Абсурда да си майка в тази държава!!

  • 15 288
  • 471
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 11 607
Мами, не знам дали е абсурд да си майка в България, но знам едно - най-сладкото нещо в живота на една жена - това е да си майка. Вярно, има много,много неуредици в държавата,които(да не се заблуждаваме)управниците много добре ги знаят. Знаят и как да се борят с тях. Има и много кадърни хора,които с идеите са захранили не един и два не български,а чуждестранни проекта и после виждат идеите си на много високо ниво,но естествено идващи от други хора.

Ние с вас няма да оправим България и няма да променим някой съществуващи порядки. Най-трудно се преборва човек с манталитета и с това,което е свикнал българина и с установените предразсъдъци. Може да опитваме, пък дано някъде ни чуят. Важното е да не се предаваме!

Знам,че ако имам 4-то дете отпуска е по-малък,парите - хич ги няма, но това няма да ме спре да го родя това четвърто човече. Знам,че финансово ще ни е трудно. Но знам,че и това четвърто човече ще ми донесе толкова радост и щастие,което няма да мога да измеря в пари.

За него - четвъртото човече - и за останалите ми деца знам,че няма да ми е леко. Знам,че няма  да бъда подкрепена от държавата. Но искам едно - държавата да не ми пречи да му дам качествено образование и отглеждане - както на него,така и на другите ми деца. И когато в този наш живот пороци като затлъстяване, неграмотност и пр. се увеличават,то поне по някакъв начин държавата да покаже,че знае,че същуствуват деца и че тази държава е заинтересована да има кадърни и качествени кадри(защото това един ден ще се върне като данъци, работни места и пр.) и че по някакъв начин съдейства на родителите да се отгледа качествено поколение.

И колкото и да е абсурдно, ще ме заболи най-много за това четвърто човече не от отношението на държавата(или липсата на такова) към него, а от.......отношението на хората да имаме повече деца. От приказките на хората, от погледите, от отношението и поведението им. Ето,че се връщаме на изходно положение - промяната трябва да започне от всеки един поотделно, от нашите сърца и тогава вече можем да разчитаме на нещо повече. Но докато сме на това ниво - добро не ни очаква!

Защото най-малкото,което се сещам в момента е - броя на евродепутатите ни зависи от броя на населението ни. Ами ако намалее населението - намаляват и те - управляващите в европарламента. Тогава? Ако държавата не се интересува от благото на гражданите си - тогава от какво се интересува и кои са и приоритетите????

За всички вас, мили мами

Приятни почивни дни!

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 23:01 от Мама Цоцоланка

# 421
  • Мнения: 4 965
Мамо Цоцоланке,   bouquet.

Момичета,  жалко, че нямам време да се включа тази вечер в темата. Прибрах се едва преди малко от събранието и утре рано-рано продължаваме пак. Стискайте палци да свършим поне до обяд.
Ако успея, утре следобед ще се включа отново.

Желая ви градивен спор и приятни почивни дни!

# 422
  • Мнения: 120
Момичета виждам, че в темата има вече един по приятелски климат и това ме радва  Hug
На Мама Цоцоланка да и пожелая приятен остатък от бременността и едно леко раждане. Възхищавам се на смелостта ти да родиш три деца и да чакаш още едно - Браво  smile3501  По принцип и аз искам още едно детенце, но каквото стане - сега това да отгледам и после ще мисля.
Знаете ли кое е най-жалкото - че в България има около 270 000 двойки които искат да имат деца, а по една или друга причина не могат  Sad  Имам и 2 приятелки които искат, но не става, много ми е мъчно за тях, дано да стане скоро чудото  Praynig
Та ... с абсурди или не трябва да сме благодарни, че си имаме малки сладки бебоци и ще преодоляваме трудностите заради тях Heart Eyes
Велико е да си МАЙКА newsm44

# 423
  • Мнения: 11 607
Mama_na_Ema  това не е моя лентичка..за съжаление....Тя е на най-добрата ми приятелка,с която сме като сестри...А аз с четвърто...дай Боже след известно време, не сега...

