kaza 4e az moga da pravia su6toto. da se ostavia v BOJIAT raka Hug Slava na BOGA ......   4UDOTO STANA RODI NI SE MOM4E  DONOSENO JIVO I ZDRAVO 3.650.SEGA MNOGO NI RADVA.Tova koeto moga da te posuvetvam,viarvai 4e vsi4ko 6te e OK. MOLI SE. =10pt][/size]

# 28
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Десивл защо да е разлика? Амницентезата , точно това представлява. Чрез пункция се вземат околоплодни води в които има епителни клетки от плода и се прави ДНКкариотип.
 Не бих могла да гледам болно дете. Имах племенница от муковисцидоза/ панкреаса не произвежда пепсин/ , това добре, има заместителна терапия...но и в белия дроб се натрупват гъсти секрети и децата боледуват често от пневмонии. Стига се   до белодробна недостатъчност.Почина преди 3г. Ние всички знаехме изхода ,но много се радваме че я имаше в живота ни, беше страхотно красиво и умно дете.
А Даун? Знаете ,че има поливалентност при това заболяване, т.е. детето може да не е толкова много умствено изостанало и да се интегрира ,но може да се роди умстено изостанало до такава степен че да не може да се обслужва само! Мъж на 20г с поведение на дете на 1г, можете ли да си го представите?Знаете ли колко грижи са необходими за такова дете? А , другото дете, здравото? Ще имате ли възможност да се грижите  за него и обръщате внимание както вие бихте искали? Не, няма да можете! Бих направила аборт!
Мила, стискам ти палци ! Дано всичко е наред с плода при амниоцентезата!  Praynig

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 16:43 от Шехи

# 29
  • Мнения: 3 425
Какво ли стана  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт