Имуностимулатор преди забременяване

  • 8 204
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 617
Честито, Белинда!   bouquet
(бебето, не болното гърло)

Което не значи, че темата не е актуална и че някои жени не се питат същото, което си се питала и ти преди време. Ако помниш, колко време пи Саменто преди да започнете да бебеправите и кога го спря?

И как успяхте да изровите тая тема  Rolling Eyes

Вероятно с търсачката - всяка новодошла тука непрекъснато получава съвети да я използва.

# 16
  • Мнения: 293
Здравейте ! И мене ме вълнува тази тема, даже пуснах нова такава ,защото извинявайте за невежеството но пиша в търсачката САМЕНТО и ми излиза само тази тема.Каритас е права, браво на белинда,че е пуснала темичката и може само да се радва,че тя продължава да бъде полезна и на други ! Белинда би ли ми споделила как ти подейства Саменто + бебеправене и има ли проблем да се пие по време на бебеправене или ако те мързи ми посочи линк към другата тема,за която говориш.

Имам нужда наистина то тази инфо. Макар,че от вестник ,,Лечител,, ми отговориха,че Саменто не може да навреди по никакъв начин на плода но все пак....малко съм предубедена...


Благодаря предварително! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 617
AGAPH, ние с теб май си говорихме в твоята тема за това. Мен също ме интересува този въпрос, защото ми се ще да си позасиля организма,  преди отново да започнем опитите (така или иначе в момента имаме вето по здравословни причини и мога да си пия Саментото спокойно). Чела ли си книгата "Саменто - здраве за всички"? Там някъде имаше нещо и за бременността, ама трябва доста да поровя, за да го открия. Когато успея, ще ти пиша, може и на лични. Успех!  Hug

# 18
  • Мнения: 293
Мерси Каритас! Нямам я тази книга и няма как да проверя но те моля като намериш нещо да ми пишеш. Защото ние си бебеправим , няма да спирам , и не знам изобщо дали е редно да го пия. Аз искам само един месец.



 Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 4 700
caritas, пиШи тук, че и мен ме интересува.  Peace

# 20
  • Мнения: 2 617
Ще пиша, ама трябва да отделя един ден да преровя книгата.  Hug

# 21
  • Мнения: 2 617
Да дам обещаната информация:
в гореспоменатата книга има две споменавания на бременност от двама специалисти; и двамата препоръчват да не се ползва. Единият - защото няма изследвания за въздействието на Саменто върху бременни и кърмачки, а другият - цитирам - "не препоръчвам ползването на Саменто през първите три месеца на бременността поради факта, че има свойството да потиска клетъчния растеж".
Тези публикации са от 2001- 2002 г. Оттогава може и да има други изследвания, но аз нямам информация.

Да ви кажа моето мнение по въпроса. Аз лично не бих рискувала. След миседа още се тормозя с хиляди въпроси тип "какво направих, какво не направих" и подобни. И определено съм доволна, че не ми се налага да се питам дали някакъв медикамент от този род, който съм използвала с най-добри намерения, е оказал влияние. Ще го пия сега още месец-два, дано има ефект, но ще го спра месец преди да подновим бебеправенето.

Желая ви успех, каквото и да решите!  Hug

# 22
  • Мнения: 282
Аз да попитам за Цитросепта дали може да се пие по време на бебеправене. На листовката пише, че няма проблем нито при бременност нито при кърмене.  newsm78

# 23
  • Мнения: 4 700
caritas, благодаря ти zа информацията ти. Определено ми помогна.  Hug

# 24
  • Мнения: 293
Момичета, а знаете ли дали мога да приемам противозачатъчни (Ясмин ) и същевременно Саменто? newsm78 Дали има някаква връзка и противопоказание между двете ?

# 25
  • Мнения: 4 700
Не мисля, че има връzка между имунната система и противоzачатъчните.

# 26
  • Мнения: 2 617
AGAPH, не мога да ти отговоря със сигурност на този въпрос, но моето лично мнение е, че по-скоро няма връзка. Надали Саментото ще намали ефекта на противозачатъчните, а, от друга страна, дори може да смекчи някои техни негативни странични ефекти (за новите поколения хапчета гинеколозите казват, че уж нямали такива, ама все пак - химия). Всичко това са си мои теоретични разсъждения, неподкрепени от каквото и да било мнение на авторитет по въпроса.

Аз да попитам за Цитросепта дали може да се пие по време на бебеправене. На листовката пише, че няма проблем нито при бременност нито при кърмене.  newsm78

Очевидно може, според листовката. Обаче, да ти кажа и нещо друго - когато бях бременна в ранните седмици и се тръшнах болна от грип, ровех в нета за всякаква допълнителна информация за това какво може да се пие и какво не. И попаднах на едно мнение, вече не помня чие, нито къде, че може да се пият  и Цитросепт, и Биоцитрин (това е българският аналог на цитросепта, много съм доволна от него в профилактичен план, а и е доста по-евтин), но в малки дози - някъде до 20 капки на ден, разделени на няколко дози. Обяснението беше, че при по-голямо количество от препарата съответно имало и повече умрели бактерии в организма, което пък можело да има негативен ефект върху зародиша. Ако искаш по-точно обяснение (защото тогава не се задълбочих, а просто реших, че за всеки случай няма да го пия), напиши в Гугъл "Цитросепт+бременност" и поразгледай.

Миле, радвам се, че съм помогнала!  Hug

# 27
  • Мнения: 329
Здравейте, след конизация за подсилване на имунната система започнах да пия Котешки нокът-Вилкакора. На опаковката е написано, че действа като противозачатъчно и да не се приема при бременност. Предполагам, че за цитросепт, ехинацея няма да има проблем да се приемат, все пак зависи и какво е указано в листовката на препарата.

Общи условия

Активация на акаунт