# 424
  • Мнения: 120
И тройна майка не е зле  Mr. Green
Тогава на приятелката ти успех  Simple Smile

# 425
  • Мнения: 24 467
Dorka76,ще проуча в понеделник нещата около делото и ще пиша по- конкретно. Аз вечер когато се прибера изобщо нямам време да се включвам, защото ме напълзяват от три страни и се занимавам само с хлапетата и татко им /и той обича да се глези/. Днес отиваме на язовир с две семейства да ловим риба, а бебетата да позяпат малко животински свят.
До понеделник на всички! Приятен уикенд.

# 426
  • Мнения: 1 919
И тройна майка не е зле  Mr. Green
Тогава на приятелката ти успех  Simple Smile

# 427
  • Мнения: 24 467
Зина,  bouquet! ...Наистина ще се радвам, ако някой успее да помогне на моята позната, защото тя се е зарекла да съди държавата в Страсбург, а както вече уточнихме, ние самите сме държавата.
Та номерът на делото е № 1303 от 2006, а съдът е ВКС.
Предишните дела са: № 14225 от 2003 - РС и № 626 от 2004 - ГС.
Делото / или делата - не разбрах добре, съжалявам / е заведено по чл.344, т.1,2 и 3 от КТ.

Като направих проверка във сайта на ВК излиза само едно дело с № 1303 от 2006 и то е насрочено за 15.10.07 г. Да няма някаква грешка в номера на делото? Ето препратката към сайта.
http://www.vks.bg/mm_01.php
Търсенето е в третата колон, пише се номер на делото, година и отделение- в случая е 2 гр., вид на делото- "гр." /трудовият спор не може да е в наказателни или търговски дела/

"Данни за делото във Върховния касационен съд 
Данни при регистриране на жалбата
Дата на регистриране във ВКС  20.11.2006
Входящ номер в регистратурата 16443/2006 
Отделение при регистратурата  2-ро гр. 

Данни при образуване на делото 
Дата на образуване на делото 28.12.2006 
Номер на делото в отделението  1303/2006 
Отделение при образуването  2-ро гр.
Вид на заседанието  открито
Делото е насрочено за  отл./пренаср. за 15.10.2007"

Да няма грешка при разчитане на датата от призовката?

# 428
  • Мнения: 171
Току-що проверих сайта, само че отделението е 3-гр. и НЯМА ЛЪЖА И ИЗМАМА, делото е отложено / пренасрочено за 28.04.2009.   #Crazy #Cussing out  #2gunfire
Не знам колко още емотикони ще са ми необходими, за да изразя чувствата си по въпроса.

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 17:37 от Dorka76

# 429
  • Мнения: 9 050
Току-що проверих сайта, само че отделението е 3-гр. и НЯМА ЛЪЖА И ИЗМАМА, делото е отложено / пренасрочено за 28.04.2009.   #Crazy #Cussing out  #2gunfire
Не знам колко още емотикони ще са ми необходими, за да изразя чувствата си по въпроса.

Няма такова дело..На отложеното дело, предишната му инстанция Апелативен съд Велико Търново и те са две дела, които явно са обединени. Това ли е? От АС В. Търново? Защото ти други съдилища си писала.

# 430
  • Мнения: 171
Така...За пръв път се занимавам с тази материя, за пръв път разглеждам страницата на ВКС...
Преди няколко дни моята позната ми посочи точно същата дата, която изнамерих току-що в сайта. Е, такова съвпадение няма. Зина, незнам откъде ти черпиш информация, но цялото това недоверие ми идва в повече. Информацията, която съм споделила в този сайт е ДОСТОВЕРНА, това е животът на моята позната ден по ден от няколко години насам, която тя е споделяла... Тъй като я познавам от много дълги години и и вярвам безусловно, съм абсолютно убедена, че това за което пиша, съществува и делата ги има. Ако не можете да помогнете, поне не се подигравайте на болката на другите. В момента се чувствам все едно аз съм на съд и трябва да доказвам верността на споделена информация на някакви си виртуални образи с големи претенции и защо ли го правя? Очевидно толкова са ви възможностите - като не можете да проверите съществуващи дела и напълно реални събития, поне не се палете и не демонстрирайте отзивчивостта си. То и затова държавата ни е в такова състояние - много приказки и празни твърдения, а малко действия. А аз ще се радвам моята позната, която е абсолютно реален образ да осъди проклетата държава, защото ако не се лъжа, ме оспорвахте  в същата тема, че не може дела във ВКС да се насрочват за 2009. Не знам къде е повредата, но определено тя не е в моя телевизор. Приятна вечер, момичета!

# 431
  • Мнения: 171
Само да допълня, че точно това си е делото. Проверих и по наименование на ответника, който няма да назовавам засега и информацията съответства.
№ 626 от 2004 е заведеното дело в ГС - София.
№ 1303 от 2006 е делото във ВКС, но отделението е 3-гр.
Единствено не мога да проверя информацията за РС от 2003, вероятно не е заложена.

# 432
  • Мнения: 9 050
Добре сега, защо се караш, не мога да разбера. Ето какво излиза

Вх.ном. № на делото Отделение Долна инстанция № на делото на долната инст. Вид
     
11363/2006 1303/2006 3-то гр. Градски съд София 626/2004 гр.
11363/2006  4-А гр. Апелативен съд Велико Търново 182/2006 ч.пр.

Две дела с един входящ номер представляват това дело 1303/2006. Judy ще е по-компетентна, защото аз съм счетоводител, но от това, което аз знам, щом имаме дела с един входящ номер, това означава, че се да обединени в едно. Не знам какма е мръзката между дело от Апелативен съд Велико Търново с делото на приятелката ти - вие си знаете каква е ситуацията, обаче това никак не ми прилича на трудово-превно дело, в което обикновено хората искат я едни пари, я възстановяване на работа и обикновено приключват, ако не на първа инстанция, то на втора.
Пак ти казвам, ти ( или приятелката ти ) си знаеш какво е положението, но има причина за това отлагане. То не е, защото държавата мрази приятелката ти или защото съдът е безотговорен и си гледа работата през пръсти. Има някаква причина, а нещата явно не са съвсем прости в това дело.

P.S. Изобщо не ме интересува кой е ответника. И ищеца също не ме интересува. Недоверието идва от там, че ти даваш подвеждаща информация. Едва ли не, приятелката ти си е осъдила работодателя за неизплатен отпуск например, а пък видиш ли безотговорните съдии отложили делото за след 2 години и половина. Ако искаш съдействие или информация - питай, разкажи историята, обаче истинската и цялата история по това дело и ще помогнем. Трудовото право ми е силна страна. Ако не искаш - тогава недей изобщо я намесва тази история. Обаче да манипулираш, давайки непълна информация и съобщавайки само това, което звучи гръмко и в полза на твоята си теза, не ми хареса.
Това е все едно аз да кажа, че днес са ми взели парите и да започна да се възмущавам, че в тази държава няма полиция, няма ред....., а после да се окаже, че човекът който ми е взел парите е инкасаторката и тя ми ги е взела, защото аз съм и ги дала, за да си платя тока с тях. Обаче факт - всичко това може манипулативно да се обощи като" Взеха ми парите! #2gunfire "

P.S.2 Хайде сега да го намериш това, където сме казали, че НЕ МОЖЕ ВКС да насочва дела за 2009. Защото няма такова нещо. Аз помня точно думите на Judy и те не бяха тези. И нещо съвсем се оплете - приятелката ти работодателя си ли съди или държават съди?
И кой пък ти каза, че не мога да проверя едно дело. Ей, ти страшна се извъди бе. Ей сега ти дадоха сайта и вече стана най-големия специалист в проверяването на дела. Дай му пръст, да ти отхапе ръката.


Последна редакция: пн, 14 май 2007, 23:10 от ZinaSt

# 433
  • Мнения: 171
Цитат
Това за делото не го вярвам - дай преписката. Не може да го отложат за Април 2009-та освен ако работодателя и не е в затвор до тогава или ако във фирмата тече процедура, която спира останалите дела ( например ако в момента тече процедура по обявяване в несъстоятелност ).
Цитат
Във ВКС в момента не се насрочват трудови спорове за 2009 година, да не говорим за насрочване в РС или Окръжните съдилища. Ако твърдението за такова дело почива на реални факти кажете кой е съдът и номера на делото. Има начин за подаване жалба за бавност. Особено трудовите спорове по закон се насрочват в кратки срокове. 
 

Първият цитат е твой, Зина, а вторият е на Judy.
P.S.2 Хайде сега да го намериш това, където сме казали, че НЕ МОЖЕ ВКС да насочва дела за 2009. Защото няма такова нещо. Аз помня точно думите на Judy и те не бяха тези. И нещо съвсем се оплете - приятелката ти работодателя си ли съди или държават съди?
И кой пък ти каза, че не мога да проверя едно дело. Ей, ти страшна се извъди бе. Ей сега ти дадоха сайта и вече стана най-големия специалист в проверяването на дела. Дай му пръст, да ти отхапе ръката.
Кой ти отхапал ръката, че не можах да разбера? И на кого си подала пръст? Господ да ме пази от такива като теб. Аман от нравоучения и неизявени таланти, които квичат като настъпани жаби, когато чувстват, че не са успели да блеснат. Посочила съм членовете от КТ, както и точките, по които е заведено делото, аз лично не съм се занимавала с трудовоправни отношения и нямам намерение да го правя. Не публикувам фалшива информация и НЕ ЖЕЛАЯ да помагаш под никаква форма. Дървени философи и буквояди като теб са под път и над път. А приятелката ми ще съди държавата, защото институциите и са пълни с такива като теб, хора без капка съчувствие към проблемите на другите, говорещи наизуст и мислещи единствено за собствената си изява. Ти току-що заяви, че в тази държава е нормално да съдиш работодателя си цели 7 години затова, че те е уволнил неправомерно. Способна си да изкараш всеки виновен, само и само да защитиш собствената си теза. Жалка си!
И да се върна на нещо, което казах доста по-назад в тази тема: Като не можеш да помогнеш, МЪЛЧИ...
Само да допълня, че намирам Judy за доста по-интелигентна и умерена от теб. Не бъркай двата щата, моля!

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 23:50 от Dorka76

# 434
  • Мнения: 24 467
Dorka76, трудово правните спорове не минават през Апелативен съд. Затова явно не става въпрос за цитираното по- долу решение на Ап съд В. Търново. Първа инстанция при трудовите спорове е РС, а втора- Окръжен съд. За спорове срещу уволнение има възможност за явяване пред ВКС, като трета последна инстанция. При направената от мен проверка по номера на висящото пред ВКС дело излезе насрочване на октомври, т.г.
Недопустимо е пред един и същи съд, дори и пред ВКС, да има дела с един и същ номер, заведени през една и съща година. Има си и деловодна система, която следи за поредността на номерацията. Аз лично, когато зададох номер и година в сайта на ВКс ми излезе само това, което съм публикувала по- долу. Търсила съм по номера на делото в самия ВКС и там не може да има такова съвпадение. Искрено се надявах да съм помогнала, затова питах, дали няма някаква грешка в самата призовка- грешно посочена дата или номер на дело.
Ако приятелката ти реши да съди държавата няма лошо, всеки си решава дали да го направи или не. Даже съм дала инфо вече, че при заведени дела срещу държавата пред нашите съдилища не се заплаща ДТ, съгласно ЗОДОВ. Пък пред съда в Стр. се предявяват искове, когато редът в съответната държава за защита е вече изчерпан, само че за там не може да ти помогне всеки адвокат, има специалисти по такива дела. Има и спечелени, има и загубени дела. Много зависи от качествата на адвоката,  който ще бъде избран, той следва да има опит точно с такива дела.

Общи условия

Активация на акаунт